logo
WIADOMOŚCI

Sun Chemical świętuje 200 urodziny

  PR 11.05.2018, przeczytano 329 razy

- Poczynając od inspirującej historii Lorilleux i Samuela Morrisa na początku XIX wieku, Sun Chemical osiągnęło właśnie 200 lat doświadczenia w zakresie wiedzy o kolorze, innowacyjnej technologii i niezmiennego dążenia do jakości i najlepszej obsługi klienta - powiedział Rudi Lenz, Prezes i CEO Sun Chemical. - Dzięki prawie 10 000 znakom towarowym i ponad 3000 patentom w różnych obszarach prawnych, Sun Chemical z dumą tworzy zindywidualizowane rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby naszych klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-swietuje-200-urodziny,36467,artykul.html

Sun Chemical pomogło w transformacji świata druku, dzięki pionierskim rozwiązaniom w zakresie farb UV i wodnych, pigmentowych farb fleksograficznych oraz farb fleksograficznych dla folii polietylenowych. Sun Chemical było również pierwszą firmą, która stworzyła pierwszy system druku czterokolorowego w 1906 r., który znamy teraz pod nazwą druku CMYK.

Sun Chemical było też pionierem w tworzeniu farb, spełniających wymagania co do migracji oraz w zakresie tworzenia rozwiązań dla najnowszych maszyn drukarskich swoich czasów włączając maszyny do litografii rotacyjnej z użyciem blach stalowych ocynkowanych, litografii rolowej offsetowej, druku typograficznego, fleksografii i rotograwiury.

Sun Chemical produkuje pigmenty od 1907 r. Obecnie, Dział Performance Pigments jest globalnym liderem segmentu pigmentów, oferując szerokie spektrum pigmentów, efektów i preparatów, które stosowane są w lakierach, kosmetykach, plastikach, farbach i segmentach specjalistycznych. Ciągłe innowacje w obszarze barw jak również dostarczanie unikalnych kolorów i efektów dla nowych jak również istniejących rynków, pozwoliło na potężny wzrost na całym świecie.

Kiedy w 1987 r. DIC kupiło firmę, Sun Chemical stało się prawdziwie globalną firmą a jej obecny kształt zawdzięczamy rozwojowi na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu oraz stworzeniu działu Advanced Materials (Materiały Zaawansowane), który dostarcza związki chemiczne, polimery i materiały aplikacyjne dla wielu rynków.

Sun Chemical Advanced Materials zapewnia szerokie spektrum rozwiązań, które pozwalają naszym klientom realizować zaawansowane zadania drukarskie, włączając w to wysokowydajne srebrne farby dla systemów druku 3D, farby ze srebrem nanokrystalicznym dla systemów inkjet, soldermaski, kleje wrażliwe na ciśnienie dla elektroniki i wyświetlaczy, oraz rozwiązania SunMotion dla przyciągających wzrok ekspozytorów stosowanych w miejscach sprzedaży.

- Wizją Sun Chemical zawsze było i zawsze będzie pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu jakości, obsługi i innowacji w każdym dostarczanym przez nas rozwiązaniu - powiedział Kenz. - Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które dostarczą naszym klientom nowe innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. W bieżącym roku będziemy z przyjemnością świętować nasze niezmienne dążenie do doskonałości wraz z naszymi klientami.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Mark Andy Student Awards 2018 – nagrody wręczone
W pierwszej połowie br. firma Mark Andy ogłosiła konkurs Mark Andy Student Awards 2018, skierowany do studentów kierunków związanych z poligrafią i projektowaniem. Był on częścią jej strategicznego programu, obejmującego szereg działań edukacyjnych, dedykowanych przyszłym pracownikom drukarń i firm przetwórczych. W ramach konkursu studenci z całej Europy...
Loop Industries, Inc., innowacyjna firma w dziedzinie rozwiązań przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz PepsiCo, Inc. ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, która umożliwi PepsiCo zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop pozyskiwanego w 100% z recyklingu.
Nowa wycinarka wizytówek Autocut Pro w ofercie Grafmasz
Najnowsze urządzenie Morgana Systems zostało skonstruowane z myślą o drukarniach cyfrowych poszukujących wielofunkcyjnych, zautomatyzowanych i wydajnych rozwiązań umożliwiających wykonanie szerokiej gamy produktów tj. wizytówki, karty, zaproszenia itp.
Biokompozyty Durasense, Lineo, E-tales: Stora Enso dla e-commerce
W ostatnim czasie oferta firmy Stora Enso została rozszerzona m.in. o biokompozyty DuraSense, ligninę Lineo oraz e-TALES – rozwiązania dedykowane sprzedaży detalicznej przez Internet. Jak podaje firma, to kolejne innowacyjne, a zarazem konkurencyjne cenowo rozwiązania bazujące na surowcach odnawialnych w jej portfolio.
Zakłady Artystyczne ART z partnerami na targach 4 Print Week
Zakłady Artystyczne ART wraz ze swoimi partnerami - GL Optic i firmą OKI - zaprezentowały swoją ofertę podczas niedawno zakończonych w Poznaniu targów 4 Print Week. Wystawa dla firmy zakończyła się sukcesem, a najnowsze prezentowane tam rozwiązanie GL Optic - GL Spectrolux (precyzyjny i szybki – jak podkreśla jego producent - miernik światła) został nagrodzony podczas tego...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone