logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical i CGS: cyfrowy proofing na podłożach metalowych

  PR 12.11.2019, przeczytano 256 razy

Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych, znajdujące zastosowanie przy produkcji dwuczęściowych puszek na napoje. Stanowi ono część usługi DigiProof firmy Sun Chemical, wchodzącej w skład pakietu do zarządzania barwą – SunColorBox. Nowy system pozwoli producentom puszek, ich projektantom oraz właścicielom marek na zrezygnowanie z tworzenia fizycznych wydruków na aluminium i zastąpienie ich wydrukami cyfrowymi, co – w zamierzeniach jego twórców – ma znacząco skrócić czas niezbędny na stworzenie projektu opakowania: z tygodni do zaledwie kilku dni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-cgs%3A-cyfrowy-proofing-na-podlozach-metalowych,384673,artykul.html

Iñaki Llona, Global Champion Metal Deco Inks w firmie Sun Chemical, mówi:

- Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby wspierać naszych klientów z branży opakowań metalowych, oferując nowe rozwiązania pozwalające podnieść poziom konkurencyjności. Nowa propozycja Sun Chemical uzupełnia zestaw rozwiązań dostępnych w ramach pakietu SunColorBox, który usprawnia procesy związane z zarządzaniem barwą. Dzięki nowej metodzie wykonywania cyfrowych wydruków próbnych, pozwalającej na tworzenie wiernych kolorystycznie próbek projektów bez konieczności nadruku na puszkach, klienci zyskują większą swobodę twórczą. Nasze rozwiązanie zapewnia bowiem bardzo krótki czas i niski koszt produkcji – precyzyjnych pod względem barwnym – wydruków cyfrowych. Projekty mogą być tworzone w jednym miejscu, a następnie cyfrowo drukowane w wielu lokalizacjach na całym świecie, co eliminuje potrzebę zatrudniania wolnych i kosztowych usług kurierskich, za pośrednictwem których standardowo próbki docierają do klientów. W rezultacie będą oni w stanie tworzyć nowe projekty o wiele szybciej, co znacząco zredukuje całkowity czas niezbędny na wprowadzenie nowych produktów na rynek.

Kompletne rozwiązanie składa się z oprogramowania CGS ORIS połączonego z dwiema nowo utworzonymi bibliotekami kolorystycznymi, dedykowanymi zastosowaniom dekoracyjnym na podłożach metalowych. Wchodzą one w skład PantoneLIVE – działającego w „chmurze”, cyfrowego ekosystemu standaryzacji kolorystycznej. Obie biblioteki, zaanonsowane niedawno wspólnie przez X-Rite Incorporated, Pantone LLC i Sun Chemical, stworzono by zapewnić jak największą zbieżność kolorystyczną z barwami wzorcowymi – PANTONE Formula Guide Coated – w kontekście nanoszenia farby do zadruku opakowań metalowych a następnie pokrywania jej lakierem błyszczącym.

Nowo utworzone biblioteki uwzględniają ponad 4 tys. różnych opcji kolorystycznych. Pierwsza z nich jest dedykowana zastosowaniom nieprzezroczystym, druga – transparentnym. Jak zapewnia Sun Chemical, oferują one realistyczne wzorce (punkty odniesienia), które pomagają producentom w powszechnym problemie związanym z aplikowaniem kolorów Pantone bezpośrednio na dwuczęściowych puszkach na napoje. Mają one być jednocześnie wsparciem dla producentów napojów oraz właścicieli marek, którzy oczekują odzwierciedlenia na ich produktach cyfrowych standardów kolorystycznych, dostępnych w ramach biblioteki PantoneLIVE.

Iñaki Llona kontynuuje: - Po stworzeniu bibliotek PantoneLIVE dedykowanych podłożom metalowym z elementami dekoracyjnymi, zaczęliśmy wspólnie z CGS pracę nad ich połączeniem z oferowanym przez tę firmę oprogramowaniem. Celem tych działań miało być stworzenie unikalnego rozwiązania, umożliwiającego tworzenie cyfrowej, inkjetowej symulacji kolorów z biblioteki PantoneLIVE oraz ich natychmiastowy nadruk z użyciem systemu CGS. Jest to ogromny krok do przodu w kontekście proofingu na podłożach metalowych. Wcześniej bowiem stworzenie cyfrowego (inkjetowego) odwzorowania kolorów PantoneLIVE wymagało wykonania licznych wydruków przed osiągnięciem zamierzonego efektu. Tworząc bibliotekę PantoneLIVE, firmy Sun Chemical i Pantone wykonały tę pracę już zawczasu, dostarczając na rynek dedykowaną bazę danych, działającą na zasadzie „plug & play” i eliminującą zmienne związane z subiektywną interpretacją barw. Gdy zatem klient wybierze bazujący na bibliotece PantoneLIVE cyfrowy kolor z systemu CGS i go wydrukuje, może mieć pewność, że będzie to dokładna symulacja standardu PantoneLIVE dedykowanego podłożom metalowym.

Heiner Mueller, Key Account Director firmie CGS na obszarze Europy, dodaje: - Od wielu lat produkty ORIS skierowane do branży opakowań są rozwiązaniami pierwszego wyboru dla kluczowych graczy z tego segmentu rynkowego. Poza specjalistycznym oprogramowaniem do zarządzania barwą, CGS jest również twórcą zestawu farb do druku z rozszerzonym gamutem i kompatybilnych z nim mediów, które powstały zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami rynku opakowań. Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością bliskiej współpracy z firmą Sun Chemical, by razem wypracować standard do druku na podłożach metalowych. Jest to prawdopodobnie najbardziej wymagający obszar w całym przemyśle opakowaniowym.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dobry sok w dobrym opakowaniu
Sokpol, producent soków, nektarów i napojów, jest pierwszą firmą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkt w opakowaniu pochodzenia roślinnego Tetra Pak. Kartony Tetra Pak w ponad 80% składają się z materiałów odnawialnych (pochodzenia stricte roślinnego) i są wyprodukowane z papieru (celulozy) wytworzonej z drewna z certyfikatem FSC. Także...
2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł.
Dzień Dystrybutora w firmie Sun Chemical
14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Stały się one już tradycją tego producenta farb, a dla jego uczestników są możliwością pozyskania wiedzy na temat nowych produktów w jego ofercie, a także okazją do dobrej zabawy. Tym razem Sun Chemical zaprosił swoich gości na warszawski tor kartingowy, na...
Heidelberg oferuje 12 lat gwarancji na głowice laserowe
Wyjątkowo wysoka wytrzymałość głowic laserowych naświetlarek Suprasetter, ich niezawodność oraz najwyższa jakość obrazowania pozwala zaoferować ich użytkownikom program „Ultimate 12”. Jest to 12-letnia gwarancja na głowice naświetlarek CtP najnowszej generacji, zamówionych wraz z kontraktem na płyty i obsługą serwisową. Dowiedz się więcej. Simply...
25 lat Agfa w Polsce: wspomnienia i prezentacje planów
W tym roku mija 25-lecie polskiego oddziału firmy Agfa. Z tej okazji 28 listopada w warszawskim teatrze Capitol – z udziałem prawie 200 gości z kraju i zagranicy – odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764