logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na targach Fespa 2019

  PR 28.05.2019, przeczytano 590 razy
ilustracjastrzałka

Podczas targów Fespa 2019, jakie odbywały się w dniach 14-17 maja br. w Monachium, firma Sun Chemical zaprezentowała szeroką ofertę produktów dedykowanych różnorodnym zastosowaniom rynkowym. Znalazły się wśród nich m.in. nowe farby sublimacyjne i pigmentowe do zadrukowywania tekstyliów (których udział w cyfrowym portfolio firmy systematycznie rośnie), nowa farba UML (wolna od GBL) skierowana na rynek solwentowego druku wielkoformatowego oraz firmowana przez SunJet (oddział Sun Chemical, specjalizujący się w rozwiązaniach inkjetowych UV) seria produktów do uzyskiwania efektów specjalnych. Na targach promowane były również lakiery do uszlachetniania opakowań zadrukowanych w technologii cyfrowej oraz rozwiązania do zastosowań sitodrukowych i przemysłowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-targach-fespa-2019,382649,artykul.html

Targowa ekspozycja Sun Chemical przebiegała pod hasłem „Solutions Tailor Made” („Rozwiązania szyte na miarę”) i uwzględniała wszystkie segmenty rynkowe, na których firma jest obecna ze swoimi rozwiązaniami spod znaku Digital. Mówi Krzysztof Ostrowski, Sales Manager w polskim oddziale Sun Chemical, który był obecny na monachijskiej wystawie:

- Biorąc pod uwagę liczbę premier rynkowych, siłą rzeczy w naszym przypadku najwięcej mówiło się o zadrukowywaniu tekstyliów. Trend ten zresztą był wyraźnie zarysowany na całej wystawie. Z moich obserwacji wynika, że rozwiązania dedykowane temu segmentowi rynkowemu stanowiły ok. 30-40% wszystkich produktów prezentowanych na targach Fespa 2019. Wpisaliśmy się zatem niejako w tę tendencję. Poza tym zwracaliśmy uwagę osób odwiedzających nasze stoisko m.in. na nową farbę wodną dla rynku after-market, dedykowaną ploterom wyposażonym w głowice Kyocera, oraz znajdujące zastosowanie – póki co – w urządzeniach Mimaki innowacyjne rozwiązanie typu pouch, umożliwiające wygodne i wydajne dozowanie farby do plotera. Z zainteresowaniem zarówno naszych partnerów handlowych jak i klientów spotkały się także zapowiedzi wprowadzenia farb after-market do drukowania w technice inkjet UV. Dotychczas były one oferowane wyłącznie przez producentów maszyn w ramach umów OEM. Generalnie wystawę uważamy za bardzo dobrą i ciekawą, także w kontekście jej lokalizacji. Monachium okazało się dobrym wyborem organizatorów i cieszymy się, że za dwa lata przyjdzie nam ponownie spotkać się tu na targach Fespa.

Pod lupą: tekstylia

Rynek zadrukowywania tekstyliów to obszar, który z edycji na edycję jest coraz bardziej eksponowany na targach Fespa. Podobnie było w przypadku firmy Sun Chemical i jej portfolio znanego pod marką SunTex. W Monachium zostało ono oficjalnie rozszerzone o trzy nowe serie farb: DTY, PDY oraz PDR. Pierwsza z nich przeznaczona jest do druku inkjetowego sublimacyjnego bezpośredniego oraz pośredniego (z udziałem papieru transferowego). Stworzona została z myślą o zastosowaniu w urządzeniach wyposażonych w głowice firmy Kyocera. Farba ta zapewnia – zdaniem producenta – optymalne nanoszenie na materiał oraz wysoką żywotność reprodukowanych barw. Posiada certyfikat Oeko-Tex Eco Passport.
SunTex PDY i SunTex PDR to z kolei farby pigmentowe. Receptura farby PDY uwzględnia jej zastosowanie w urządzeniach wyposażonych w głowice Kyocera. Z kolei PDR jest serią przeznaczoną do maszyn bazujących na głowicach Ricoh. Jak podaje Sun Chemical w przypadku obu farb do minimum zredukowano konieczność wstępnej oraz finalnej obróbki zadrukowywanego materiału. Wpływa to na wyższą trwałość wydruków oraz zwiększa żywotność ich kolorystyki. Oba te atramenty oferują szeroki gamut kolorystyczny i oba posiadają certyfikat Oeko-Tex Eco Passport.
Nowością prezentowaną na targach była też nowa wersja pigmentowej farby wodnej Encore przeznaczonej do zadrukowywania tekstyliów wykonanych z bawełny.

Streamline: z myślą o rynku after-market

Na targach Fespa światowy debiut miała wodna farba APY, przeznaczona do wysokowydajnego inkjetowego drukowania plakatów w ploterach wyposażonych w głowice Kyocera. Mówi Krzysztof Ostrowski:

- W porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami bazującymi na inkjetowej farbie wodnej, Streamline APY oferuje krótszy czas schnięcia, znacznie lepsze wykończenie zadrukowywanej powierzchni, większą żywotność i światłotrwałość reprodukowanych kolorów oraz niższe zużycie energii niezbędnej do działania systemu utrwalania. Do dyspozycji zwiedzających na stoisku były dostępne próbki produktów wydrukowanych z jej udziałem, które spotkały się – podobnie jak sama farba – z dużym zainteresowaniem. To nasza najważniejsza nowość w obszarze cyfrowego druku superwielkoformatowego.

