logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical ogłasza podwyżkę cen na farby, lakiery oraz kleje w regionie EMEA

  PR 03.03.2021, przeczytano 219 razy

Firma Sun Chemical poinformowała o wprowadzonej z dniem 1 marca br. podwyżce cen na liczne wyroby ze swojej oferty, dedykowane produkcji opakowań i drukowi arkuszowemu (farby, lakiery i kleje) i oferowane na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-oglasza-podwyzke-cen-na-farby%2C-lakiery-oraz-kleje-w-regionie-emea,390452,artykul.html

Korekty cenowe firma tłumaczy wzrostem kosztów związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem surowców niezbędnych przy produkcji ww. wyrobów, a spowodowanym przez różne czynniki zewnętrzne. Sun Chemical wymienia tu m.in: niedobory w dostawach surowców (w tym petrochemicznych, olejów roślinnych oraz materiałów pochodnych), znaczący wzrost kosztów transportu międzynarodowego towarowego oraz popyt spowodowany powracającym ożywieniem gospodarczym.

Nicolas Bétin, dyrektor ds. strategii produktowej Sun Chemical w regionie EMEA, mówi: - Rosnąca presja w całym łańcuchu dostaw powoduje gwałtowny wzrost kosztów związanych z pozyskiwaniem bazy surowcowej i – niestety – zmusza nas do podniesienia cen finalnych wyrobów. Będziemy ściśle współpracować z naszymi partnerami, od których pozyskujemy surowce, nad odpowiednim zarządzaniem i minimalizowaniem skutków tego zjawiska dla naszych klientów.

Sun Chemical podkreśla, że – jako lider na rynku producentów farb – podejmuje aktywne działania mające przeciwdziałać wspomnianym podwyżkom kosztów. Są wśród nich m.in. wewnętrzne programy naprawcze, jak też utrzymywanie bardzo bliskiej komunikacji ze swoimi dostawcami oraz stowarzyszeniami branżowymi. Firma zapewnia o pełnym dostosowaniu wdrażanych zmian do wcześniejszych uzgodnień z klientami w zakresie realizacji złożonych zamówień. O konkretnych podwyżkach na wybrane produkty Sun Chemical będzie też informować swoich klientów podczas bezpośrednich kontaktów. Niezbędnych informacji wszystkim zainteresowanym będą też udzielać przedstawiciele lokalnych oddziałów firmy.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Światowy rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek na maszynie Heidelberg Speedmaster XL 106
Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106 -8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii COVID-19.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764