logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozwiązania bioodnawialne Sun Chemical na konferencji Sustainability in Packaging 2019

  PR 11.02.2019, przeczytano 209 razy

Bioodnawialne rozwiązania – takie jak wodne, proekologiczne farby SunVisto AquaGreem – znajdą się w centrum ekspozycji, planowanej przez firmę Sun Chemical z myślą o konferencji Sustainability in Packaging 2019. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6 marca br. w Chicago.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazania-bioodnawialne-sun-chemical-na-konferencji-sustainability-in-packaging-2019,381181,artykul.html

Jak zapewnia Sun Chemical, jej proekologiczne rozwiązania bazują na recepturze uwzględniającej znacząco wyższy udział bioodnawialnych żywic. To zaś – zdaniem producenta – czyni je bardziej atrakcyjnymi w kontekście wielu aplikacji opakowaniowych, gdzie wykorzystywane są podłoża papierowe, oraz oczekiwań klientów (zwłaszcza z sektora dóbr konsumpcyjnych), poszukujących rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju.

- Nasza firma koncentruje się na dostarczaniu klientom innowacyjnych rozwiązań, które wychodzą naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu na proekologiczne opakowania – mówi Penny Holland, wiceprezes ds. marketingu globalnego produktów farbowych oraz komunikacji globalnej Sun Chemical. – Z przyjemnością zaprezentujemy szerokiemu audytorium konferencji Sustainability in Packaging 2019 nasze farby z serii Visto AquaGreen, jak również inne bioodnawialne produkty. Pokażemy przy tym, w jaki sposób marki mogą uzyskiwać duże korzyści oraz zamierzone cele w kontekście proekologiczności i energooszczędności swoich działań, stosując właściwe, w pełni odnawialne farby opakowaniowe.

Do dyspozycji uczestników konferencji będą m.in. egzemplarze specjalnego wydawnictwa przygotowanego przez Sun Chemical – „Going Beyond Environmental Claims” („Wykraczając poza aspekty środowiskowe”). Broszurę można również pobrać ze stron internetowych firmy www.sunchemical.com/natural

Odnawialne, kompostowalne, proekologiczne

Wodne farby SunVisto AquaGreen to odpowiedź firmy Sun Chemical na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania proekologiczne. Ich receptura uwzględnia znacząco wyższą zawartość bioodnawialnych żywic. Jak zapewnia producent, farby te zapewniają wysoką jakość i wydajność przy aplikowaniu na różnego rodzaju opakowania bazujące na papierze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli marek działających m.in. na rynkach restauracyjnym i sprzedaży detalicznej.

Produkowane przez Sun Chemical farby wodne to także odpowiedź firmy na rosnący popyt na tego typu rozwiązania używane przy produkcji opakowań giętkich, m.in. z zastosowaniem podłoży polietylenowych i polipropylenowych oraz strukturalnych (z udziałem laminatów). Farby SunVisto, przeznaczone do zadrukowywania podłoży papierowych i kartonowych wykazują się wysoką stabilnością względem pH, umożliwiając drukowanie z odpowiednim kryciem i wydajnością. Dzięki niskiemu poziomowi emitowanych podczas produkcji wolnych związków organicznych (VOC), spełniają kryteria CONEG (Coalition of Northeastern Governors). Jak zapewnia producent, cechują się wysokim poziomem lepkości oraz stabilności w produkcji poligraficznej, spełniając wymagania drukarń w kontekście zadrukowywania różnego typu podłoży.

Polityka zrównoważonego rozwoju Sun Chemical

Sun Chemical oferuje liczne proekologiczne produkty i usługi stworzone, by wspierać klientów w osiąganiu zaplanowanych przez nich celów związanych z polityką zrównoważonego rozwoju. Polityka firmy bazuje na zasadzie, według której energooszczędność jest osiągana przy dostarczeniu ekonomicznie konkurencyjnych dóbr i usług, które z jednej strony satysfakcjonują klienta i jego potrzeby, podnosząc jakość życia konsumentów, z drugiej – systematycznie redukują niekorzystny wpływ na środowisko naturalne oraz obniżają udział surowców pierwotnych w całym cyklu życia produktu. Więcej informacji na temat realizowanej przez Sun Chemical polityki środowiskowej można znaleźć na stronie www.sunchemical.com/sustainability

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764