logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023

  PR 15.06.2023, przeczytano 615 razy
ilustracjastrzałka
Felice Sciscioli, Colour Project Leader w firmie Sun Chemical Fot. Polski Drukarz – „Świat Druku” (The World of Printing)

Sun Chemical po raz kolejny był współorganizatorem Kongresu Etykiety Samoprzylepne. Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbywa się już od lat i organizowane jest w ramach „Akademii Wiedzy” przez wydawnictwo Polski Drukarz, wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”, miała miejsce w dniach 1–2 czerwca w Kołobrzegu w hotelu Aquarius Spa. Felice Sciscioli, Colour Project Leader w Sun Chemical, wygłosił podczas niego referat poświęcony cyfrowemu colour managementowi, ze szczególnym uwzględnieniem oferowanego przez tę firmę pakietu SunColorBox. Jako współorganizator kongresu, Sun Chemical miał też własne stoisko w ramach wystawy technologicznej, stanowiącej integralną część tego wydarzenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-kongresie-etykiety-samoprzylepne-2023,400383,artykul.html

- Kongres, organizowany przez Wydawnictwo Polski Drukarz w ramach „Akademii Wiedzy”, skierowany jest w dużej mierze do drukarń działających w segmencie druku wąskowstęgowego, przede wszystkim etykietowego – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical. – Ponieważ odbywa się od wielu lat, na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez dla branży poligraficznej. Dlatego od lat angażujemy się aktywnie w jego organizację, stając się równocześnie partnerem tego wydarzenia i wykorzystując je do przekazania uczestnikom wiedzy, jaką posiadamy. Cieszy nas coraz wyższa z roku na rok frekwencja, a także zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, które ujawnia się nie tylko podczas części oficjalnych spotkania, ale również w mniej formalnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, za spotkania z nami, ciekawe rozmowy podczas nich i szereg inspiracji, z którymi wróciliśmy do naszej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas szerzej na kongresie narzędzie, jakim jest SunColorBox, zainteresuje wiele firm.

W ramach kongresu organizatorzy zaproponowali jego uczestnikom wiele interesujących i inspirujących wystąpień oraz zwiedzanie wystawy technologicznej.

- Drugi dzień kongresu był również okazją do wspólnego uczczenia jubileuszu 30-lecia istnienia magazynu „Świat Druku” i wydawnictwa Polski Drukarz, którym przy tej okazji dziękujemy za wiele lat wzajemnej współpracy i gratulujemy sukcesu – dodaje Tomasz Dobrowolski.
 
Jedno ze wspomnianych wystąpień wygłosił Felice Sciscioli, Colour Project Leader w firmie Sun Chemical. Opowiedział o cyfrowym colour managemencie z SunColorBox. To rozwiązanie, którego koncepcja w firmie Sun Chemical powstała – jak podkreślał prelegent – już w latach 90. ubiegłego wieku, a intensywnie jest rozwijana od 2012 roku, wprowadzić może zupełnie nową jakość pracy do przygotowalni czy drukarni. Wdrażając różne moduły, składające się na SunColorBox, można – jak mówił prelegent – uzyskać m.in. redukcję w obszarach: czasu narządzania maszyny (od 25 do 30%), dopasowania kolorów na maszynie (od 5 do 20%), uzyskania pierwszej odbitki (od 10 do 40%), korekty kolorów na maszynie (nawet o 70%), wykorzystania resztek farbowych (od 20 do 70%), ilości makulatury startowej (od 30 do 40%) oraz liczby stosowanych kolorów (od 30 do 80%). Felice Sciscioli dodał, że użytkownicy tego narzędzia, których są już setki na całym świecie, odnotowują również wzrost liczby prac niewymagających korekcji koloru (od 10 do 50%). Jego zastosowanie w codziennej pracy umożliwia ponadto przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności barw w przypadku prac powtarzalnych.

Felice Sciscioli podkreślał, że poszczególne etapy wdrożenia SunColorBox poprzedza dokładna analiza zamawianych farb wykorzystywanych przez drukarnię, a także określenie stałych parametrów i warunków dla poszczególnych zakładów. Na tym etapie wykonuje się pomiar wzorów barwnych w celu stworzenia palety kolorów dla danego klienta. Kolejny etap implementacji to racjonalizacja palety barwnej – usunięcie duplikatów, a także jej harmonizacja z systemem PantoneLive – elektronicznym wzornikiem barw, zawierającym 36 bibliotek kolorystycznych, zdefiniowanych pod daną technikę drukowania czy podłoże. Jedną z największych zalet SunColorBox, o czym – jak mówił prelegent – przekonują się jego użytkownicy w codziennej pracy, jest zapewnienie szybkiego i powtarzalnego sposobu wytwarzania próbek barwnych z cyfrowej palety kolorów danego klienta, a także dokładne przedstawienie barw w cyfrowej formie (za pomocą cyfrowych książek wzorców i standardów kolorów, które przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, drukowane cyfrowo w bardzo wąskiej tolerancji, zawierających precyzyjną informację o kolorze dla klienta, symulację podłoża drukowego i odwzorowanie wartości tonalnych).

SunColorBox pozwala również na cyfrowe przekazywanie informacji o barwie pomiędzy wieloma lokalizacjami (np. między dostawcą farb i drukarnią), a także możliwość połączenia wielu oddziałów drukarni z centralną bazą danych. Jest to – jak podkreślał Felice Sciscioli – istotne narzędzie dla klientów korporacyjnych, którzy zlecają prace różnym drukarniom. Wdrożenie SunColorBox uwzględnia różne moduły. Są wśród nich m.in. SunDigitalProof – przyspieszający akceptację prac przez klientów; SunDigitalGuide – zestaw cyfrowych wzorników, który eliminuje odchylenia, jakie mogą pojawić się – jak zaznaczył prelegent – nawet przy wzornikach Pantone, a także w przypadku druku danego koloru na różnych podłożach; SunMatch – platforma, w której można podłączyć się do różnych programów, optymalizujących przygotowanie pracy do produkcji. Omówił także SunColorQC – oprogramowanie do kontroli jakości, a także MyColorCloud – dodatkowe narzędzie bazujące na technologii „chmury”, które ma ułatwić komunikację z danym klientem. Może on tam przesłać np. swoje kolory, także te spoza wzornika Pantone.

- Cieszymy się, że mamy w swojej ofercie tak cenne narzędzie, jakim jest SunColorBox – mówi Tomasz Dobrowolski. – Stworzenie tego produktu było możliwe dzięki bogatej wiedzy, jaką posiada Sun Chemical, a także zwrotnym informacjom ze strony klientów, aktywnie korzystających z różnych modułów tego pakietu. Laboratoria, w których tworzymy te innowacyjne narzędzia oraz nasi specjaliści na całym świecie (również w Polsce) dostosowują je do zmieniającego się rynku oraz oczekiwań klientów. Od lat zajmujemy się recepturowaniem farb i tworzeniem rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, a także świadczymy usługi serwisowe i doradcze dla naszych klientów. Bardzo cenimy sobie bezpośrednie kontakty, a Kongres Etykiety Samoprzylepne jest szczególną okazją do takowych. Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat SunColorBox oraz innych naszych produktów zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem firmy Sun Chemical. Chętnie odpowiemy na pytania, dotyczące konkretnych zagadnień w zakresie procesu optymalizacji produkcji poligraficznej.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764