logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical o polityce zrównoważonego rozwoju za 2018 rok

  PR 08.01.2020, przeczytano 105 razy

Sun Chemical opublikował 2018 Corporate Sustainability Report – raport obrazujący realizowaną przez tę firmę politykę zrównoważonego rozwoju. Zawiera on szereg informacji i przykładów dużego jej zaangażowania w sprawy ekologii, co – jak prezentuje publikacja – doprowadziło do powstania nowych rozwiązań produktowych i usług, wspierających klientów Sun Chemical w osiąganiu wyznaczonych celów środowiskowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-o-polityce-zrownowazonego-rozwoju-za-2018-rok,385261,artykul.html

Jak wynika z raportu środowiskowego Sun Chemical za 2018 rok, firma osiągnęła w nim założoną wcześniej redukcję zużycia energii i wody. Publikacja przedstawia też różne inicjatywy podejmowane przez nią w związku z realizowaną polityką zrównoważonego rozwoju. Są wśród nich m.in.: długoterminowa strategia mająca na celu obniżenie poziomu emitowanego dwutlenku węgla co najmniej o 30% do roku 2030; osiągnięta w 2018 r. redukcja zużycia wody o ponad 32%; wskazanie obszarów wymagających usprawnienia i udoskonalenia poprzez wprowadzanie proekologicznych innowacji – zgodnie z wytycznymi EcoVadis, twórcy rankingów uwzględniających realizowaną przez przedsiębiorstwa politykę zrównoważonego rozwoju; przystąpienie do CEFLEX – europejskiego konsorcjum zrzeszającego przedsiębiorstwa i organizacje reprezentujące branżę opakowań giętkich w celu promowania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym w tym segmencie rynkowym; zwiększenie udziału biosurowców odnawialnych w produktach wytwarzanych przez Sun Chemical.

- Właściciele marek zdają sobie sprawę z faktu, że zrównoważony rozwój staje się niezwykle ważny dla współczesnych konsumentów – mówi Gary Andrzejewski, Corporate Vice President ds. środowiskowych w Sun Chemical. – Oczekują oni, że marki będą współpracować z dostawcami i producentami w równym stopniu angażującymi się w zwiększenie proekologiczności na wszystkich etapach procesu wytwórczego: od powstania danego wyrobu aż po dystrybucję. Z naszej strony deklarujemy wysoki poziom przyjazności dla środowiska produktów wytwarzanych przez Sun Chemical, osiągany m.in. poprzez zwiększanie w nich udziału surowców odnawialnych, poprawę poziomu recyklingu w naszych zakładach oraz dalszą redukcję ilości generowanych odpadów.

- Jesteśmy dumni z postępu jaki osiągnęliśmy jako firma w kontekście zrealizowania przyjętych celów środowiskowych. Jednak – będąc liderem przemysłowym – pozostajemy zdeterminowani, by pójść dalej – dodaje Michael Simoni, Global Product Stewardship Leader w firmie Sun Chemical. – Tworzenie, produkcja i dystrybucja proekologicznych wyrobów wspiera reputację Sun Chemical pod względem zapewnianej przez nas jakości, poziomu obsługi oraz innowacyjności dostarczanych na rynek rozwiązań. Dzieje się tak m.in. za sprawą zwiększenia materiałów odnawialnych i odzyskiwalnych w naszych produktach, co doceniają również nasi klienci.

Raport środowiskowy Sun Chemical prezentuje również politykę firmy w zakresie tzw. dobrych praktyk produkcyjnych, obejmujących kontrolę poziomu zanieczyszczeń i zarządzanie higieną przy procesach produkcji farb do opakowań na żywność, farmaceutyki, kosmetyki oraz środki higieny intymnej. Działania z tym związane, jak zapewnia firma, nie tylko ograniczają ryzyko powstania zanieczyszczeń, ale też redukują ilość odpadów powstałych w procesie produkcyjnym.

Raport środowiskowy Sun Chemical za rok 2018 jest dostępny dla klientów firmy TUTAJ. Z kolei w zakładce TUTAJ klienci mogą we własnym zakresie obliczyć wstępny poziom śladu węglowego realizowanego w swojej działalności produkcyjnej.

Polityka środowiskowa Sun Chemical

Realizowana przez firmę polityka zrównoważonego rozwoju ma na celu zwiększanie świadomości całego rynku poligraficznego w kwestiach środowiskowych. Jej ważnymi elementami są m.in. zarządzanie produktami oraz ryzykiem biznesowym. W obu przypadkach firma bazuje na konkretnych danych analitycznych.

Strategiczną część proekologicznej polityki Sun Chemical stanowi dostarczanie klientom rozwiązań i produktów końcowych, umożliwiających prowadzenie działalności przyjaznej dla środowiska naturalnego. Aby osiągnąć założone cele, firma wdraża rygorystyczne procesy produkcyjne, oparte na narzędziach analitycznych, pozwalających ocenić energooszczędność zarówno procedur jak i procesów wytwórczych.

To oparte na konkretnych danych podejście oznacza, że Sun Chemical jest w stanie wyznaczać realne cele w zakresie ograniczenia zużycia energii i wody, redukcji emitowanych gazów cieplarnianych oraz obniżenia ilości generowanych odpadów, powstałych w procesie produkcyjnym. W efekcie dostarczane na rynek rozwiązania uwzględniają zarówno procesy związane z zarządzaniem ryzykiem, jak też działania podejmowane z myślą o większej energooszczędności.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Zyskać więcej, zużywać mniej, być proekologicznym”, polityka zrównoważonego rozwoju Sun Chemical nastawiona jest na aktywną rolę firmy w minimalizacji śladu węglowego w jej produktach, jak też w działaniach podejmowanych przez jej klientów.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów...
Call for papers - 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innnovations
W dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedno z najciekawszych spotkań branży opakowań w Europie Środkowej.
Linia do oprawy Vareo i trójnóż Infinitrim w drukarni OSDW Azymut
Miniony rok był dla drukarni cyfrowej OSDW Azymut z Łodzi, należącej do jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji książek, okresem wzmożonych inwestycji w nowe rozwiązania. Ich celem była automatyzacja procesów wytwórczych, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości realizowanej produkcji dziełowej. Wśród innowacyjnych maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę, znalazły...
DKS – „Print Evolution Journey”, premiery i znane rozwiązania na Remadays
Dwie nowe, przemysłowe maszyny Konica Minolta: AccurioWide 200 - dedykowana zadrukowywaniu podłoży giętkich i sztywnych o szerokości do 2m, której pokazy będą premierowymi w Polsce, a także MGI Jetvarnish 3D - znana już i ceniona przez rynek maszyna do lakierowania 3D, która dołącza do oferty firmy DKS będą m.in. prezentowane podczas Międzynarodowych Targów...
Z arkusza na rolę – drukowanie etykiet z Konica Minolta w Cyfrowo.com.pl
Firma Cyfrowo.com.pl zdecydowała się na kolejną inwestycję w rozwiązanie z oferty Konica Minolta. Tym razem wybór padł na rolową maszynę Accurio Label 190. Wcześniej produkcja etykiet, która jest jednym z sektorów działalności tej firmy, opierała się tu m.in. na arkuszowym urządzeniu tego samego producenta. Rynek i oczekiwania zleceniodawców i rozwój firmy zadecydowały  o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764