logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox

  PR 01.12.2023, przeczytano 516 razy
ilustracja

Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego Świat Druku).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-17.-akademii-zarzadzania-barwa%3A-zarzadzanie-kolorem-z-suncolorbox,402297,artykul.html

Sun Chemical znalazł się w gronie współorganizatorów i partnerów tego wydarzenia, odbywającego się w dniach 21-22 listopada br. w Warszawie. Felice Sciscioli, Colour Project Leader w europejskim oddziale firmy (wspierany przez Magdalenę Dziwiszek – Laboratory Manager i Krzysztofa Ostrowskiego – Product Managera), wystąpił tu z referatem zatytułowanym „Cyfrowe zarządzanie kolorem przy użyciu platformy SunColorBox”. Z jej praktycznymi aspektami można było zapoznać się podczas sesji warsztatowej, w której z ramienia Sun Chemical wzięli udział Felice Sciscioli i Magdalena Dziwiszek.

Color management to jeden z ważniejszych elementów procesu produkcji poligraficznej, a właściwe zarządzanie barwą to obecnie potrzeba każdej drukarni, dla której liczy się jakość, wydajność i efektywna produkcja, a także utrzymanie właściwych relacji ze swoimi zleceniodawcami – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale Sun Chemical. – Nasza firma posiada szereg narzędzi w tym zakresie, dedykowanych drukarniom i ich partnerom biznesowym (projektantom, właścicielom marek), a w sztandarowym obszarze color managementu jest to SunColorBox. Akademia Zarządzania Barwą to doskonałe miejsce do jego prezentacji, o czym świadczyło zainteresowanie uczestników, którzy zadawali nam wiele pytań i z którymi przeprowadziliśmy szereg interesujących rozmów, także podczas towarzyszących konferencji warsztatów”.

Integracja i współpraca

Felice Sciscioli rozpoczął swoją prezentację od wskazania przesłanek, jakie stały za stworzeniem SunColorBox, zwracając uwagę na znaczenie komunikacji kolorystycznej pomiędzy wszystkimi podmiotami uczestniczącymi w procesie produkcji poligraficznej: „Workflow reprodukcji kolorystycznej w branży poligraficznej uwzględnia wiele zmiennych, co może wiązać się z wieloma potencjalnymi problemami: ponownym opracowywaniem barwy, błędami wynikającymi z procesów wykonywanych ręcznie i na podstawie oceny wzrokowej, brakiem właściwej komunikacji skutkującej niezadowoleniem klienta czy brakiem spójności w kontekście barw korporacyjnych wynikającej ze współpracy z kilkoma dostawcami farb, podłoży czy surowców. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z wieloma osobami zaangażowanymi w proces color managementu, pracującymi w różnych lokalizacjach, co więcej – pracującymi z różnymi technologiami drukowania, materiałami, podłożami. Zależało nam na jego usprawnieniu, ale też zintegrowaniu wielu różnych narzędzi w ramach jednego, spójnego rozwiązania. Z myślą o tym stworzyliśmy SunColorBox”.

Jak podkreślał prelegent, jest to zestaw aplikacji i usług, jakie Sun Chemical oferuje klientom w celu optymalizacji procesów związanych z przygotowaniem prac do drukowania i kontroli samego procesu drukowania oraz korzyści, jakie można osiągnąć dzięki wdrożeniu różnych jego modułów. „Zintegrowaliśmy tu różne narzędzia i rozwiązania software’owe, przydatne zarówno drukarniom jak i właścicielom marek – mówił Felice Sciscioli. – Kluczem do sprawnej ich współpracy i komunikacji kolorystycznej jest tu dzielenie się i dostęp do tych samych danych, dzięki cyfrowemu ich zapisowi. W efekcie wszyscy tworzący łańcuch wartości – właściciel marki, studio prepress, pracownicy kuchni farbowej i operator maszyny drukującej – bazują na tych samych informacjach o kolorze. Całe rozwiązanie bazuje na technologii cloud computing, więc dostęp do ww. danych jest zdalny i możliwy z każdego miejsca, gdzie jest Internet”.

Modułowe podejście

Wdrożenie SunColorBox można podzielić na kilka etapów, przy czym – jak podkreślał Felice Sciscioli – implementacja konkretnych modułów tego rozwiązania przynosi użytkownikom konkretne i dla każdego inne korzyści. Wymienił tu narzędzia przeznaczone do dygitalizacji barw i skutecznej komunikacji kolorystycznej (bazujące na usługach Pantone Live i my ColorCloud), wizualizacji kolorów (SunDigiProof, SunDigiGuide), mające zwiększyć całkowitą wydajność procesu produkcyjnego (SunMatch, SunColorQC), dedykowane standaryzacji i optymalizacji (SunCMYK, SunECG).

Tym samym zapewniamy kompletną komunikację kolorystyczną, obejmującą wszystkie etapy: projektowania i specyfikacji docelowego produktu, prepress, drukowania i obróbki oraz dostawy do klienta. Kluczową zaletą SunColorBox jest fakt, że mamy tu do czynienia z barwą cyfrową, która się nie zmienia – podkreślał Felice Sciscioli. – Platforma ta uwzględnia 44 biblioteki kolorystyczne, bazujące na kolorach z naszej oferty. Jest więc niezwykle wszechstronna i uwzględnia możliwość zobrazowania także wielu kolorów specjalnych, korporacyjnych, które są newralgicznym elementem komunikacji w obszarze color managementu w kontekście obsługi dużych marek czy klientów korporacyjnych”.

Na zakończenie Felice Sciscioli wymienił kluczowe korzyści z wdrożenia SunColorBox: stabilność barw z uwagi na ich cyfrowy zapis w bibliotece kolorystycznej; dostęp z poziomu „chmury” do zawsze aktualnej wersji; skrócenie procesu, a tym samym redukcję kosztów produkcji i jej większą proekologiczność; integrację workflow; aspekty edukacyjne w kontekście wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces produkcyjny. Podkreślił też, że modułowość Sun ColorBox sprawia, że może to być doskonałe narzędzie nie tylko dla wspomnianych wcześniej, dużych klientów, ale też mniejszych i średnich firm, którym zależy na spójności i stabilności w obszarze color managementu.

SunColorBox w praktyce

Z praktycznymi aspektami wdrożenia SunColorBox można było się zapoznać drugiego dnia Akademii Zarządzania Barwa, który wypełniła sesja warsztatowa. Tę część spotkania ze strony Sun Chemical poprowadzili Felice Sciscioli i Magdalena Dziwiszek.

Cieszymy się, że także od tej stromy nasze rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Wszystkich zainteresowanych korzyściami z jego wdrożenia, którym nie udało się dotrzeć na Akademię Zarządzania Barwą zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie przedstawimy je Państwu oraz zaprezentujemy korzyści, jakie możecie dzięki niemu osiągać dla swojego biznesu” – podsumowuje Tomasz Dobrowolski.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764