logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi

  PR 08.11.2019, przeczytano 268 razy
ilustracjastrzałka
Z ramienia firmy Sun Chemical na konferencji wystąpił Mark Walkling - Product Manager, ECP Packaging & Narrow Web Labels w europejskim oddziale firmy

Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product Manager, ECP Packaging & Narrow Web Labels w europejskim oddziale Sun Chemical.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-o-przyszlosci-farb-dla-waskiej-wstegi,384665,artykul.html

- Nasza firma od lat aktywnie wspiera szereg wydarzeń branżowych, a jednym z nich –cenionym przez branżę druku wąskowstęgowego – jest organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz konferencja, poświęcona etykietom i najnowszym technologiom ich wytwarzania – mówi Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem Sun Chemical. - Dlatego również tym razem nie mogło nas zabraknąć na tym gromadzącym ok. 270 osób wydarzeniu. Tym bardziej, że mamy w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji dla tego sektora rynku poligraficznego.

Podczas tegorocznej konferencji Mark Walkling wystąpił z referatem zatytułowanym „Farby do druku na wąskiej wstędze – jaka przyszłość?”, podczas którego przedstawił szereg uwarunkowań i kwestii, mających wpływ na rozwój tego segmentu rynkowego. Jak przy tym podkreślał, Sun Chemical posiada w swojej ofercie szereg rozwiązań, znajdujących zastosowanie przy produkcji etykiet i opakowań; jednocześnie zaś firma dysponuje bogatą wiedzą o różnych czynnikach determinujących przyszłość całej branży, m.in. w kontekście uwarunkowań lokalnych, cechujących poszczególne rynki krajowe czy regionalne.

Wśród kluczowych czynników, jakie decydują o przyszłości branży i stosowanych w niej rozwiązaniach, są: regulacje prawne (czyli zgodność z przepisami obowiązującymi w różnych krajach, regulacjami wprowadzanymi przez instytucje w nich działające, ale też standardami i obostrzeniami narzucanymi przez właścicieli marek); kwestie środowiskowe (polityka zrównoważonego rozwoju, recykling), a także alternatywne metody utrwalania farb (z uwagi na trend do eliminowania lamp rtęciowych). Zdaniem Marka Walklinga, nie można tu pomijać aspektów rynkowych i ekonomicznych, które nieustannie wpływają na tworzenie i udoskonalanie nowych rozwiązań. Do takich należą: rosnąca dywersyfikacja portfolio, chęć wyróżnienia się na tle konkurencji, ale także konsolidacja wśród globalnych graczy oraz konwersja z tradycyjnych technologii do nowych rozwiązań. Do coraz bardziej istotnych, jak podkreślał prelegent, należy także rosnące znaczenie technologii cyfrowych.
 
Mark Walkling podkreślał, że w aspekcie regulacji prawnych Sun Chemical stale współpracuje z dostawcami surowców, klientami, stowarzyszeniami branżowymi i właścicielami marek, by pomóc im spełniać, a nawet wyprzedzać przepisy prawne w kontekście całego łańcucha dostaw, aż po klienta końcowego. Zwrócił przy tym uwagę na fakt, że jako globalny gracz, firma posiada wiedzę zarówno o powszechnie stosowanych jak i lokalnych regulacjach i przepisach, co pomaga jej dostosowywać swoją ofertę, a nawet pojedyncze rozwiązania, do tych wymagań. Wspomniał również o roli, jaką odgrywają tu właściciele marek, zwłaszcza działający w skali całego świata, którzy niejednokrotnie wprowadzają standardy i regulacje bardziej rygorystyczne niż te wynikające z lokalnego prawa.

W kwestii czynników środowiskowych Mark Walkling nawiązał do kilku spraw - przede wszystkim aktywności, jaką podejmuje firma Sun Chemical, by jej działalność była w jak największym stopniu zgodna z polityką zrównoważonego rozwoju (co było m.in. jednym z tematów wiodących jej obecności na targach Labelexpo Europe 2019). Jak podkreślał, także klienci i właściciele marek powinni wdrażać tzw. dobre praktyki i promować działania sprawiające, że ich produkty staną się bardziej proekologiczne. Tu poruszył m.in. wątek konieczności wydłużenia cyklu życia produktu m.in. poprzez stosowanie surowców odnawialnych, kompostowalnych, pochodzących z recyklingu. Wszystko po to, by wspólnie budować gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Mark Walkling podkreślał, że – w kontekście zarówno regulacji prawnych jak i działań środowiskowych – Sun Chemical stara się oferować farby z jednej strony coraz bezpieczniejsze, z drugiej – ściśle dopasowane do potrzeb rynku. Tu poruszył m.in. kwestię wyeliminowania rozwiązań rtęciowych używanych wciąż powszechnie w procesach utrwalania, na rzecz takich technologii jak wodna, UV-LED czy EB.  

Mają one związek także z aspektami ekonomicznymi prowadzonej działalności, choćby w kontekście dążenia do energooszczędności zapewnianej przez alternatywne sposoby utrwalania wydruków. Wyższa wydajność działań – zdaniem prelegenta – leży też u podłoża następującej na rynku konsolidacji wśród producentów czy też wdrażania wcześniej wspomnianej polityki zrównoważonego rozwoju.

Patrząc w przyszłość druku etykiet – mówił prelegent - nie można pominąć również rosnącego znaczenia technologii cyfrowej. Według przytoczonych przez Marka Walklinga danych instytutu Smithers/PIRA, w 2018 roku firmy na niej bazujące generowały 28% obrotów całej branży etykietowej. Do roku 2024 odsetek ten ma wzrosnąć do 34%.

- Trend ten wynika z zalet, jakie oferuje ta technologia – coraz wyższej prędkości drukowania i jakości samych wydruków. Firma Sun Chemical ma do zaoferowania w tym zakresie bogatą ofertę swojego globalnego oddziału - SunJet. Jej zaangażowanie w bazujące na inkjecie rozwiązania technologiczne dla różnych zastosowań stale rośnie – mówił Mark Walkling. Podsumowując swoje wystąpienie podkreślił fakt, że firma Sun Chemical jest przygotowana na wszystkie aspekty zmieniającej się rzeczywistości drukowania etykiet, dlatego z optymizmem patrzy w przyszłość, będąc partnerem dla swoich klientów.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
„Print Evolution Journey” – pod takim hasłem Konica Minolta prezentowała swoje rozwiązania podczas targów RemaDays Warsaw 2020. Znalazły się wśród nich: nowy w ofercie firmy ploter wielkoformatowy AccurioWide 200, znana już z rynku maszyna do uszlachetniania – MGI Jetvarnish 3DS oraz rozwiązania z obszaru rzeczywistości rozszerzonej – Augmented RealityAR wraz z dedykowaną...
Amagraf podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Firma Amagraf przygotowała na targi RemaDays Warsaw aż trzy premierowe w Polsce pokazy nowych maszyn. Pierwsza z nich to wielkoformatowy ploter płaski LED-UV firmy Mutoh. Druga to XpertJet 1641SR -  jeden z najnowszych ploterów  żywicznych/eko-solwentowych firmy Mutoh. Ostatnia z premier to ploter tnący z udoskonalonej serii - Graphtec CE7000-160. Na stoisku zorganizowano także...
Agfa podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Codzienne pokazy płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED z zastosowaniem różnych podłoży sztywnych; prezentacja licznych próbek, zrealizowanych na ploterach wielkoformatowych Agfa i składających się na wystrój stoiska; setki spotkań biznesowych z klientami firmy z segmentu druku wielkoformatowego i cyfrowego prepressu – to najkrótsze podsumowanie jej...
Granpak inwestuje w technologię Koenig & Bauer
W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą  „Innowacyjne opakowanie...
Ruszyła sprzedaż urządzenia Accurio Press C12000/C14000
Konica Minolta oficjalnie wprowadza do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej - model Accurio C14000. Od 14 lutego można – kontaktując się z polskimi oddziałami firmy – uzyskać szczegółowe informacje na temat tej maszyny. Jak podkreśla jej producent, bogate możliwości urządzenia pozwalają na zwiększenie wydajności i satysfakcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764