logo
WIADOMOŚCI

Sun Chemical i 10 Akademia Zarządzania Barwą

Mateusz Zawiślak  PR 04.01.2017, przeczytano 414 razy

„Cyfrowy workflow kolorów specjalnych” to tytuł prezentacji Piotra Bogusza, sales managera w firmie Sun Chemical, podczas jubileuszowej 10. Akademii Zarządzania Barwą, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-10-akademia-zarzadzania-barwa,31009,artykul.html

Konferencja, która odbyła się pod koniec listopada br., zgromadziła ponad 160 osób – przedstawicieli branży poligraficznej (drukarzy i dostawców, a także fotografów, grafików, pracowników studiów DTP i prepress). Z jednej strony organizatorzy zadbali o to, by uczestnikom przekazać sporą dawkę wiedzy z zakresu zarządzania barwą, z drugiej strony wydarzeniu towarzyszyła dobra zabawa podczas jego wieczornej części. Firma Sun Chemical była również jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

Akademia Zarządzania Barwą to konferencja obfitująca w prezentacje wielu dostawców. Wśród nich po raz kolejny była firma Sun Chemical, która tym razem przedstawiła tematykę związaną z cyfrowym workflow kolorów specjalnych w produkcji oraz służące temu narzędzie - Sun Color Box. Temat ten zaprezentował Piotr Bogusz, sales manager w firmie Sun Chemical.

Sun Color Box jest zestawem aplikacji i usług, które Sun Chemical oferuje swoim klientom, by w ich zakładach mógł powstać cyfrowy workflow zarządzania barwą. Korzyści z wdrożenia Sun Color Box, co podkreślał prelegent opierając się na danych z przeprowadzonych projektów, są bardzo duże. Do zasadniczych należą: obniżenie (od 25 do 30%) czasu narządzania maszyny, wzrost (od 10 do 50%) ilości prac niewymagających korekcji koloru, zmniejszenie (do 70%) czasu korekcji koloru na maszynie, a także redukcja (od 5 do 20%) czasu niezbędnego na pasowanie kolorystyczne, zwiększanie wykorzystania farb resztkowych (od 20 do 70%), redukcja (od 30 do 80%) kolorów w produkcji oraz redukcja odpadów (podłoże/farba) – o 30 do 40%.

Zastosowanie przez użytkowników tego narzędzia, przynosi też dodatkowe wartości takie jak chociażby przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności i powtarzalności barw dla prac powtarzalnych.

Przed wdrożeniem Sun Color Box firma dokłada starań, aby przeprowadzić staranny audyt dla implementacji tego narzędzia u klientów. Najpierw odbywa się wstępna analiza zapotrzebowania podczas wizyty specjalisty ds. Sun Color Box w zamierzającej wdrożyć go drukarni by przygotować rozwiązanie, które spełni wymagania klienta.

Rozpoczęcie projektu zaczyna się od wykonania pomiaru wzorów barwnych w celu stworzenia palet dla danego klienta. Następny krok to racjonalizacja palety – usunięcie duplikatów, a także jej harmonizacja z systemem PantoneLive. Narzędzie Sun Color Box zapewnia - jak podkreślał prelegent - szybki i powtarzalny sposób wytwarzania próbek barwnych z cyfrowej palety kolorów klienta, a także dokładne przedstawienie im barw w cyfrowej formie (za pomocą cyfrowych książek wzorców i standardów kolorów, które przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, drukowane cyfrowo w bardzo wąskiej tolerancji, zawierających precyzyjną informację o kolorze dla klienta, symulację podłoża drukowego i odwzorowanie wartości tonalnych). Narzędzie to zapewnia też cyfrowe przekazywanie informacji o barwie pomiędzy wieloma lokalizacjami (np. między dostawcą farb i workflow drukarni; a także możliwość połączenia wielu oddziałów drukarni z centralną bazą danych). Możliwe jest także udostępnienie bazy danych drukarni na platformie Sun Chemical z jej indywidualną bazą danych wzorców i tolerancji. Firma zapewnia też użytkownikom tego rozwiązania aktualizacje oprogramowania, wsparcie techniczne i szkolenie. Co istotne i pomocne dla zainteresowanych – firma może zarządzać procesem zakupu oprogramowania i urządzeń dla całości projektu – są wśród nich cyfrowe i sprzętowe rozwiązania marki X-Rite. Sun Chemical zarządza też procesem ich dostawy bezpośrednio do drukarń, a także zapewnia możliwość wykorzystania wielu modułów, by sprostać wymaganiom swoich klientów.

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć wydarzenie branżowe zarówno w jego części merytorycznej, ale również jako partner. Możliwość bycia bliżej naszych klientów w takiej właśnie formie jest dla nas szczególnie cenna. Tu możemy dzielić się z nimi naszą wiedzą, a z kolei ich doświadczenia i potrzeby są dla nas inspirujące na przyszłość – tak Piotr Góral, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sun Chemical podsumowuje udział firmy w 10. Akademii Zarządzania Barwą.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
niedziela 24.06.2018, 58 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone