logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical o polityce zrównoważonego rozwoju za 2018 rok

  PR 08.01.2020, przeczytano 169 razy

Sun Chemical opublikował 2018 Corporate Sustainability Report – raport obrazujący realizowaną przez tę firmę politykę zrównoważonego rozwoju. Zawiera on szereg informacji i przykładów dużego jej zaangażowania w sprawy ekologii, co – jak prezentuje publikacja – doprowadziło do powstania nowych rozwiązań produktowych i usług, wspierających klientów Sun Chemical w osiąganiu wyznaczonych celów środowiskowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-o-polityce-zrownowazonego-rozwoju-za-2018-rok,385261,artykul.html

Jak wynika z raportu środowiskowego Sun Chemical za 2018 rok, firma osiągnęła w nim założoną wcześniej redukcję zużycia energii i wody. Publikacja przedstawia też różne inicjatywy podejmowane przez nią w związku z realizowaną polityką zrównoważonego rozwoju. Są wśród nich m.in.: długoterminowa strategia mająca na celu obniżenie poziomu emitowanego dwutlenku węgla co najmniej o 30% do roku 2030; osiągnięta w 2018 r. redukcja zużycia wody o ponad 32%; wskazanie obszarów wymagających usprawnienia i udoskonalenia poprzez wprowadzanie proekologicznych innowacji – zgodnie z wytycznymi EcoVadis, twórcy rankingów uwzględniających realizowaną przez przedsiębiorstwa politykę zrównoważonego rozwoju; przystąpienie do CEFLEX – europejskiego konsorcjum zrzeszającego przedsiębiorstwa i organizacje reprezentujące branżę opakowań giętkich w celu promowania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym w tym segmencie rynkowym; zwiększenie udziału biosurowców odnawialnych w produktach wytwarzanych przez Sun Chemical.

- Właściciele marek zdają sobie sprawę z faktu, że zrównoważony rozwój staje się niezwykle ważny dla współczesnych konsumentów – mówi Gary Andrzejewski, Corporate Vice President ds. środowiskowych w Sun Chemical. – Oczekują oni, że marki będą współpracować z dostawcami i producentami w równym stopniu angażującymi się w zwiększenie proekologiczności na wszystkich etapach procesu wytwórczego: od powstania danego wyrobu aż po dystrybucję. Z naszej strony deklarujemy wysoki poziom przyjazności dla środowiska produktów wytwarzanych przez Sun Chemical, osiągany m.in. poprzez zwiększanie w nich udziału surowców odnawialnych, poprawę poziomu recyklingu w naszych zakładach oraz dalszą redukcję ilości generowanych odpadów.

- Jesteśmy dumni z postępu jaki osiągnęliśmy jako firma w kontekście zrealizowania przyjętych celów środowiskowych. Jednak – będąc liderem przemysłowym – pozostajemy zdeterminowani, by pójść dalej – dodaje Michael Simoni, Global Product Stewardship Leader w firmie Sun Chemical. – Tworzenie, produkcja i dystrybucja proekologicznych wyrobów wspiera reputację Sun Chemical pod względem zapewnianej przez nas jakości, poziomu obsługi oraz innowacyjności dostarczanych na rynek rozwiązań. Dzieje się tak m.in. za sprawą zwiększenia materiałów odnawialnych i odzyskiwalnych w naszych produktach, co doceniają również nasi klienci.

Raport środowiskowy Sun Chemical prezentuje również politykę firmy w zakresie tzw. dobrych praktyk produkcyjnych, obejmujących kontrolę poziomu zanieczyszczeń i zarządzanie higieną przy procesach produkcji farb do opakowań na żywność, farmaceutyki, kosmetyki oraz środki higieny intymnej. Działania z tym związane, jak zapewnia firma, nie tylko ograniczają ryzyko powstania zanieczyszczeń, ale też redukują ilość odpadów powstałych w procesie produkcyjnym.

Raport środowiskowy Sun Chemical za rok 2018 jest dostępny dla klientów firmy TUTAJ. Z kolei w zakładce TUTAJ klienci mogą we własnym zakresie obliczyć wstępny poziom śladu węglowego realizowanego w swojej działalności produkcyjnej.

Polityka środowiskowa Sun Chemical

Realizowana przez firmę polityka zrównoważonego rozwoju ma na celu zwiększanie świadomości całego rynku poligraficznego w kwestiach środowiskowych. Jej ważnymi elementami są m.in. zarządzanie produktami oraz ryzykiem biznesowym. W obu przypadkach firma bazuje na konkretnych danych analitycznych.

Strategiczną część proekologicznej polityki Sun Chemical stanowi dostarczanie klientom rozwiązań i produktów końcowych, umożliwiających prowadzenie działalności przyjaznej dla środowiska naturalnego. Aby osiągnąć założone cele, firma wdraża rygorystyczne procesy produkcyjne, oparte na narzędziach analitycznych, pozwalających ocenić energooszczędność zarówno procedur jak i procesów wytwórczych.

To oparte na konkretnych danych podejście oznacza, że Sun Chemical jest w stanie wyznaczać realne cele w zakresie ograniczenia zużycia energii i wody, redukcji emitowanych gazów cieplarnianych oraz obniżenia ilości generowanych odpadów, powstałych w procesie produkcyjnym. W efekcie dostarczane na rynek rozwiązania uwzględniają zarówno procesy związane z zarządzaniem ryzykiem, jak też działania podejmowane z myślą o większej energooszczędności.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Zyskać więcej, zużywać mniej, być proekologicznym”, polityka zrównoważonego rozwoju Sun Chemical nastawiona jest na aktywną rolę firmy w minimalizacji śladu węglowego w jej produktach, jak też w działaniach podejmowanych przez jej klientów.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium firm Mark Andy i Flexo Image Graphics
Firma Mark Andy, z uwagi na wciąż istniejące w skali globalnej obostrzenia, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark...
Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764