logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical świętuje 200 urodziny

  PR 11.05.2018, przeczytano 347 razy

- Poczynając od inspirującej historii Lorilleux i Samuela Morrisa na początku XIX wieku, Sun Chemical osiągnęło właśnie 200 lat doświadczenia w zakresie wiedzy o kolorze, innowacyjnej technologii i niezmiennego dążenia do jakości i najlepszej obsługi klienta - powiedział Rudi Lenz, Prezes i CEO Sun Chemical. - Dzięki prawie 10 000 znakom towarowym i ponad 3000 patentom w różnych obszarach prawnych, Sun Chemical z dumą tworzy zindywidualizowane rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby naszych klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-swietuje-200-urodziny,36467,artykul.html

Sun Chemical pomogło w transformacji świata druku, dzięki pionierskim rozwiązaniom w zakresie farb UV i wodnych, pigmentowych farb fleksograficznych oraz farb fleksograficznych dla folii polietylenowych. Sun Chemical było również pierwszą firmą, która stworzyła pierwszy system druku czterokolorowego w 1906 r., który znamy teraz pod nazwą druku CMYK.

Sun Chemical było też pionierem w tworzeniu farb, spełniających wymagania co do migracji oraz w zakresie tworzenia rozwiązań dla najnowszych maszyn drukarskich swoich czasów włączając maszyny do litografii rotacyjnej z użyciem blach stalowych ocynkowanych, litografii rolowej offsetowej, druku typograficznego, fleksografii i rotograwiury.

Sun Chemical produkuje pigmenty od 1907 r. Obecnie, Dział Performance Pigments jest globalnym liderem segmentu pigmentów, oferując szerokie spektrum pigmentów, efektów i preparatów, które stosowane są w lakierach, kosmetykach, plastikach, farbach i segmentach specjalistycznych. Ciągłe innowacje w obszarze barw jak również dostarczanie unikalnych kolorów i efektów dla nowych jak również istniejących rynków, pozwoliło na potężny wzrost na całym świecie.

Kiedy w 1987 r. DIC kupiło firmę, Sun Chemical stało się prawdziwie globalną firmą a jej obecny kształt zawdzięczamy rozwojowi na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu oraz stworzeniu działu Advanced Materials (Materiały Zaawansowane), który dostarcza związki chemiczne, polimery i materiały aplikacyjne dla wielu rynków.

Sun Chemical Advanced Materials zapewnia szerokie spektrum rozwiązań, które pozwalają naszym klientom realizować zaawansowane zadania drukarskie, włączając w to wysokowydajne srebrne farby dla systemów druku 3D, farby ze srebrem nanokrystalicznym dla systemów inkjet, soldermaski, kleje wrażliwe na ciśnienie dla elektroniki i wyświetlaczy, oraz rozwiązania SunMotion dla przyciągających wzrok ekspozytorów stosowanych w miejscach sprzedaży.

- Wizją Sun Chemical zawsze było i zawsze będzie pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu jakości, obsługi i innowacji w każdym dostarczanym przez nas rozwiązaniu - powiedział Kenz. - Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które dostarczą naszym klientom nowe innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. W bieżącym roku będziemy z przyjemnością świętować nasze niezmienne dążenie do doskonałości wraz z naszymi klientami.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Automatic Letter Bender jedzie na targi Sign&Print Scandinavia 2019
Już niedługo, od 5 do 7 lutego firma Automatic Letter Bender będzie uczestniczyć w targach Sign& Print Scandinavia 2019 w Sztokholmie, gdzie zaprezentuje dwa sztandarowe modele giętarek spośród 9 dostępnych w ofercie.
Po raz kolejny już wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, jakie odbywać się będą w dniach 13-15 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, znajdzie się firma Sun Chemical. Na wspólnym stoisku (numer L8 w hali F) z firmami Zinart, E-Ploter i Service Call (jego dystrybutorami) prezentować będzie...
Introzap debiutuje na targach Remadays Warsaw
„Rozwiązania do produkcji opakowań z tektury litej i falistej” – takie motto będzie przyświecało premierowej obecności firmy Introzap (stoisko nr S16 w pawilonie F) na zbliżających się targach RemaDays Warsaw. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 lutego br. na terenach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Jako wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w...
Zmiany personalne w firmie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała, że od 1 stycznia br. nastąpiły zmiany na stanowiskach w jej strukturach. Tom Cavalco, pełniący dotąd funkcję Managing Director na obszarze Europy, objął stanowisko Executive Vice President w globalnych strukturach Mark Andy Inc. Z kolei Przemysław Polkowski, pełniący dotąd funkcję Product Manager w Mark Andy Inc., objął stanowisko Mark Andy...
Konica Minolta i cyfrowe drukowanie etykiet w drukarni Flexon
Pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli - Accurio Label 190 - rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań. Po niespełna trzech miesiącach od inwestycji Michał Pabiasz - właściciel przedsiębiorstwa, jest przekonany, że wdrożenie rolowego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone