logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Super-Wide Digital inwestuje w ploter sublimacyjny Avinci

  PR 29.03.2023, przeczytano 745 razy
ilustracja

Brytyjska drukarnia Super-Wide Digital (SWD) z Lancashire wzbogaciła w ostatnim czasie swój park sprzętowy o drugą maszynę z oferty firmy Agfa. W ślad za zakupionym kilka lat temu hybrydowym ploterem inkjetowym Jeti Tauro H3300 LED, tym razem zdecydowała się na urządzenie bazujące na technologii sublimacyjnej – Avinci CX3200. Jak podkreśla kierownictwo SWD, będzie ono w dużej mierze wykorzystywane do zastosowań graficznych na materiałach tekstylnych typu backlit, z myślą o zleceniach typu POS i elementach wystawienniczych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/super-wide-digital-inwestuje-w-ploter-sublimacyjny-avinci,399449,artykul.html

Maszyna Avinci będzie pierwszym rozwiązaniem marki Agfa bazującym na technologii sublimacyjnej, zakupionym przez SWD. Wcześniej firma ta z powodzeniem użytkowała maszyny z serii Agfa Jeti Tauro, bazujące na technice inkjet UV LED.

- Hybrydowy ploter wielkoformatowy Jeti Tauro H3300 LED został u nas wdrożony pod koniec 2019 roku i przez cały okres pandemicznych obostrzeń pracował on pełną parą, w cyklu 24/7. Realizowaliśmy w nim wysokonakładowe prace dla wielu naszych klientów. Maszyna ta bardzo szybko stała się ulubionym rozwiązaniem naszego teamu odpowiedzialnego za produkcję. O jej wyborze w dużej mierze zdecydowała niezawodność użytkowanego z powodzeniem od kilku lat wcześniejszego modelu – Jeti Tauro. Kiedy zatem pojawiła się konieczność podejmowania decyzji o zakupie nowego plotera sublimacyjnego z myślą o rosnącym wolumenie zamówień z wykorzystaniem tekstyliów, model Avinci firmy Agfa był pierwszym i kluczowym, który poddaliśmy analizie.

Firma SWD okazała się być zapobiegliwą także w kontekście obecnych kosztów pozyskania energii, jakie są bolączką wielu przedsiębiorców z branży poligraficznej. Już w 2016 roku zainstalowała panele słoneczne – obecnie jest ich tam trzy razy więcej i zajmują niemal całą powierzchnię dachową budynku. Instalacja ta, wraz z działającą w trybie off-line turbiną wiatrową, umożliwia firmie bycie w pełni samowystarczalną w zakresie energii niezbędnej do prowadzenia produkcji.

SWD posiada dużą liczbę różnych maszyn drukujących w swoim zakładzie w Bacup a polityka firmy zakłada ciągłe inwestowanie i modernizowanie parku sprzętowego. Celem jest posiadanie jak najbardziej wydajnych maszyn przy zużyciu minimalnej ilości energii. Nowy ploter Avinci będzie w dużej mierze wykorzystywany do produkcji grafiki tekstylnej typu backlit z myślą o zleceniach z rynku POS i wystawienniczego.  SWD dysponuje też solidnym zapleczem w obszarze wykańczania wydruków, co jest kluczowe w kontekście pracy z tekstyliami i w wielu przedsiębiorstwach stanowi tzw. wąskie gardło. Firma używa technologii cięcia laserowego na stole o powierzchni 8 x 3 m. Tu następuje zgrzewanie krawędzi zadrukowanego materiału tekstylnego, co zapobiega jego strzępieniu. SWD stara się oferować wyważone czasy realizacji zamówień, bazując na obecnej i prognozowanych wolnych mocach przerobowych jej działu finishingu.

Zakupiony z myślą o tego typu produkcji ploter Avinci CX3200 obsługuje media o szerokości do 3,2 m. Ta zwojowa maszyna oferuje zarówno zadruk bezpośredni na materiale poliestrowym, jak też z zastosowaniem papierów transferowych. W obu przypadkach produkcja odbywa się z prędkością do 250 m2/h. Agfa podkreśla, że Avinci to maszyna o wysokiej elastyczności, umożliwiająca znaczące zredukowanie odpadów produkcyjnych. Jest też – jak dodaje producent – energooszczędna, a zastosowana tu technologia Thin Ink Layer zapewnia bardzo niskie zużycie atramentu.

Luke Ward podsumowuje:

- W kontekście biznesowym minione lata były z jednej strony bardzo interesujące, z drugiej – pełne wyzwań spowodowanych pandemią czy zakłóceniami w dostawach, a ostatnio – wysokimi kosztami życia i kryzysem energetycznym. W naszym planie inwestycyjnym staraliśmy się zatem przyjąć nieco szerszą perspektywę, by przejść suchą nogą przez okres turbulencji – energia słoneczna i turbina wiatrowa znacząco nam w tym pomogą. Przyglądamy się też uważnie trendom „eko” w całej branży, wybierając zrównoważone rozwiązania, zarówno sprzętowe jak i materiałowe. Silne relacje z dostawcami, którzy podzielają nasze wartości, jest kluczowe dla naszego biznesu. W tym kontekście bardzo cieszymy się z zacieśnienia więzów biznesowych z firmą Agfa. Jesteśmy pod dużym wrażeniem możliwości oferowanych przez Avinci. Rozwiązania marki Agfa cechują wytrzymałość i stabilność, co skutkuje naszym pełnym do nich zaufaniem. Już zaczęliśmy rozmowy na temat zakupu kolejnych rozwiązań tego producenta i jestem przekonany, że ich pojawienie się w naszej firmie jest tylko kwestią czasu.  

Z rozwiązaniami z serii Avinci i Jeti Tauro będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy Agfa (nr D15 w pawilonie 15) podczas zbliżających się targów Fespa w Monachium (23-26 maja).

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso Carreco Brown w Ecobag Network: proekologiczne torby papierowe
Ecobag Network – wiodący polski producent proekologicznych toreb papierowych wdrożył w ostatnim czasie stworzone przez Stora Enso rozwiązanie CarrEco Brown, dedykowane wytwarzaniu toreb zakupowych i spożywczych. Pozwoliło ono osiągnąć tu nowy poziom wydajności produkcji i lekkości wytwarzanego asortymentu, a także wyjść w jeszcze większym stopniu naprzeciw rynkowym trendom i...
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group
Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej,...
Nowa linia drukarek Latex serii 630 umożliwi druk bielą nawet najmniejszym firmom poligraficznym[1]
Firma HP Inc wprowadza na rynek nową serię urządzeń  HP Latex 630 uzupełniając ofertę HP Latex i udostępniając technologię białego atramentu dostawcom usług drukarskich każdej wielkości. Biały kolor umożliwia użytkownikom tworzenie bardziej efektownych dekoracji oraz materiałów reklamowych dla skutecznych kampanii marketingowych o najwyższej jakości obrazu i...
Firma Manroland Goss na konferencji dedykowanej tekturze falistej
Październikowa konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” to kolejne tegoroczne wydarzenie branżowe, podczas którego firma manroland Goss będzie promować swoje rozwiązania z serii Varioman. Seria obejmuje trzy warianty, z których Varioman c:line jest przeznaczony do produkcji opakowań na bazie papieru – w technice offsetu zwojowego....
Hans Sohlström nowym prezesem i CEO firmy Stora Enso
Z dniem 18 września br. stanowisko prezesa i CEO firmy Stora Enso objął 58-letni Hans Sohlström. Tym samym wystąpił on z Rady Dyrektorów nordyckiego koncernu, która liczy sobie obecnie ośmiu członków.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764