logo
WIADOMOŚCI

Sun Chemical świętuje 200 urodziny

Mateusz Zawiślak  PR 11.05.2018, przeczytano 300 razy

- Poczynając od inspirującej historii Lorilleux i Samuela Morrisa na początku XIX wieku, Sun Chemical osiągnęło właśnie 200 lat doświadczenia w zakresie wiedzy o kolorze, innowacyjnej technologii i niezmiennego dążenia do jakości i najlepszej obsługi klienta - powiedział Rudi Lenz, Prezes i CEO Sun Chemical. - Dzięki prawie 10 000 znakom towarowym i ponad 3000 patentom w różnych obszarach prawnych, Sun Chemical z dumą tworzy zindywidualizowane rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby naszych klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-swietuje-200-urodziny,36467,artykul.html

Sun Chemical pomogło w transformacji świata druku, dzięki pionierskim rozwiązaniom w zakresie farb UV i wodnych, pigmentowych farb fleksograficznych oraz farb fleksograficznych dla folii polietylenowych. Sun Chemical było również pierwszą firmą, która stworzyła pierwszy system druku czterokolorowego w 1906 r., który znamy teraz pod nazwą druku CMYK.

Sun Chemical było też pionierem w tworzeniu farb, spełniających wymagania co do migracji oraz w zakresie tworzenia rozwiązań dla najnowszych maszyn drukarskich swoich czasów włączając maszyny do litografii rotacyjnej z użyciem blach stalowych ocynkowanych, litografii rolowej offsetowej, druku typograficznego, fleksografii i rotograwiury.

Sun Chemical produkuje pigmenty od 1907 r. Obecnie, Dział Performance Pigments jest globalnym liderem segmentu pigmentów, oferując szerokie spektrum pigmentów, efektów i preparatów, które stosowane są w lakierach, kosmetykach, plastikach, farbach i segmentach specjalistycznych. Ciągłe innowacje w obszarze barw jak również dostarczanie unikalnych kolorów i efektów dla nowych jak również istniejących rynków, pozwoliło na potężny wzrost na całym świecie.

Kiedy w 1987 r. DIC kupiło firmę, Sun Chemical stało się prawdziwie globalną firmą a jej obecny kształt zawdzięczamy rozwojowi na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu oraz stworzeniu działu Advanced Materials (Materiały Zaawansowane), który dostarcza związki chemiczne, polimery i materiały aplikacyjne dla wielu rynków.

Sun Chemical Advanced Materials zapewnia szerokie spektrum rozwiązań, które pozwalają naszym klientom realizować zaawansowane zadania drukarskie, włączając w to wysokowydajne srebrne farby dla systemów druku 3D, farby ze srebrem nanokrystalicznym dla systemów inkjet, soldermaski, kleje wrażliwe na ciśnienie dla elektroniki i wyświetlaczy, oraz rozwiązania SunMotion dla przyciągających wzrok ekspozytorów stosowanych w miejscach sprzedaży.

- Wizją Sun Chemical zawsze było i zawsze będzie pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu jakości, obsługi i innowacji w każdym dostarczanym przez nas rozwiązaniu - powiedział Kenz. - Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które dostarczą naszym klientom nowe innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. W bieżącym roku będziemy z przyjemnością świętować nasze niezmienne dążenie do doskonałości wraz z naszymi klientami.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

SISTRADE – Software Consulting, S.A., po raz pierwszy uczestniczy jako wystawca na targach CNR Ambalaj 2018. Targi odbędą się w Stambule w CNR EXPO Yesilköy, w dniach 5-8 września.
Sharp powiększa serę urządzeń do druku produkcyjnego
Dwa nowe kolorowe urządzenia Sharp MX-7090N i MX-8090N, przeznaczone do druku produkcyjnego, są już dostępne w sprzedaży. Obydwa modele odświeżają linię urządzeń Sharp, przeznaczonych dla segmentu wejściowego druku produkcyjnego, zapewniając jeszcze większą wydajność środowiska druku oraz łatwiejszą obsługę.
Stanowiska do kontoli kolorów CCS w ofercie Lettero
Stanowiska kontrolne CCS to komory świetlne zaprojektowane do pracy w pozycji stojącej, przeznaczone do kontroli barwy dokonywanej zwykle w hali produkcyjnej w procesie druku. Znajdują również zastosowanie: w procesie pre-press, laboratoriach, przemyśle tekstylnym, kosmetycznym, farbiarskim. Wszędzie gdzie potrzebna jest obiektywna ocena i porównanie kolorów.
Targi Taropak 2018 coraz bliżej
Rozpoczynamy odliczanie Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które rozpoczną się 1 października 2018 roku.
Stora Enso poinformowała o modernizacji zakładów produkcyjnych w Maxau (Niemcy). Polegać ona będzie na instalacji  nowej turbiny parowej z zamkniętym systemem chłodzenia oraz na stworzeniu dodatkowej powierzchni magazynowej z myślą o biomasie. Inwestycja kosztować będzie 25 mln euro; projekt ma rozpocząć się w 3. kwartale br., a zakończyć – w 2020 roku.
 
środa 15.08.2018, 151 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone