logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical i CGS: cyfrowy proofing na podłożach metalowych

  PR 12.11.2019, przeczytano 590 razy

Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych, znajdujące zastosowanie przy produkcji dwuczęściowych puszek na napoje. Stanowi ono część usługi DigiProof firmy Sun Chemical, wchodzącej w skład pakietu do zarządzania barwą – SunColorBox. Nowy system pozwoli producentom puszek, ich projektantom oraz właścicielom marek na zrezygnowanie z tworzenia fizycznych wydruków na aluminium i zastąpienie ich wydrukami cyfrowymi, co – w zamierzeniach jego twórców – ma znacząco skrócić czas niezbędny na stworzenie projektu opakowania: z tygodni do zaledwie kilku dni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-cgs%3A-cyfrowy-proofing-na-podlozach-metalowych,384673,artykul.html

Iñaki Llona, Global Champion Metal Deco Inks w firmie Sun Chemical, mówi:

- Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby wspierać naszych klientów z branży opakowań metalowych, oferując nowe rozwiązania pozwalające podnieść poziom konkurencyjności. Nowa propozycja Sun Chemical uzupełnia zestaw rozwiązań dostępnych w ramach pakietu SunColorBox, który usprawnia procesy związane z zarządzaniem barwą. Dzięki nowej metodzie wykonywania cyfrowych wydruków próbnych, pozwalającej na tworzenie wiernych kolorystycznie próbek projektów bez konieczności nadruku na puszkach, klienci zyskują większą swobodę twórczą. Nasze rozwiązanie zapewnia bowiem bardzo krótki czas i niski koszt produkcji – precyzyjnych pod względem barwnym – wydruków cyfrowych. Projekty mogą być tworzone w jednym miejscu, a następnie cyfrowo drukowane w wielu lokalizacjach na całym świecie, co eliminuje potrzebę zatrudniania wolnych i kosztowych usług kurierskich, za pośrednictwem których standardowo próbki docierają do klientów. W rezultacie będą oni w stanie tworzyć nowe projekty o wiele szybciej, co znacząco zredukuje całkowity czas niezbędny na wprowadzenie nowych produktów na rynek.

Kompletne rozwiązanie składa się z oprogramowania CGS ORIS połączonego z dwiema nowo utworzonymi bibliotekami kolorystycznymi, dedykowanymi zastosowaniom dekoracyjnym na podłożach metalowych. Wchodzą one w skład PantoneLIVE – działającego w „chmurze”, cyfrowego ekosystemu standaryzacji kolorystycznej. Obie biblioteki, zaanonsowane niedawno wspólnie przez X-Rite Incorporated, Pantone LLC i Sun Chemical, stworzono by zapewnić jak największą zbieżność kolorystyczną z barwami wzorcowymi – PANTONE Formula Guide Coated – w kontekście nanoszenia farby do zadruku opakowań metalowych a następnie pokrywania jej lakierem błyszczącym.

Nowo utworzone biblioteki uwzględniają ponad 4 tys. różnych opcji kolorystycznych. Pierwsza z nich jest dedykowana zastosowaniom nieprzezroczystym, druga – transparentnym. Jak zapewnia Sun Chemical, oferują one realistyczne wzorce (punkty odniesienia), które pomagają producentom w powszechnym problemie związanym z aplikowaniem kolorów Pantone bezpośrednio na dwuczęściowych puszkach na napoje. Mają one być jednocześnie wsparciem dla producentów napojów oraz właścicieli marek, którzy oczekują odzwierciedlenia na ich produktach cyfrowych standardów kolorystycznych, dostępnych w ramach biblioteki PantoneLIVE.

Iñaki Llona kontynuuje: - Po stworzeniu bibliotek PantoneLIVE dedykowanych podłożom metalowym z elementami dekoracyjnymi, zaczęliśmy wspólnie z CGS pracę nad ich połączeniem z oferowanym przez tę firmę oprogramowaniem. Celem tych działań miało być stworzenie unikalnego rozwiązania, umożliwiającego tworzenie cyfrowej, inkjetowej symulacji kolorów z biblioteki PantoneLIVE oraz ich natychmiastowy nadruk z użyciem systemu CGS. Jest to ogromny krok do przodu w kontekście proofingu na podłożach metalowych. Wcześniej bowiem stworzenie cyfrowego (inkjetowego) odwzorowania kolorów PantoneLIVE wymagało wykonania licznych wydruków przed osiągnięciem zamierzonego efektu. Tworząc bibliotekę PantoneLIVE, firmy Sun Chemical i Pantone wykonały tę pracę już zawczasu, dostarczając na rynek dedykowaną bazę danych, działającą na zasadzie „plug & play” i eliminującą zmienne związane z subiektywną interpretacją barw. Gdy zatem klient wybierze bazujący na bibliotece PantoneLIVE cyfrowy kolor z systemu CGS i go wydrukuje, może mieć pewność, że będzie to dokładna symulacja standardu PantoneLIVE dedykowanego podłożom metalowym.

Heiner Mueller, Key Account Director firmie CGS na obszarze Europy, dodaje: - Od wielu lat produkty ORIS skierowane do branży opakowań są rozwiązaniami pierwszego wyboru dla kluczowych graczy z tego segmentu rynkowego. Poza specjalistycznym oprogramowaniem do zarządzania barwą, CGS jest również twórcą zestawu farb do druku z rozszerzonym gamutem i kompatybilnych z nim mediów, które powstały zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami rynku opakowań. Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością bliskiej współpracy z firmą Sun Chemical, by razem wypracować standard do druku na podłożach metalowych. Jest to prawdopodobnie najbardziej wymagający obszar w całym przemyśle opakowaniowym.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Paragon inwestuje w Ricoh Pro VC70000
Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych a dzięki nowemu systemowi będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.
Stora Enso z nagrodą Worldstar 2021 za projekt proekologicznego opakowania na pelet
Stora Enso poinformowała, że stworzone przez nią proekologiczne opakowanie na pelet uzyskało prestiżową nagrodę Worldstar w ramach edycji za rok 2021. Jak podkreśla skandynawski koncern, odnawialne i odzyskiwalne opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w transporcie i magazynowaniu peletu drzewnego, przeznaczonego do ogrzewania. W zamierzeniach...
Ricoh i Zebra Technologies podpisały umowę o współpracy. Ricoh będzie odpowiedzialne za świadczenie usług serwisowych oraz kompleksowe usługi zarządzania drukiem w rejonie EMEA.
Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764