logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na targach Fespa 2019

  PR 28.05.2019, przeczytano 289 razy
ilustracjastrzałka

Podczas targów Fespa 2019, jakie odbywały się w dniach 14-17 maja br. w Monachium, firma Sun Chemical zaprezentowała szeroką ofertę produktów dedykowanych różnorodnym zastosowaniom rynkowym. Znalazły się wśród nich m.in. nowe farby sublimacyjne i pigmentowe do zadrukowywania tekstyliów (których udział w cyfrowym portfolio firmy systematycznie rośnie), nowa farba UML (wolna od GBL) skierowana na rynek solwentowego druku wielkoformatowego oraz firmowana przez SunJet (oddział Sun Chemical, specjalizujący się w rozwiązaniach inkjetowych UV) seria produktów do uzyskiwania efektów specjalnych. Na targach promowane były również lakiery do uszlachetniania opakowań zadrukowanych w technologii cyfrowej oraz rozwiązania do zastosowań sitodrukowych i przemysłowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-targach-fespa-2019,382649,artykul.html

Targowa ekspozycja Sun Chemical przebiegała pod hasłem „Solutions Tailor Made” („Rozwiązania szyte na miarę”) i uwzględniała wszystkie segmenty rynkowe, na których firma jest obecna ze swoimi rozwiązaniami spod znaku Digital. Mówi Krzysztof Ostrowski, Sales Manager w polskim oddziale Sun Chemical, który był obecny na monachijskiej wystawie:

- Biorąc pod uwagę liczbę premier rynkowych, siłą rzeczy w naszym przypadku najwięcej mówiło się o zadrukowywaniu tekstyliów. Trend ten zresztą był wyraźnie zarysowany na całej wystawie. Z moich obserwacji wynika, że rozwiązania dedykowane temu segmentowi rynkowemu stanowiły ok. 30-40% wszystkich produktów prezentowanych na targach Fespa 2019. Wpisaliśmy się zatem niejako w tę tendencję. Poza tym zwracaliśmy uwagę osób odwiedzających nasze stoisko m.in. na nową farbę wodną dla rynku after-market, dedykowaną ploterom wyposażonym w głowice Kyocera, oraz znajdujące zastosowanie – póki co – w urządzeniach Mimaki innowacyjne rozwiązanie typu pouch, umożliwiające wygodne i wydajne dozowanie farby do plotera. Z zainteresowaniem zarówno naszych partnerów handlowych jak i klientów spotkały się także zapowiedzi wprowadzenia farb after-market do drukowania w technice inkjet UV. Dotychczas były one oferowane wyłącznie przez producentów maszyn w ramach umów OEM. Generalnie wystawę uważamy za bardzo dobrą i ciekawą, także w kontekście jej lokalizacji. Monachium okazało się dobrym wyborem organizatorów i cieszymy się, że za dwa lata przyjdzie nam ponownie spotkać się tu na targach Fespa.

Pod lupą: tekstylia

Rynek zadrukowywania tekstyliów to obszar, który z edycji na edycję jest coraz bardziej eksponowany na targach Fespa. Podobnie było w przypadku firmy Sun Chemical i jej portfolio znanego pod marką SunTex. W Monachium zostało ono oficjalnie rozszerzone o trzy nowe serie farb: DTY, PDY oraz PDR. Pierwsza z nich przeznaczona jest do druku inkjetowego sublimacyjnego bezpośredniego oraz pośredniego (z udziałem papieru transferowego). Stworzona została z myślą o zastosowaniu w urządzeniach wyposażonych w głowice firmy Kyocera. Farba ta zapewnia – zdaniem producenta – optymalne nanoszenie na materiał oraz wysoką żywotność reprodukowanych barw. Posiada certyfikat Oeko-Tex Eco Passport.
SunTex PDY i SunTex PDR to z kolei farby pigmentowe. Receptura farby PDY uwzględnia jej zastosowanie w urządzeniach wyposażonych w głowice Kyocera. Z kolei PDR jest serią przeznaczoną do maszyn bazujących na głowicach Ricoh. Jak podaje Sun Chemical w przypadku obu farb do minimum zredukowano konieczność wstępnej oraz finalnej obróbki zadrukowywanego materiału. Wpływa to na wyższą trwałość wydruków oraz zwiększa żywotność ich kolorystyki. Oba te atramenty oferują szeroki gamut kolorystyczny i oba posiadają certyfikat Oeko-Tex Eco Passport.
Nowością prezentowaną na targach była też nowa wersja pigmentowej farby wodnej Encore przeznaczonej do zadrukowywania tekstyliów wykonanych z bawełny.

