logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022

  PR 20.06.2022, przeczytano 651 razy
ilustracja

Mark Walkling - Product Manager, ECP Packaging & Narrow Web Labels w firmie Sun Chemical, był jednym z prelegentów odbywającego się w dniach 9-10 czerwca br. Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022. To wydarzenie od ponad 15 lat organizowane jest w ramach „Akademii Wiedzy” przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przedstawiciela Sun Chemical, zatytułowana „Potęga zrównoważonych etykiet. Jak mogą pomóc w tym farby?”, w dużej mierze dotyczyła tematyki zrównoważonego rozwoju, który staje się w ostatnich latach niezmiernie istotnym elementem dla całej branży poligraficznej. Firma była partnerem tego wydarzenia, skierowanego do drukarń działających w segmencie druku wąskowstęgowego, przede wszystkim etykietowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-kongresie-etykiety-samoprzylepne-2022,396292,artykul.html

- Kongres Etykiety Samoprzylepne to kolejne w tym roku wydarzenie, w którym mieliśmy przyjemność nie tylko wziąć udział, ale także wesprzeć je merytorycznie – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical. - Po raz kolejny skupiliśmy się na kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem w kontekście oferowanych przez nas produktów, a także działań, jakie w tej kwestii podejmuje nasza firma. Okazuje się bowiem, że nasi klienci poszukują nowych rozwiązań chroniących środowisko, ograniczających negatywny wpływ na nie, a także takich, które będą mogły sprostać coraz bardziej rygorystycznym normom prawnym.

Na początku swojej prezentacji Mark Walkling przedstawił firmę Sun Chemical, światowego lidera – jak podkreślał – w produkcji farb, lakierów i pigmentów organicznych, oferującego holistyczne i wieloaspektowe podejście do biznesu, dostarczającego zintegrowane rozwiązania dla branży opakowaniowej i etykietowej, wspierające strategie zrównoważonego rozwoju.

- Jest to możliwe dzięki przejściu od produkcji bazującej na paliwach kopalnych do odpowiedzialnego wykorzystania surowców pochodzenia organicznego; wprowadzaniu produktów o lepszych parametrach użytkowych w całym cyklu życia produktu lub rozwiązań o lepszych właściwościach w zakresie utylizacji i recyklingu. Takich innowacji nie da się tworzyć samemu, dlatego firma Sun Chemical przyłączyła się do wielu inicjatyw łączących różnych dostawców materiałów, właścicieli marek oraz specjalistów w dziedzinie recyklingu. Wspólna praca pozwoli na kreowanie i przeprowadzenie zmian – mówił prelegent, cytując Myrona Petrucha, prezesa zarządu Sun Chemical.

Następnie Mark Walkling przedstawił portfolio proekologicznych farb, powłok i klejów z oferty Sun Chemical, zaprojektowanych z myślą o zrównoważonych rozwiązaniach opakowaniowych. Jak podkreślał, są one oferowane pod marką SunEco, co ma wskazywać na ich zgodność z ramową strategią 5R firmy, pozwalać na łatwą identyfikację tych produktów i pomagać w śledzeniu ewolucji i parametrów użytkowych określonej gamy produktowej. Omówił  też ważne dla firmy zasady 5R, które wspomagają redukcję śladu węglowego: ponowne użycie materiałów pochodzących z recyklingu, ograniczanie ilości odpadów, odnawialność materiałów i surowców, recykling, a także wprowadzanie innowacji i optymalizacji w rozwiązaniach oferowanych przez firmę.

W tym kontekście przedstawił działania Sun Chemical. Podkreślał przy tym, że firma nieustannie pracuje nad wykorzystaniem materiałów z recyklingu i wspiera swoich klientów w tworzeniu opakowań i pojemników wielokrotnego użytku. Wykorzystuje tu strategię ramową 5R, która służy m.in. do kategoryzacji, zarządzania i raportowania projektów. Innym istotnym działaniem jest redukcja wagi opakowań dla produktów z oferty Sun Chemical. Mark Walkling zaprosił również uczestników do zapoznania się z najnowszym raportem z realizacji celów Sun Chemical w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju.

W kolejnej części prezentacji wymienił produkty Sun Chemical, które pozwalają klientom na zmniejszenie zużycia energii, surowców i ilości generowanych odpadów, a    także farby i lakiery o podwyższonej zawartości surowców pochodzenia biologicznego. Omówił też kwestie związane z recyklingiem farb aplikowanych na opakowania zaznaczając, że firma Sun Chemical wprowadziła na rynek solwentowe i utrwalane energetycznie produkty bezpodkładowe do usuwania farby z PET-C i nadal pracuje nad udoskonalaniem tych procesów. W końcowej części swojego wystąpienia podkreślił, że cała branża poligraficzna musi zmieniać się, wprowadzając szereg innowacji dla osiągnięcia większej skuteczności w zakresie zrównoważonego rozwoju – począwszy od technologii druku, poprzez zmiany struktury opakowań i etykiet, a także technologii farb, lakierów i klejów. W tym zakresie Sun Chemical prowadzi szereg działań: zwiększa zastosowanie materiałów pochodzenia biologicznego oraz pochodzących z recyklingu, wydłuża okresy przydatności do użycia dla swoich produktów, poprawia aspekty związane z usuwalnością farb z papieru lub PET-C, a także zwiększa trwałość i odporność swoich farb.

- Cieszymy się, że mogliśmy przekazać kolejnej grupie odbiorców sporą dawkę wiedzy, która może zainspirować ich do uczynienia swoich biznesów bardziej „eko”, choćby wykorzystując przy tym oferowane przez nas produkty, spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich zainteresowanych tymi rozwiązaniami – mówi Tomasz Dobrowolski.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764