logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical i drukarnia Hadepol Flexo wspierają sportowców

  PR 22.09.2021, przeczytano 285 razy
ilustracjastrzałka

Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych w tegorocznej XXVII edycji tych mistrzostw, w klasie T2 zdobyła załoga wspierana przez firmy Sun Chemical i drukarnię Hadepol Flexo - Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz. Tym samym obroniła ona swój mistrzowski tytuł z 2019 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-drukarnia-hadepol-flexo-wspieraja-sportowcow,393099,artykul.html

Impreza, zaliczana do cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, odbywała się w dniach od 13 do 15 sierpnia br. na akwenie jeziora Niegocin w Giżycku. Jej organizatorem od XIX edycji jest Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał” z Giżycka wraz z Ekomariną Giżycko. W tegorocznych regatach startowało 56 jachtów, a w wydarzeniu wzięło udział w sumie 176 uczestników. O tytuł Mistrza Polski walczyły jachty w klasach T1 (7), T2 (9), T3 (10) oraz Tango (7). W Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin ścigały się jachty w klasach Open (12), Katamaran (6) oraz Omega Standard (5).

Załoga Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz zdobyła tegoroczny tytuł Mistrza Polski w klasie T2. Tym samym powtórzyli oni swój sukces z 2019 roku. W ubiegłorocznej edycji tych zawodów zdobyli natomiast trzecie miejsce.

- Ponieważ jestem wielbicielem sportów wodnych – mówi Leszek Gumowski, właściciel firmy Hadepol - przypadkowe spotkanie z Tomaszem Kopytko zainspirowało mnie do podjęcia działań wspierających tę załogę w ich tegorocznym starcie. Swoją ideą zainteresowałem Piotra Górala z firmy Sun Chemical, którego również pasjonują sporty wodne i w ten sposób podjęliśmy wspólnie decyzję o wsparciu tej załogi w tegorocznych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych. Załoga nie tylko nie zawiodła naszych oczekiwań walcząc dzielnie przez całe regaty, ale sięgnęła po najwyższy ich tytuł zdobywając Mistrzostwo Polski w klasie T2, co bardzo nas ucieszyło.

- Wspaniale jest pomagać załodze, która odnosi tak wielkie sukcesy, ale wspieranie sportowców pod każdym względem jest ważnym elementem w działalności naszych firm – mówi Piotr Góral. – W przypadku Sun Chemical od wielu lat niezmiernie istotnym jest wspieranie tego rodzaju inicjatyw. Tym chętniej włączyliśmy się w propozycję naszego wieloletniego klienta i partnera jakim jest drukarnia Hadepol Flexo, a rezultat, jaki osiągnęła załoga, którą wspieraliśmy jest imponujący. Serdecznie jej gratulujemy.

Firma Hadepol Flexo to wiodący producent opakowań dla piekarnictwa i cukiernictwa. Sun Chemical od lat dostarcza jej farby fleksograficzne do realizowanej przez nią produkcji.

- Bardzo cieszy nas fakt, że wsparły nas firmy, których osoby zarządzające są jednocześnie wielbicielami sportów wodnych – mówi Tomasz Kopytko. - Dzięki temu łatwiej było nam przekonać ich do tej inicjatywy. W tym roku wystartowaliśmy na nowym dla nas jachcie. Przygotowanie go do startu wymagało dużych nakładów finansowych, a ponieważ startujemy jako osoby prywatne i tym sportem zajmujemy się hobbystycznie, wsparcie jest nam bardzo potrzebne. Dzięki temu mogliśmy uszyć nowe żagle, które pomagały nam zdobywać dobre miejsca w całym cyklu regat Pucharu Polski. Choć walka z naszymi konkurentami przez całe regaty była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie decydowały niemal ostatnie chwile, udało nam się zdobyć po raz kolejny tytuł Mistrza Polski, co już dziś inspiruje nas do podjęcia kolejnych wyzwań. W tym roku czeka nas jeszcze finał całego cyklu Pucharu Polski, czyli regaty w Rynie 2-3 października. W tym finale zmierzy się 16 załóg ze wszystkich klas jachtów i wyłonią one najlepszą załogę regatową w sezonie 2021. Zakwalifikowaliśmy się do niego zbierając punkty w całym cyklu regat i uzyskując 2 miejsce w klasie T2. W przyszłym roku natomiast po raz pierwszy chcemy wziąć udział w prestiżowych regatach poza granicami Polski. W naszych planach – jeśli oczywiście wszystko się uda i znajdziemy wsparcie - są regaty na jeziorze Balaton na Węgrzech. Przy tej okazji chciałbym pogratulować wszystkim załogom biorącym udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych, a także raz jeszcze podziękować wspierającym nas w nich firmom Sun Chemical i Hadepol Flexo.

- Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zachęci więcej przedsiębiorstw z branży poligraficznej do podjęcia podobnych działań, ponieważ sport w różnych dziedzinach potrzebuje wsparcia – mówi Piotr Góral. – Nam przy tej okazji towarzyszyło wiele emocji podczas samego wyścigu, a także wielka radość po jego zakończeniu.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764