logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical i Epple rozszerzają paletę farb do opakowań mających kontakt z żywnością

  PR 27.09.2021, przeczytano 281 razy

Firma Sun Chemical poinformowała, że seria farb SunPak, dedykowanych rozwiązaniom opakowaniowym mającym bezpośredni kontakt z żywnością (DFC), została wzbogacona o SunPak DirectFood Plus – farbę przeznaczoną do zadrukowywania podłoży kartonowych w technice offsetu arkuszowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-epple-rozszerzaja-palete-farb-do-opakowan-majacych-kontakt-z-zywnoscia,393158,artykul.html

Jak zaznacza producent, dzięki zwiększonej pigmentacji i wysokiej drukowności, farba SunPak DirectFood Plus umożliwia uzyskiwanie żywych kolorów oraz precyzję w reprodukcji. Oferuje też szerszą przestrzeń barwną od jej poprzednika – SunPack Organic. Dostawca dodaje, że nowa farba zapewnia stabilność druku offsetowego na poziomie identycznym jak znane już oferty Sun Chemical, standardowe farby do druku niskomigracyjnego (LM) takie jak SunPak FSP. Parametr ten został sprawdzony podczas szeroko zakrojonych testów przemysłowych przeprowadzonych u czołowych europejskich przetwórców kartonu.

Sun Chemical podkreśla, że SunPak DirectFood Plus, w połączeniu z wodnymi powłokami barierowymi SunSpec SunStar DFC, oferuje drukarniom i właścicielom marek rozwiązania umożliwiające zastępowanie powłok i wkładek, wykonanych z tworzy sztucznych i znajdujących zastosowanie w produkcji opakowań papierowych.

Rozwój tej innowacyjnej technologii, pozwalającej na bezpieczny, bezpośredni kontakt farby z żywnością (jaki ma miejsce wewnątrz opakowania papierowego) to efekt wieloletniej współpracy Sun Chemical z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. W roku 2019 obie firmy podpisały porozumienie (uwzględniające wyłączność określonych w nim działań) w zakresie wspólnych działań badawczo-rozwojowych i wytwarzania farby BoFood Organic, oferowanej na rynku europejskim pod marką SunPack Organic. Owocna współpraca obu dostawców przyniosła kolejne efekty w postaci stworzenia kolejnej wersji farb pigmentowych typu DFC. Farby te będą oferowane przez Epple pod marką BoFood DFC, zaś przez Sun Chemical – jako SunPak DirectFood Plus.

Nicolas Betin, Product Strategy EMEA & Global Sustainability Business Leader w firmie Sun Chemical mówi:

- Sun Chemical dostrzega we współpracy z Epple znaczącą wartość dla naszych klientów. Umożliwia ona bowiem wspólne tworzenie nowych serii farb typu DFC, uwzględniających szersze spektrum kolorystyczne. Nowe arkuszowe farby pigmentowe pozwolą na rozszerzenie naszego portfolio i umożliwią klientom zaproponowanie właścicielom marek bardziej proekologicznych opakowań. Bardzo cieszymy się z tej współpracy, dzięki której możemy zaoferować naszym klientom z rynku europejskiego najbardziej zaawansowaną technologię farb DFC dostępną pod nazwą SunPak DirectFood Plus.

Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben AG, dodaje:

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem dalszego rozszerzenia naszej współpracy z Sun Chemical. Oryginalną recepturę farby BoFood Organic cechowała unikalna innowacyjność, więc napawa nas dumą fakt, że na jej bazie powstała opatentowana w skali globalnej farba offsetowa, zatwierdzona z myślą o zadrukowywaniu wewnętrznych elementów opakowań spożywczych. Nowa seria BoFood DFC to produkt, którego zastosowanie pozwoli na produkcję wysokiej jakości opakowań przyciągających wzrok i bezpiecznych dla przechowywanej w nich żywności.

Jak podaje Sun Chemical, farba SunPak DirectFood Plus jest już dostępna na rynku europejskim.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical opublikował najnowszą edycję Corporate Sustainability Report – dorocznego sprawozdania na temat realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju. Jego głównym celem jest prezentacja zaangażowania firmy w liczne działania środowiskowe, bazujące na trzech filarach: bieżącej działalności, produktach i usługach oraz współpracy z...
Rapida 145 oraz dwie maszyny serii Corrucut dla Model Group
Firma Model Group inwestuje w maszynę Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i uszlachetniającymi oraz w die maszyny CorruCUT od Koenig & Bauer. Rapida rozpocznie produkcję w czeskiej Opawie wiosną 2022 roku. Jedna z dwóch maszyn CorruCUT zostanie zainstalowana w czeskim mieście Nymburk pod koniec przyszłego roku.
Prosta falista – diagnoza Konica Minolta o rynku opakowań
Najnowsza publikacja opracowana przez Konica Minolta pt. „Przyszłość tektury falistej na rynku opakowań. Nowe perspektywy” to obszerna diagnoza branży opakowań tekturowych ze szczególnym uwzględnieniem tych produkowanych z tektury falistej. Na bazie wniosków płynących z diagnozy Konica przygotowała także katalog rozwiązań na miarę dzisiejszych i...
Druk cyfrowy etykiet i możliwości jego wykończenia z urządzeniami Grafmasz
Druk cyfrowy etykiet należy do rozwijających się segmentów rynku poligrafii. Dzięki elastyczności możliwe jest realizowanie nisko i średnionakładowych zleceń dotychczas nieopłacalnych w analogowej technologii. Możliwe jest wykonanie etykiet i naklejek niestandardowych, personalizowanych, uszlachetnionych laminatem bądź lakierem.  Wraz z rozwojem druku popularność...
Colours Factory użytkownikiem systemu Avalon N24-90XT
Znacząca automatyzacja procesu przygotowania form drukowych w formacie B0, zwiększenie wydajności działań realizowanych przez cały dział prepress, oszczędności czasowe i mniejsze zaangażowanie pracowników przygotowalni cyfrowej do ręcznych prac związanych z produkcją CtP – to najważniejsze aspekty wdrożenia nowego systemu CtP firmy Agfa Offset w drukarni Colours Factory. Jest...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764