logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Suszka Turbo Dry w ofercie ABC/Allied Pressroom Products Europe

  PR 28.05.2019, przeczytano 417 razy

W ostatnim czasie w ofercie ABC/Allied Pressroom Products Europe pojawił się nowy środek chemiczny – Turbo Dry, który – zdaniem producenta – znacząco usprawnia procesy poligraficzne, realizowane z udziałem techniki offsetowej. Jest to suszka do farb, która – jak zapewnia firma – przy odpowiednim dozowaniu skraca czas schnięcia druków nawet o połowę i może być stosowana ze wszystkimi konwencjonalnymi farbami offsetowymi. Turbo Dry jest już dostępna w ofercie ABC/Allied Pressroom Products Europe i jej lokalnych dystrybutorów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/suszka-turbo-dry-w-ofercie-abc-allied-pressroom-products-europe,382655,artykul.html

- Różnorodność aplikacji realizowanych w druku offsetowym wciąż rośnie – mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe. – W produkcji materiałów poligraficznych w maszynach konwencjonalnych czy hybrydowych coraz częściej znajdują zastosowanie także podłoża trudne, niewsiąkliwe. M.in. z myślą o nich systematycznie rozbudowujemy nasze portfolio produktów. Najnowszą propozycją ABC/Allied Pressroom Products Europe, skierowaną do drukarń offsetowych, jest uniwersalna suszka Turbo Dry.

Jest to jednoskładnikowa, bazująca na manganie suszka do farb, której zalety – zdaniem producenta – odczuje każda drukarnia pracująca z maszynami offsetowymi. Została dostosowana zarówno do podłoży standardowych, jak też do takich substratów jak folia poliestrowa, winylowa czy papier syntetyczny.

- Jest to produkt bardzo uniwersalny, dedykowany wszystkim drukarniom offsetowym stawiającym na najwyższą jakość produkcji, a zarazem poszukującym ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań, umożliwiających skrócenie czasu schnięcia druków – podkreśla Konrad Lewandowski. – Stąd bardzo duże zainteresowanie nim zarówno ze strony naszych klientów europejskich, jak też – w coraz większym stopniu – odbiorców z regionów o ciepłym bądź gorącym klimacie, takich jak Australia, RPA, Korea czy Japonia.

Turbo Dry może być dodawana bezpośrednio do farby znajdującej się w kałamarzu maszyny drukującej.

- Ważne jest przy tym, aby został on dokładnie i we właściwy sposób wymieszany z farbą, by zapewnić równomierne jej rozprowadzanie po podłożu – podkreśla Konrad Lewandowski. – Zalety Turbo Dry są dodatkowo odczuwalne w procesie dalszej obróbki wydruków: krojeniu, złamywaniu czy sztancowaniu. W przeciwieństwie do innych tego typu środków, nie ma poziomu, przy którym suszka zakłócałaby schnięcie farby offsetowej.

Jak podaje producent Turbo Dry jest kompatybilna ze wszystkimi konwencjonalnymi (oksydacyjnymi) farbami offsetowymi. Typowe jej zastosowanie przewiduje 7% (maksymalnie do 25%) udział suszki po docelowym wymieszaniu z farbą. W takim przypadku – zdaniem ABC/Allied Pressroom Products Europe – czas schnięcia zostaje zredukowany o 50%, nawet w przypadku trudnych w obróbce farb takich jak Reflex Blue. Jak dodaje producent, podczas zastosowania transparentnej żółtej farby  w warunkach laboratoryjnych oraz produkcyjnych, nawet przy relatywnie dużej dawce Turbo Dry suszka nie wpłynęła na jej odcień czy kolorystykę. Z kolei badania wykonane przez jednego z czołowych amerykańskich producentów farb wskazały znaczącą poprawę zadrukowanej powierzchni pod względem odporności na ścieranie czy zarysowania.

Jak dodaje Konrad Lewandowski, nowy produkt o którym mowa znalazł już pierwszych użytkowników, także wśród polskich drukarń offsetowych:

- Systematycznie przeprowadzamy wdrożenia w kolejnych, rodzimych zakładach poligraficznych i cieszymy się, że coraz więcej z nich przekonuje się do korzyści, jakie niesie ze sobą wdrożenie Turbo Dry w codziennej produkcji. Zapraszamy do kontaktu z nami i do testowania tego rewolucyjnego środka wspomagającego schnięcie druków.

Więcej informacji na temat Turbo Dry oraz pozostałych produktów z bogatego portfolio ABC/Allied Pressroom Products Europe, dedykowanego drukarniom offsetowym można znaleźć na niedawno przebudowanej i odświeżonej stronie internetowej firmy.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.

www.alliedpressroomproducts.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Max Print z krajarką Baumannperfecta 92 i podnośnikiem stosu z oferty Avargraf
W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Oba dostarczyła firma Avargraf - jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim - która  od 1993 roku jest także...
Unfold your Potential: dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym
Jakich rozwiązań potrzebują drukarnie akcydensowe, aby być konkurencyjnymi i rentownymi na rynku? Które procesy i interfejsy oferują potencjał do wykorzystania i jak jeszcze lepiej wspierać pracowników drukarni? To pytania jakie zadawali sobie eksperci z firmy Heidelberg opracowując ostatnie innowacyjne rozwiązania. Odpowiedzi na te pytania mają podnieść...
Większa wydajność: Rapida 106 z dwiema wieżami lakierującymi
Producent opakowań, firma Kroha zlokalizowana w południowoniemieckiej miejscowości Miesbach prowadzi produkcję z zastosowaniem offsetowych arkuszowych maszyn drukujących firmy Koenig & Bauer. Rok temu jedna z dwóch maszyn Rapida 106 wyprodukowana w 2008 roku została zastąpiona przez całkowicie nowe rozwiązanie. Obecnie główny ciężar prac w dziale druku przejęła maszyna Rapida...
Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał br. W specjalnym komunikacie do inwestorów i akcjonariuszy Annica Bresky – CEO koncernu podkreśla, że pomimo pełnego wyzwań otoczenia biznesowego firma działa w sposób stabilny, koncentrując swoją uwagę w dużej mierze na utrzymaniu właściwych przepływów gotówkowych z działalności...
Api Folie Polska: nowe inwestycje sprzętowe, rosnące dostawy do klientów z Polski i Niemiec
W firmie API Folie Polska realizowane są zaplanowane na początku tego roku inwestycje w nowy sprzęt oraz modernizację istniejącego parku maszynowego. Mają one związek z rosnącym popytem na produkowane przez API Foilmakers i konfekcjonowanym przez polski oddział spółki asortymentem, m.in. foliami pigmentowymi, które od pewnego czasu dostarczane są nie tylko do rodzimych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764