logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical z certyfikatami Cradle-to-Cradle Innovations Institute

  PR 23.11.2023, przeczytano 426 razy
ilustracja
Nicolas Bétin, Director of Product Strategy EMEA, Packaging Inks & Materials & Global Sustainability Business Leader w firmie Sun Chemical

Firma Sun Chemical poinformowała, że jej farby graficzne do druku offsetowego uzyskały prestiżowe Certyfikaty Platynowy i Brązowy, przyznawane przez Cradle-to-Cradle Products Innovation Institute. Ta organizacja non-profit ustanawia globalne standardy dla produktów, które spełniają odpowiednie parametry względem bezpieczeństwa, cyrkularności i odpowiedzialności środowiskowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sun-chemical-z-certyfikatami-cradle-to-cradle-innovations-institute,402188,artykul.html

Jak podaje firma, by uzyskać status Cradle-to-Cradle Certified (C2C Certified), dany produkt, materiał bądź system musi spełniać wymagania określone w standardzie Cradle-to-Cradle Certified Product Standard i przejść niezależną ocenę, przeprowadzaną przez trzecią stronę w kontekście bezpieczeństwa, cyrkularności (zgodności z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym) i odpowiedzialności w pięciu kategoriach, związanych z polityką zrównoważonego rozwoju. Są nimi: bezpieczeństwo materiałów dla zdrowia; cyrkularność produktu; kwestie związane z ochroną czystego powietrza i klimatu; zarządzanie zasobami wodnymi i ziemnymi oraz świadomość społeczna. W zależności od uzyskanej oceny, produkt otrzymuje dany poziom w kontekście każdej z ww. kategorii (Brązowy, Srebrny, Złoty, Platynowy).

Platynowy certyfikat C2C Certified Material Health Certificate dla arkuszowych farb offsetowych

Wytwarzane przez Sun Chemical farby procesowe SunLit Intense Platinum uzyskały certyfikat C2C Certified Material Health Certificate na poziomie Platynowym w kategorii bezpieczeństwa materiałów dla zdrowia. Jak podkreśla producent, są to farby klasy premium, o intensywnej kolorystyce, zapewniające odpowiednią wydajność i bezproblemowe aplikowanie nawet przy najwyższej prędkości maszyn, także tych z systemem odwracania arkusza. Co więcej – jak podaje Sun Chemical – cechują się niskim tackiem, co jest szczególnie istotne przy zadrukowywaniu papierów o niskiej gramaturze i wymagających podłoży tekturowych.

Ten sam Platynowy poziom certyfikacji uzyskała inna seria farb procesowych, produkowanych przez Sun Chemical – SunPak FSP EcoPace Process Colour, obejmującą farbę FEP29 Process Yellow. Jak podkreśla firma, jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla niskomigracyjnych farb do konwencjonalnego offsetu arkuszowego. Receptura w przypadku tej serii została zaprojektowana aby zwiększyć wydajność, nowoczesnych maszynach drukujących, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań względem innowacyjności i proekologiczności.

Brązowy certyfikat w kategorii bezpieczeństwa materiałowego

W tej samej kategorii – bezpieczeństwa materiałów dla zdrowia – certyfikat Brązowy uzyskała inna seria farb wytwarzanych przez Sun Chemical – SunLit Diamond, promowana przez firmę jako produkt w szczególny sposób spełniający wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności środowiskowej. Jak podkreśla firma, SunLit Diamond to jedna z najczęściej stosowanych w skali globalnej standardowych serii farb arkuszowych, zapewniająca najwyższą jakość druku offsetowego realizowanego w różnych warunkach produkcyjnych. Sun Chemical dodaje, że poza wysoką odpornością, farby te charakteryzują się wyjątkowo niskim kosztem przypadającym na jedną odbitkę, będąc atrakcyjną opcją zarówno dla drukarń zużywających zarówno bardzo duże jak i mniejsze ich ilości.
Owocem zaangażowania Sun Chemical w kwestie związane z innowacyjnością i zrównoważonym rozwojem jest również Brązowy certyfikat dla farb procesowych i bazowych serii SunPak FSP EcoPace. Zastosowana w nich technologia zapewnia – jak podaje firma – stabilną produkcję z wysoką jakością, zwłaszcza na wymagających, trudnych w obróbce podłożach, a w efekcie – optymalną z punktu widzenia każdej drukarni wydajność. Sun Chemical podkreśla, że SunPak FSP EcoPace wyróżnia się m.in. wysoką zawartością bio-przyjaznych składników, co czyni ją proekologiczną opcją spełniającą wiele środowiskowych certyfikatów i standardów.

Nicolas Bétin, Director of Product Strategy EMEA, Packaging Inks & Materials & Global Sustainability Business Leader w firmie Sun Chemical mówi: „Certyfikaty C2C w obszarze bezpieczeństwa materiałów dla zdrowia to najlepsze potwierdzenie naszego nieustannego zaangażowania w kwestie gospodarki o obiegu zamkniętym, potwierdzające starania jakie czynimy z myślą o rozwoju środowiskowym i społecznym. Wyróżnienia te nie tylko pokazują naszą misję w obszarze polityki zrównoważonego rozwoju, ale też wspierają wysiłki naszych klientów, właścicieli marek i przedstawicieli sieci detalicznych, poszukujących bardziej proekologicznych rozwiązań, zbieżnych z wizją bardziej „zielonej przyszłości”.

Nikola M. Juhasz, Global Technical Director, Sustainability w firmie Sun Chemical, dodaje: „Jesteśmy niezmiernie dumni z przyznania certyfikatów Cradle-to-Cradle Products Innovation Institute Material Health kilku wytwarzanym przez nas seriom farb, w tym wyróżnień na poziomie Platinum dla dwóch linii produktowych. Certyfikaty C2C, uzyskiwane w wyniku rygorystycznej i wielopoziomowej procedury, obejmującej ocenę i badania, to kolejne potwierdzenie priorytetowości naszych działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, uwzględniających m.in. bezpieczne i cyrkularne chemikalia, które w możliwie największym stopniu zapewniają bezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego”.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764