WIADOMOŚCI

Świąteczna kartka Iggesund Paperboard w 44 tysiącach wersji

redakcja  PR 21.12.2016, przeczytano 747 razy
ilustracjastrzałka
Tegoroczna kartka świąteczna wykonana z tektury Invercote firmy Iggesund Paperboard oferuje ponad 44 tysiące wersji.

Firma Iggesund Paperboard kontynuuje tradycję tworzenia wyszukanych kartek świątecznych. Mówi się, że każdy płatek śniegu jest wyjątkowy. Podobnie jest w przypadku naszej kartki świątecznej na rok 2016. W tym roku firma Iggesund stworzyła płatek śniegu, który można złożyć na wiele tysięcy sposobów, w kolorach od kryształowej bieli po zimowy błękit.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiateczna-kartka-iggesund-paperboard-w-44-tysiacach-wersji,30909,artykul.html

Kartka złożona jest z siedmiu wykrawanych płatków śniegu. Na każdej ze stron nadrukowany jest inny wzór. Te czternaście kombinacji można następnie złożyć, tworząc ponad 44 tysiące wzorów. Projekt ten zrodził się w wyobraźni niemieckiego projektanta Petera Dahmena. W ostatnich latach wyspecjalizował się on w obróbce cyfrowej, często współpracując z izraelską drukarnią Highcon. Płatek śniegu, jaki stworzyć może osoba obdarowana, znajduje się wewnątrz kartki wykonanej z tektury Invercote Metalprint 359 g/m2 w odcieniach koloru niebieskozielonego nadrukowanej na metalową folię, z tradycyjnymi życzeniami świątecznymi na odwrocie.

Obróbka cyfrowa jest niezwykle ekscytująca, a świąteczna kartka firmy Iggesund to jeden z najbardziej wyrafinowanych projektów, nad jakim kiedykolwiek pracowałem”, mówi Peter Dahmen. „Teoretycznie projekt można było wykonać z wykorzystaniem tradycyjnych wykrojników. Jednak przy takim nakładzie byłoby to o wiele droższe, ponieważ konieczne byłoby ręczne usuwanie zbędnych pozostałości tektury”.

Yaron Eshel, inżynier i projektant z firmy Highcon, zapewnił wsparcie kreatywne Peterowi Dahmenowi.

„Pomysł na kartkę świąteczną zrodził się w mojej głowie w noc przed planowanym wylotem do Izraela”, wyjaśnia Peter Dahmen. „Miałem problem z zaśnięciem, lecz gdy wpadłem na ten pomysł, musiałem wyskoczyć z łóżka i spisać to, co przyszło mi do głowy, zanim o wszystkim zapomnę”.

Następnego dnia w czasie lotu Peter poprawił rysunki na swoim iPadzie i po wylądowaniu przedstawił je Yaronowi Eshelowi.

Gdy Yaron Eshel stwierdził, że wykonanie projektu będzie możliwe z wykorzystaniem procesu firmy Highcon, wszystkie najważniejsze elementy złożyły się w jedną całość”.

Peter Dahmen korzystał już wcześniej zarówno z cyfrowych, jak i tradycyjnych metod wykrawania i bigowania, i jest dobrze zaznajomiony ze wszystkimi tego typu technikami. Stwierdził on jednak, że technologia cyfrowa ułatwia wprowadzanie drobnych zmian na ostatnią chwilę.

Po rozpoczęciu pracy z wykrojnikiem i przekonaniu się, jak ono działa, może się okazać, że realizacja projektu odbiega od twojego zamysłu oraz że kilka dodatkowych szczegółów pozwoliłoby uzyskać lepszy efekt końcowy. Natomiast technologia cyfrowa daje mi – jako projektantowi – większą swobodę, ponieważ zazwyczaj nie ma czasu, aby ręcznie regulować wykrojnik”.

Firma Iggesund Paperboard tworzy wyszukane kartki świąteczne nie tylko po to, by wysyłać swoim klientom życzenia w eleganckiej formie.

„Czynnie poszukujemy nowych technik i rozwiązań oraz innowacyjnych sposobów wykorzystania tradycyjnych metod, które mogłyby służyć inspiracją dla naszych klientów na całym świecie. Kartka świąteczna jest próbką ukazującą, co można osiągnąć z wykorzystaniem tektury Invercote i Incada”, wyjaśnia Anna Adler, kierownik projektu z firmy Iggesund Paperboard, która odpowiadała już za około tuzin tego rodzaju kartek.

Źródło: Iggesund Paperboard

www.iggesund.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
środa 21.02.2018, 190 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone