logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical wśród partnerów i prelegentów Akademii Zarządzania Barwą 2020 Online

  PR 30.11.2020, przeczytano 365 razy

Akademia Zarządzania Barwą, organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., to w tym roku kolejne branżowe spotkanie online, w którym w ostatnim czasie wzięła udział firma Sun Chemical.  Tematem jej prezentacji podczas tego wydarzenia był zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom pod wspólną nazwą SunColorBox. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tej konferencji, która odbyła się 25 listopada br. i była dedykowana grafikom, fotografom, przedstawicielom studiów DTP i prepress oraz drukarń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-wsrod-partnerow-i-prelegentow-akademii-zarzadzania-barwa-2020-online,389375,artykul.html

Akademia Zarządzania Barwą to kolejne spotkanie branżowe, które odbywało się w tym roku w „wirtualnej sali konferencyjnej”. Obok serii wykładów, organizatorzy w drugiej części tego wydarzenia zaprosili jego uczestników na praktyczne warsztaty, prowadzone przez ekspertów z zakresu color management. Firma Sun Chemical wzięła aktywny udział w obu częściach spotkania.

- Jest nam bardzo miło, że możemy – mimo światowej pandemii i obostrzeń z nią związanych – kontaktować się z branżą i przekazywać jej informacje, a także prezentować narzędzia, które mogą pomóc w codziennej pracy wszystkim związanym z tematyką color management – mówi Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem Sun Chemical. - To kolejne spotkanie, które wspieramy i którego jesteśmy partnerem. Zaprezentowaliśmy jego uczestnikom innowacyjne narządzie SunColorBox. To zestaw aplikacji i usług, jakie oferujemy klientom w celu optymalizacji procesów związanych z przygotowaniem prac do drukowania i samym procesem drukowania. Ponieważ jest ono coraz bardziej popularne wśród zakładów poligraficznych z całego świata, również z Polski, zależy nam na jak najszerszym informowaniu o korzyściach z jego wdrożenia jak najszersze grupy odbiorców i potencjalnych użytkowników.

W pierwszej części spotkania, uwzględniającej serię referatów, Magdalena Dziwiszek -  kierownik laboratorium w polskim oddziale Sun Chemical przybliżyła uczestnikom Akademii Zarządzania Barwą korzyści, jakie można osiągnąć dzięki wdrożeniu różnych modułów składających się na SunColorBox. Należą do nich m.in.: obniżenie czasu narządzania maszyny (od 25 do 30%), wzrost liczby prac niewymagających korekcji koloru (od 10 do 50%), zmniejszenie do 70% czasu korekcji koloru na maszynie, a także redukcja czasu niezbędnego na pasowanie kolorystyczne (od 5 do 20%), zwiększanie wykorzystania farb resztkowych (od 20 do 70%), redukcja kolorów w produkcji (od 30 do 80%) oraz redukcja odpadów (podłoże, farba) – o 30-40%. Jego zastosowanie w codziennej pracy umożliwia ponadto przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności barw dla prac powtarzalnych. To innowacyjne rozwiązanie, którego koncepcja w firmie Sun Chemical powstała wiele lat temu, a intensywnie jest rozwijana od 2012 roku – jak podkreślała prelegentka – wprowadza zatem zupełnie nową jakość pracy do przygotowalni czy drukarni.

Wdrożenie SunColorBox można podzielić na kilka etapów. Magdalena Dziwiszek omówiła poszczególne z nich, wskazując bezpośrednie korzyści implementacji konkretnych modułów tego rozwiązania. Są wśród nich m.in. SunDigitalProof - przyspieszający akceptację prac przez klientów; SunDigitalGuide – zestaw cyfrowych wzorników, który eliminuje odchylenia, jakie mogą pojawić się – jak zaznaczyła prelegentka – nawet przy wzornikach Pantone, a także w przypadku druku danego koloru na różnych podłożach; SunMatch – platformę, w której można podłączyć się do różnych programów, optymalizujących przygotowanie pracy do produkcji. Omówiła także SunColorQC – oprogramowanie do kontroli jakości, a także MyColorCloud – dodatkowe narzędzie bazujące na technologii „chmury”, które ma ułatwić komunikację z danym klientem. Może on tam przesłać np. swoje kolory, także te spoza wzornika Pantone.

Omawiając etapy wdrożenia SunColorBox prelegentka zwróciła uwagę na wykonanie pomiaru wzorów barwnych w celu stworzenia palety kolorów dla danego klienta. Kolejny etap implementacji to racjonalizacja palety – usunięcie duplikatów, a także jej harmonizacja z systemem PantoneLive – elektronicznym wzornikiem kolorów, zawierającym 36 bibliotek kolorów, zdefiniowanych pod daną technikę druku czy podłoże. Jak podkreślała Magdalena Dziwiszek, jedną z największych zalet SunColorBox jest zapewnienie szybkiego i powtarzalnego sposobu wytwarzania próbek barwnych z cyfrowej palety kolorów danego klienta, a także dokładne przedstawienie barw w cyfrowej formie (za pomocą cyfrowych książek wzorców i standardów kolorów, które przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, drukowane cyfrowo w bardzo wąskiej tolerancji, zawierających precyzyjną informację o kolorze dla klienta, symulację podłoża drukowego i odwzorowanie wartości tonalnych). SunColorBox pozwala również na cyfrowe przekazywanie informacji o barwie pomiędzy wieloma lokalizacjami (np. między dostawcą farb i drukarnią), a także możliwość połączenia wielu oddziałów drukarni z centralną bazą danych. To - jak podkreślała – także istotne narzędzie dla klientów korporacyjnych, którzy zlecają dane prace różnym drukarniom.

Magdalena Dziwiszek dodała, że Sun Chemical posiada laboratoria i specjalistów na całym świecie (również w Polsce). Zajmują się one od lat recepturowaniem farb i tworzeniem rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, ale także świadczą usługi serwisowe i doradcze z myślą o klientach firmy.

W drugiej części spotkania – warsztatowej – wystąpiła z kolei z prezentacją zatytułowaną „Jak efektywnie dorabiać kolory za pomocą modułu Ink Formulation poprzez platformę SunColorBox”. Krok po kroku Magdalena Dziwiszek omówiła czynności, jakie powinien wykonywać użytkownik tego narzędzia i korzyści, jakie z tego tytułu osiąga. Podczas tej części uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, których nie brakowało.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasze innowacyjne narzędzie, jakim jest SunColorBox, spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników kolejnego branżowego spotkania, w którym wzięliśmy udział. Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na jego temat, zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem firmy Sun Chemical; chętnie odpowiemy na szczegółowe pytania dotyczące konkretnych zagadnień. Jesteśmy przekonani, że bliższe zapoznanie się z SunColorBox i zaletami tego narzędzia, a także korzyściami z jego wdrożenia, może stać się inspiracją dla rozpoczęcia procesu optymalizacji produkcji dla niejednego zakładu poligraficznego lub przygotowalni – podsumowuje Piotr Góral.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764