Sun Chemical promował również portfolio swoich ekosolwentowych farb inkjetowych przeznaczonych do ploterów wielkoformatowych. Ich receptura w założeniach producenta również ma zagwarantować najwyższą niezawodność i jakość druku. Farby te posiadają proekologiczne certyfikaty Greenguard i Greenguard Gold, co umożliwia min. wykorzystanie ich do aplikacji wewnętrznych.

- Rynek zamienników dla farb solwentowych, z myślą o których stworzona została przez nas marka Streamline, jest relatywnie stabilny. Tym niemniej wciąż udoskonalamy dedykowane mu rozwiązania, wprowadzamy też do oferty nowe produkty. Najlepszym tego przykładem jest debiutująca na targach Fespa 2019 farba wodna APY – dodaje Krzysztof Ostrowski.

Nowości spod znaku SunJet

Poza ogłoszeniem planów związanych z oferowaniem pod własną marką farb inkjetowych UV, SunJet zaprezentował na targach Fespa także inną nowość: rozwiązania do tworzenia efektów specjalnych, oferowane w ramach serii Amplio. W jej skład wchodzą primery, lakiery do uzyskiwania efektów specjalnych, lakiery połyskowe, lakiery do foliowania, lakiery laminacyjne oraz kleje do efektów uzyskiwanych w druku cyfrowym.

SunJet promował również rozwiązanie do odgazowywania farby. Separel – bo o nim mowa – to  stworzona przez DIC (koncern będący właścicielem Sun Chemical) technologia, umożliwiająca usuwanie mikro pęcherzyków powietrza z farby.

- Umożliwia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży jak i farb), skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem – przekonuje Krzysztof Ostrowski.

Uszlachetnianie opakowań, zastosowania sitodrukowe i przemysłowe

Zgodnie z targowym hasłem, promującym rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb klientów (i rynków, na których działają), na stoisku Sun Chemical były prezentowane lakiery SunEvo Primus i SunEvo Protect. SunEvo to seria lakierów, przeznaczonych do uszlachetniania opakowań zadrukowanych w technologii cyfrowej. W założeniach producenta mają one usprawnić proces produkcji, stanowiąc technologicznie zaawansowane rozwiązanie, kompatybilne z obecnymi standardami rynkowymi.

Uzupełnieniem targowego portfolio Sun Chemical były znane już z rynku rozwiązania, dedykowane zastosowaniom sitodrukowym i przemysłowym: SunHytek, SunCarte, SunPoly, SunTronic, SunPromo, SunCoat oraz Nanosilver.

- Dziękujemy wszystkim partnerom handlowym i klientom, którzy znaleźli czas, by odwiedzić nasze stoisko podczas targów Fespa 2019. Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkań informacje o nowych rozwiązaniach i stale rozbudowywanym portfolio Sun Chemical dla druku cyfrowego spotkały się z ich zainteresowaniem. Wszystkich, którzy do Monachium nie dotarli, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z polskim oddziałem oraz z naszymi autoryzowanymi dystrybutorami rozwiązań Sun Chemical dedykowanymi segmentowi Digital – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso inwestuje w zakłady Forshaga
Stora Enso poinformowała o przeznaczeniu ok. 10 mln euro na rozwój technologii barier dyspersyjnych w jej zakładach Forshaga (Szwecja). Inwestycja ta stanowi część realizowanego przez firmę tzw. planu innowacyjności, a jej celem jest stworzenie i produkcja tektury posiadającej  właściwości barierowe, a przy tym łatwiejszej w recyklingu, generującej niższy ślad węglowy i...
Zakłady Artystyczne Art wprowadzają na rynek nowe lampy oświetleniowe Artled
Do oferty Zakładów Artystycznych ART dołączyła nowa marka - ARTLED. Pod tym szyldem firma oferuje od niedawna nowe lampy LED. Są one dedykowane rynkom poligraficznemu oraz medycznemu; mogą także znaleźć zastosowane przy oświetlaniu biur, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń. Jak podaje Sławomir Wojtaś, właściciel firmy i jednocześnie współprojektant tych...
Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies. Mariaż ten ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla...
Seria Ricoh Pro C9200 w drukarni Totem
Drukarnia Totem ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane  m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach Fespa i Printing United” – prezentacje rozwiązań Agfa dedykowanych wielkoformatowemu drukowi inkjetowemu
Wobec odwołania dwóch istotnych imprez targowych, dedykowanych drukowi cyfrowemu – Fespa i Printing United – firma Agfa podjęła decyzję o zaprezentowaniu przygotowanych z myślą o nich rozwiązań w sposób wirtualny. W dniach 6-9 października br. w jej centrali w Mortsel odbył się cykl webinariów pod wspólną nazwą Studio 5D10 (nawiązano w ten...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764