logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical podnosi ceny w regionie EMEA

  PR 01.02.2022, przeczytano 351 razy

Sun Chemical poinformował o podwyżce cen na całe, dostępne w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka) portfolio swoich rozwiązań (farb, lakierów, klejów i pozostałych innych materiałów eksploatacyjnych), skierowanych na rynki produkcji opakowań, do druku komercyjnego arkuszowego oraz do sitodruku. Nowe ceny wchodzą w życie w trybie natychmiastowym, zaś w przypadku już podpisanych kontraktów – zgodnie z zawartymi tam warunkami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-podnosi-ceny-w-regionie-emea,394620,artykul.html

Sun Chemical podkreśla, że korekta cenowa jest niezbędna z uwagi na bezprecedensową inflację, która winduje ceny całego spektrum surowców i komponentów potrzebnych do produkcji farb opakowaniowych. Dodatkowym problemem – jak dodaje firma – jest kwestia dostępności surowców. Sytuację utrudnia też utrzymująca się inflacja na rynku usług komunalnych oraz zmienna dynamika w relacji popytu i podaży usług logistycznych (zarówno w skali globalnej jak i regionalnej). Wobec niezbędnej korekty cen, Sun Chemical deklaruje gotowość do wdrożenia działań, które ją zrekompensują. Jednak – jak podkreśla firma - skala i tempo wzrostu kosztów działalności wymagają od niej podniesienia cen, co ma zrównoważyć ich wpływ na funkcjonowanie całego koncernu.  

- Priorytetem firmy Sun Chemical przez cały ubiegły rok było utrzymanie niezakłóconych dostaw naszych produktów do klientów, co pozwoliło im na stabilne funkcjonowanie. Angażujemy wszystkie nasze struktury globalne w celu zabezpieczenia dostępności surowców i niezbędnych dla naszego funkcjonowania usług – mówi Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical. – Jednak konkurencja w kontekście dostępności zasobów jest tu znaczącym czynnikiem, a skala presji inflacyjnej jest większa i szybsza niż ta uwzględniana w naszych programach ochrony wydajności. To zaś zmusza nas do podniesienia cen. Jest to krok niezbędny, by w dalszym ciągu zapewnić naszym klientom ciągłość dostaw i zachować wysoką jakość naszych produktów. Jak do tej pory nie widać oznak stabilizacji, więc musimy bezzwłocznie reagować na istniejącą sytuację. Nie jesteśmy też w stanie zagwarantować utrzymania obecnych cen w jakimkolwiek przewidywalnym okresie czasu.

Sun Chemical poinformuje swoich klientów o wprowadzanych podwyżkach również drogą bezpośrednią. W razie jakichkolwiek pytań, są oni proszeni o kontakt z lokalnym oddziałem firmy bądź jej autoryzowanym przedstawicielstwem.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

HP wprowadza na rynek nową, rewolucyjną platformę druku cyfrowego Pagewide Advantage 2200
HP PageWide Advantage 2200 to najnowsza propozycja dla dostawców usług drukarskich, oferująca niezwykłą wydajność i wszechstronność druku cyfrowego
Capital Markets Day w firmie Stora Enso
13 września br. firma Stora Enso zorganizowała spotkanie online dla inwestorów i akcjonariuszy – Capital Markets Day (CMD). Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania strategicznych dla koncernu obszarów działania i realizowanych w ich ramach inwestycji, przedstawienia planów dotyczących najbardziej perspektywicznych z punktu widzenia Stora Enso...
Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach Stora Enso na temat bezpieczeństwa
Jak pokazuje przykład Stora Enso, dygitalizacja może przynosić znaczące korzyści w kontekście tworzenia dodatkowej wartości i podnoszenia wydajności działań, zwiększających bezpieczeństwo pracy. Firma stosuje bowiem rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości, zarówno w celu podniesienia świadomości swoich pracowników względem bezpieczeństwa, ale też by w...
DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier
DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.
Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764