logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical i rozwiązania do produkcji opakowań na targach Info*Flex 2016

  PR 02.02.2016, przeczytano 1646 razy

Podczas targów FTA INFO*FLEX 2016, odbywających się w dniach 7-8 marca w Fort Worth w stanie Teksas, firma Sun Chemical zaprezentuje rozwiązania w zakresie farb, powłok i płyt, które z jednej strony zwiększają atrakcyjność wizualną opakowań (w wytwarzaniu których znajdują zastosowanie), z drugiej – podnoszą wydajność produkcji poligraficznej poprzez szybsze osiągnięcie docelowej kolorystyki przy wyższej prędkości pracy maszyny drukującej. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-i-rozwiazania-do-produkcji-opakowan-na-targach-info%2Aflex-2016,27325,artykul.html

Potrzeby i wymagania w zakresie opakowań giętkich wciąć ewoluują – mówi Tony Renzi, wiceprezes ds. zarządzania produktowego w dziale farb opakowaniowych Sun Chemical North America. – Dotyczą one zarówno wyższej prędkości i jakości drukowania, jak też coraz bardziej restrykcyjnych przepisów względem opakowań, mających bezpośredni kontakt z żywnością. Swoje rosnące oczekiwania formułują też właściciele marek, którzy poszukują unikalnych projektów opakowań, wyróżniających ich wyroby na półce sklepowej. Z kolei firmy przetwarzające opakowania potrzebują rozwiązań produkcyjnych wychodzących naprzeciw zmieniającym się wymogom całej branży. Podczas INFO*FLEX zaprezentujemy naszym klientom, jak skutecznie możemy poprowadzić ich poprzez cały łańcuch dostaw – od stworzenia projektu opakowania, aż po jego pojawienie się na półce sklepowej”.

Farby wodne i atramenty solwentowe SunUno Solimax: wyższa wydajność i jakość produkcji

Z myślą zadrukowywaniu wszystkich powszechnie stosowanych podłoży giętkich firma Sun Chemical oferuje serię farb SunUno Solimax. Jak zapewnia producent, zwiększają one wydajność produkcji poligraficznej, jednocześnie upraszczają cały jej proces. Są przeznaczone do aplikowania na powszechnie stosowane w technice fleksograficznej podłoża (także laminowane). Mogą one być wykorzystywane m.in. do wytwarzania wieczek, opakowań medycznych, a także na wyroby konfekcyjne i przekąski. Jak zapewnia Sun Chemical, stanowią uniwersalny zestaw, który znajduje zastosowanie przy różnych typach produkcji, pomagając w stworzeniu wysokiej jakości opakowań, wyróżniających się na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku.

Z myślą o wysokowydajnym zadrukowywaniu w technice flekso folii polipropylenowej i polietylenowej firma Sun Chemical stworzyła SunStrato Sunester – serię farb wodnych i solwentowych, oferujących – jak zapewnia producent – wyrazistą kolorystykę, niski poziom retencji rozpuszczalnika i odpowiednią przyczepność do podłoża. Można je stosować zarówno z konwencjonalnymi płytami drukowymi, jak też z płytami wysokonakładowymi. Dzięki wysokiej jakości uzyskiwanej reprodukcji oraz wszechstronności stosowanych podłoży foliowych, farby SunStrato Sunester jawią się jako optymalny wybór przy zadrukowywaniu produktów o strukturze kieszonki bądź worka, przeznaczonych na różne rynki docelowe.

Wśród promowanych na INFO*FLEX rozwiązań znajdą się także wodne farby fleksograficzne SunStrato, znajdujące zastosowanie przy licznych aplikacjach z użyciem różnorodnych podłoży: od tradycyjnych folii PE i PP, na wielowarstwowych laminatach skończywszy.

Z myślą o wysokowydajnym zadrukowywaniu folii polietylenowych firma Sun Chemical wprowadziła z kolei na rynek serię farb wodnych i rozpuszczalnikowych SunSpectro SunSharp HR. Jak zapewnia producent, ich wytrzymałość na temperaturę sięga 350 stopni Celsjusza, oferują one wysoki poziom połysku i są kompatybilne z różnymi płytami drukowymi. Wyrazisty druk i odporność na wodę sprawiają, że Sun Chemical zaleca je jako optymalny wybór przy zadrukowywaniu takich przedmiotów jak: plastikowe worki, butelki na szampon czy pojemniki na mleko.