Streamline: z myślą o rynku after-market

Na targach Fespa światowy debiut miała wodna farba APY, przeznaczona do wysokowydajnego inkjetowego drukowania plakatów w ploterach wyposażonych w głowice Kyocera. Mówi Krzysztof Ostrowski:

- W porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami bazującymi na inkjetowej farbie wodnej, Streamline APY oferuje krótszy czas schnięcia, znacznie lepsze wykończenie zadrukowywanej powierzchni, większą żywotność i światłotrwałość reprodukowanych kolorów oraz niższe zużycie energii niezbędnej do działania systemu utrwalania. Do dyspozycji zwiedzających na stoisku były dostępne próbki produktów wydrukowanych z jej udziałem, które spotkały się – podobnie jak sama farba – z dużym zainteresowaniem. To nasza najważniejsza nowość w obszarze cyfrowego druku superwielkoformatowego.

Sun Chemical promował również portfolio swoich ekosolwentowych farb inkjetowych przeznaczonych do ploterów wielkoformatowych. Ich receptura w założeniach producenta również ma zagwarantować najwyższą niezawodność i jakość druku. Farby te posiadają proekologiczne certyfikaty Greenguard i Greenguard Gold, co umożliwia min. wykorzystanie ich do aplikacji wewnętrznych.

- Rynek zamienników dla farb solwentowych, z myślą o których stworzona została przez nas marka Streamline, jest relatywnie stabilny. Tym niemniej wciąż udoskonalamy dedykowane mu rozwiązania, wprowadzamy też do oferty nowe produkty. Najlepszym tego przykładem jest debiutująca na targach Fespa 2019 farba wodna APY – dodaje Krzysztof Ostrowski.

Nowości spod znaku SunJet

Poza ogłoszeniem planów związanych z oferowaniem pod własną marką farb inkjetowych UV, SunJet zaprezentował na targach Fespa także inną nowość: rozwiązania do tworzenia efektów specjalnych, oferowane w ramach serii Amplio. W jej skład wchodzą primery, lakiery do uzyskiwania efektów specjalnych, lakiery połyskowe, lakiery do foliowania, lakiery laminacyjne oraz kleje do efektów uzyskiwanych w druku cyfrowym.

SunJet promował również rozwiązanie do odgazowywania farby. Separel – bo o nim mowa – to  stworzona przez DIC (koncern będący właścicielem Sun Chemical) technologia, umożliwiająca usuwanie mikro pęcherzyków powietrza z farby.

- Umożliwia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży jak i farb), skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem – przekonuje Krzysztof Ostrowski.

Uszlachetnianie opakowań, zastosowania sitodrukowe i przemysłowe

Zgodnie z targowym hasłem, promującym rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb klientów (i rynków, na których działają), na stoisku Sun Chemical były prezentowane lakiery SunEvo Primus i SunEvo Protect. SunEvo to seria lakierów, przeznaczonych do uszlachetniania opakowań zadrukowanych w technologii cyfrowej. W założeniach producenta mają one usprawnić proces produkcji, stanowiąc technologicznie zaawansowane rozwiązanie, kompatybilne z obecnymi standardami rynkowymi.

Uzupełnieniem targowego portfolio Sun Chemical były znane już z rynku rozwiązania, dedykowane zastosowaniom sitodrukowym i przemysłowym: SunHytek, SunCarte, SunPoly, SunTronic, SunPromo, SunCoat oraz Nanosilver.

- Dziękujemy wszystkim partnerom handlowym i klientom, którzy znaleźli czas, by odwiedzić nasze stoisko podczas targów Fespa 2019. Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkań informacje o nowych rozwiązaniach i stale rozbudowywanym portfolio Sun Chemical dla druku cyfrowego spotkały się z ich zainteresowaniem. Wszystkich, którzy do Monachium nie dotarli, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z polskim oddziałem oraz z naszymi autoryzowanymi dystrybutorami rozwiązań Sun Chemical dedykowanymi segmentowi Digital – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grow with communities: o innowacjach w branży wydawniczej podczas Future Book Forum 2019
Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkają się w tym tygodniu w Monachium (Niemcy, 20-21 listopada 2019 r.) na dorocznym Future Book Forum, organizowanym przez Canon. Hasłem bieżącej edycji spotkania jest „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej.
XLIII Poligraficzne Konfrontacje: relacja
Innowacje, innowacje, innowacje! To hasło zdominowało w ostatnich wszystkie działania przedsiębiorstw w zakresie procesu ubiegania się o fundusze europejskie. Podczas XLIII Konfrontacji Poligraficznych zostały omówione nie tylko najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki oraz szczegółowe harmonogramy uruchamiania konkursów ale również od strony praktycznej zostały...
Pierwszy Master Blanker w Polsce
Laserck Corporation, japoński producent offline’owych maszyn do blankingu, zawarł umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji na terenie Polski z MMDS Machines. Współpraca rozpoczęła się instalacją Master Blanker BLK w warszawskiej drukarni Dot2Dot.
Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764