logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical dopłaty transportowe w obliczu kryzysu w regionie Morza Czerwonego

  PR 10.02.2024, przeczytano 495 razy

Sun Chemical poinformował o selektywnym wprowadzeniu – w skali globalnej – dopłat transportowych, związanych z kryzysem w regionie Morza Czerwonego. Firma uzasadnia je niestabilnością geopolityczną w tej części świata, w wyniku której – od listopada ub.r. – transport morski przez Kanał Sueski i Morze Czerwone jest poważnie utrudniony.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-doplaty-transportowe-w-obliczu-kryzysu-w-regionie-morza-czerwonego,403065,artykul.html

Biorąc pod uwagę, że drogę tę przebywa ok. 30% całego handlu kontenerowego odbywającego się drogą morską, wiele transportów odnotowuje opóźnienia, inne z kolei są kierowane na alternatywną trasę wokół Przylądka Nowej Nadziei. Ta druga opcja wiąże się ze znaczącym wydłużeniem dystansu pokonywanego przez kontenerowce, a tym samym – z dodatkowymi kosztami i czasem. Z uwagi na powyższe odnotowywany jest jednocześnie wzrost popytu na transport drogą lotniczą.

Firma dodaje, że transporty z Chin, Indii i innych krajów Dalekiego Wschodu dotykają obecnie liczne problemy, wynikające ze zwiększonych środków bezpieczeństwa, opóźnień w dostawach, rotacji kontenerów, a także zatorów w portach. To – jak wskazuje Sun Chemical – powoduje wydłużenie podróży statków o co najmniej 20 dni w każdą stronę. W kontekście podpisanych umów już musiano się w związku z tym odwołać do zapisów o działaniu sił wyższych (tzw. force majeures). Jednak zdaniem firmy utrzymująca się trudna sytuacja w regionie Morza Czerwonego powoduje też znaczny wzrost kosztów, a w niedalekiej przyszłości może mieć wpływ na dostępność bazy surowcowej.

Działając w sposób proaktywny wobec ww. zjawisk, Sun Chemical – we współpracy z siecią swoich partnerów – stale monitoruje rozwój sytuacji w tym regionie świata. Firma w sposób priorytetowy traktuje zapewnienie klientom ciągłości dostaw wysokiej jakości produktów i usług. W świetle dynamiki omawianego kryzysu, firma podejmuje też niezbędne kroki mające zabezpieczyć dostępność surowców i minimalizację opóźnień w transporcie.

Kierownictwo Sun Chemical podkreśla jej nieustanne dążenia do zneutralizowania wzrostu kosztów wszędzie tam gdzie to możliwe. Jednak, wobec nagłego wzrostu presji cenowej związanej z kosztami frachtowymi, firma została zmuszona do wprowadzania dopłat transportowych. Sun Chemical będzie o nich informował klientów bezpośrednio, podkreślając swoje przywiązanie do zasad transparentności współpracy i chęci podołania wyzwaniom, jakie pojawiły się w związku z kryzysem w regionie Morza Czerwonego. Firma podkreśla, że to strategiczne podejście ma zagwarantować ciągłość w dostarczaniu niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań jej klientom, również w obliczu obecnych zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764