Wodne farby SunVisto są z kolei przeznaczone do zadrukowywania podłoży papierowych i kartonowych. Ich receptura jest zgodna ze standardami kolorystycznymi GCMI X, farby te wykazują się też stabilnością względem pH, umożliwiając drukowanie z odpowiednim kryciem i wydajnością. Dzięki niskiemu poziomowi emitowanych podczas produkcji wolnych związków organicznych, spełniają kryteria CONEG. Cechuje je wysoki poziom lepkości oraz stabilności w produkcji poligraficznej, dzięki czemu zalecane są przez producenta do zadrukowywania takich podłoży jak: pudełka wykonane z tektury falistej, worki czy kartony.

Powłoki Sun Chemical: od efektów specjalnych do ochrony barierowej

Podczas targów INGO*FLEX firma Sun Chemical będzie również promować pełne spektrum oferowanych przez siebie powłok, znajdujących zastosowanie w produkcji opakowań i pozwalających na uzyskanie efektu satyny, matu bądź połysku. Znajdą się wśród nich także powłoki sensoryczne SunInspire, umożliwiające osiągnięcie efektów specjalnych, wyróżniających opakowanie spośród innych eksponowanych na półce sklepowej. Dostępne dzięki nim wykończenia i uszlachetnienia obejmują m.in. efekty metalicznego lustra, fluorescencyjny, błyszczący, perłowy oraz opalowy. Powłoki SunInspire mają też oddziaływać na zmysł dotyku, oferując efekty piaskowatości, zgrubienia, gładkości bądź szorstkości. Inne powłoki z tej serii zapewniają odbiorcy interaktywne odczucia, m.in. poprzez zmianę kolorystyki czy też efekty zapachowe.

Targi INFO*FLEX będą też dla firmy Sun Chemical okazją do zaprezentowania powłok barierowych z serii SunBar. Pozwalają one na obniżenie wagi opakowania (dzięki wyeliminowaniu warstwy polimerowej) jak też zwiększają jego uniwersalność względem procesów laminowania. Jak zapewnia producent, dzięki ich zastosowaniu uzyskuje się gładką, homogeniczną pełną warstwę wierzchnią, którą można z powodzeniem zadrukowywać bądź poddawać laminowaniu. SunBar to wydajne, biodegradowalne, odnawialne i gotowe do współpracy z maszyną drukującą produkty, umożliwiające wykonywanie lżejszych opakowań, obniżenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz łatwe aplikowanie przy niewielkich modyfikacjach istniejącej infrastruktury sprzętowej.

Produkty HD w ofercie Sun Chemical: z myślą o bardziej atrakcyjnych opakowaniach

We współpracy z firmą Esko firma Sun Chemical oferuje technologię produkcji form fleksograficznych, realizowaną z udziałem oprogramowania Esko HD i naświetlarki CDI. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie stosujące w swojej produkcji płyty HD (high definition) będą mogły realizować prace z rozdzielczością obrazu sięgającą 4000 ppi. Rezultat to reprodukcja o większej wartości tonalnej i szerszym gamucie kolorystycznym, a finalnie – ostrzejsze i bardziej żywotne obrazy i kolory. Podczas targów zostanie również zademonstrowana nowa technologia Flat-Top Dot, która pozwala na drukowanie z wrażliwością docisku niższą o 30-60% w porównaniu ze standardowymi płytami cyfrowymi. W efekcie uzyskuje się – jak zapewnia Sun Chemical – dłuższe, czystsze i bardziej przewidywalne cykle produkcyjne.

Materiały eksploatacyjne Sun Chemical: płyty i wałki „jak nowe”

Gości targowych, poszukujących sposobów na redukcję kosztów związanych z eksploatacją maszyn drukujących, firma Sun Chemical zaprasza do zapoznania się z jej najnowszymi rozwiązaniami w zakresie rewitalizacji materiałów eksploatacyjnych: SunVisto Anilox Review i SunVisto Power Scrub. Pierwszy z nich powstał z myślą o dogłębnym, wnikliwym czyszczeniu – za pomocą specjalnej pianki – zabrudzonych form drukowych oraz wałków aniloksowych i przywróceniu ich do „niemal nowej” postaci. Zdaniem Sun Chemical, stosując go raz w tygodniu drukarnia jest w stanie wyeliminować niezbędne dotychczas, realizowane zazwyczaj dwa razy w tygodniu, procedury związane z demontażem i ponownym zakładaniem wałków aniloksowych. To zaś ma przynieść użytkownikom redukcję kosztów i poprawę jakości drukowania.

Więcej informacji na temat oferty przygotowywanej przez firmę z myślą o targach INFO*FLEX 2016 można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/FTA2016.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764