logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical nawiązuje współpracę z GMG Color w obszarze cyfrowego tworzenia wzorców kolorystycznych

  PR 12.10.2021, przeczytano 240 razy

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z GMG Color – firmą specjalizującą się w technologii zarządzania barwą. Jej celem jest stworzenie nowego rozwiązania do cyfrowych wydruków próbnych, mającego zastosowanie przy produkcji wzorników kolorystycznych. W związku z tym rozwiązanie firmy GMG - GMG ColorCard - będzie globalnie dostępne jako część usługi SunDigiProof, w ramach oferowanego przez Sun Chemical pakietu SunColorBox.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-nawiazuje-wspolprace-z-gmg-color-w-obszarze-cyfrowego-tworzenia-wzorcow-kolorystycznych,393331,artykul.html

Firma stworzyła w tym celu aplikację SunDigiProof Seine, w ramach której oferuje rozwiązanie, które może zastąpić manualną i czasochłonną procedurę tworzenia wzorników kolorystycznych. W efekcie, przy zastosowaniu tego rozwiązania, powstaje wydrukowana cyfrowo wersja tego samego standardu, zapewniająca przy tym – jak podkreśla Sun Chemical – wyższą niezawodność i spójność kolorystyczną. Włączenie GMG ColorCard do portfolio firmy ma sprawić, że rozwiązanie SunDigiProof będzie oferowało wyższy poziom elastyczności i wygody w użytkowaniu. Ma być przy tym dostosowane – pod względem cenowym i technicznym – do indywidualnych oczekiwań użytkownika. W efekcie wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw zyskają możliwość szybszej i bardziej efektywnej współpracy, uwzględniającej redukcję kosztów, stymulowanie innowacyjności i wyższą elastyczność w działaniu.

Stosując GMG ColorCard, jego użytkownicy będą mogli w łatwy sposób zautomatyzować produkcję wzorców barwnych w centrach kolorystycznych Sun Chemical, wykorzystując przy tym globalnie dostępne referencje. Oprogramowanie, jak podkreśla jego dostawca, jest niezwykle intuicyjne i może być obsługiwane przez dowolną osobę. Klienci obu firm będą też mogli wykonywać dokładne cyfrowe wydruki barwne w swoich siedzibach. To pozwoli na tworzenie wzorców kolorystycznych w trybie „na żądanie” i wyeliminowanie kosztów związanych z czasem, zaangażowaniem i dostawą wzorców tradycyjnych, wcześniej stosowanych w komunikacji kolorystycznej i procesach akceptacji.

Marc Levine, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie GMG Color, mówi:

- Z punktu widzenia łańcucha dostaw w branży opakowań, punktualna i precyzyjna komunikacja kolorystyczna jest niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że GMG ColorCard to następny, ewolucyjny krok w rozwoju komunikacji kolorystycznej, także w kontekście jej prędkości i dokładności. Nasza współpraca z Sun Chemical pokazuje, że cyfrowe wydruki próbne to najlepszy jej sposób, a klienci uzyskają dzięki temu szybsze i dokładniejsze narzędzie do właściwej, zakończonej powodzeniem specyfikacji kolorów.

Patrice Aurenty, Business Leader w firmie Sun Chemical, dodaje:

- Współpraca z GMG Color to z naszego punktu widzenia ciąg dalszy rozbudowy zestawu innowacyjnych narzędzi, składających się na pakiet SunColorBox. Dzięki niej możemy obecnie zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, wspierające klientów w zautomatyzowaniu tworzenia wzorców kolorystycznych, komunikacji, redukcji czasu niezbędnego na ich powstanie, zwiększeniu spójności barwnej oraz szybszym dotarciu z produktem na rynek.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764