logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical na targach Inprint 2023

  PR 02.03.2023, przeczytano 483 razy
ilustracjastrzałka

Druk funkcjonalny, aplikacje przemysłowe, druki specjalne – m.in. z myślą o tego rodzaju zastosowaniach Sun Chemical zaprezentuje swoją bogatą ofertę podczas targów InPrint. Wystawa odbędzie się w Monachium, na terenach Munich Messe, w dniach 14-16 marca br. Firma będzie na nich obecna na stoisku 2100 w pawilonie B6.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-na-targach-inprint-2023,399147,artykul.html

SunJet – globalny brand Sun Chemical i DIC dedykowany technologii inkjetowej, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w obszarze chemikaliów do druku inkjetowego, również tych zrealizowanych wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących. Jego oferta obejmuje różne sektory rynku i finalne aplikacje, m.in. z obszaru komunikacji graficznej, dekorowania, tekstyliów, zastosowań przemysłowych oraz opakowań.

Wśród promowanych rozwiązań znajdzie się m.in. SEPAREL – stworzona przez DIC technologia umożliwiająca (dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych) usuwanie rozpuszczonych gazów, emitowanych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego. Jak zapewnia producent, umożliwia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży jak i atramentów), skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem. Sun Chemical podkreśla, że w przeciwieństwie do tradycyjnych membran mikrofiltracyjnych, SEPAREL znacząco obniża poziom odparowywania atramentu podczas procesu odgazowania (które może zostać osiągnięte na dowolnym poziomie ppb).

Kolejne anonsowane przez firmę rozwiązanie to SunHytek – seria farb odpornych na wysoką temperaturę i wilgoć, wykorzystywanych przy produkcji paneli i elementów wyposażenia aut, gdzie szczególną uwagę zwraca się na właściwą kombinację atrakcyjności wizualnej i wysoką wytrzymałość. SunCarte z kolei to rodzina farb sitodrukowych i offsetowych, klejów i lakierów znajdujących zastosowanie przy wytwarzaniu kart plastikowych. SunPoly natomiast to farby sitodrukowe, przeznaczone do wysokowydajnego zadrukowywania różnych podłoży wykorzystywanych do produkcji pojemników.

Poza promocją swoich rozwiązań na stoisku, firma będzie też aktywna w części konferencyjnej towarzyszącej targom. Z jej ramienia wystąpi Damian Ward – Lead Chemist, Digital Customer Projects, który wygłosi referat zatytułowany „Krytyczne czynniki decydujące o rozwoju oraz skutecznym wdrożeniu i integracji farb wodnych w druku przemysłowym”.

Komentując obecność Sun Chemical na targach InPrint 2023, Phil Jackman – Global Product Manager – Digital, mówi:

- Jest nam niezmiernie miło zaprezentować najnowsze osiągnięcia w obszarze chemikaliów do druku inkjetowego, jak też efektów naszej ścisłej współpracy z partnerami OEM. Technika inkjetowa to klucz do skutecznego wdrożenia druku w wielu aplikacjach przemysłowych. Stąd wynika jej popularność w kontekście coraz bardziej powszechnego jej zastosowania w wielu procesach wytwórczych. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywami rozwoju tego obszaru rynkowego i możliwościami, jakie tu oferuje inkjet. Nasza firma będzie w dalszym ciągu angażować się w badania i rozwój przełomowych rozwiązań, wychodzących naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na nowe aplikacje przemysłowe. Jesteśmy przekonani, że nasze podejście, uwzględniające ścisłą współpracę z partnerami i łączenie wiedzy oraz doświadczenia przy tworzeniu nowych rozwiązań, czyniące z nas dostawcę kompleksowych rozwiązań (obejmujących farby, primery i powłoki) zostanie dostrzeżone i docenione przez gości targowych. Osobom odwiedzającym nasze stoisko chcemy zaoferować unikalną możliwość zapoznania się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i pomóc im w udoskonaleniu różnych procesów wytwórczych, a w efekcie – uzyskać przewagę konkurencyjną i wzmocnić pozycję na rynku.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso finalizuje negocjacje pracownicze związane z zakończeniem produkcji realizowanej na jednej z maszyn papierniczych w zakładach Anjalankoski
Stora Enso poinformowała o zakończeniu negocjacji pracowniczych związanych ze skonsolidowaniem realizowanej przez firmę w zakładach Anjalankoski (Finlandia) produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn. Planowane zamknięcie ww. maszyny ma nastąpić w 4. kwartale br.
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”
W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami...
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764