logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Swiatłana Cichanouska i Adam Michnik o wolności dla Białorusi

  PR 24.02.2021, przeczytano 253 razy
ilustracjastrzałka

Czy walczących o wolność Białorusinów reżim może jeszcze pokonać? Jak Polacy mogą im pomóc? – o tym rozmawiał Adam Michnik z przywódczynią białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Nagranie ze spotkania będzie można obejrzeć już od najbliższego czwartku, 25 lutego br. od godz. 20:00 na Wyborcza.pl. Ekskluzywny dostęp do rozmowy będą mieć członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatlana-cichanouska-i-adam-michnik-o-wolnosci-dla-bialorusi,390336,artykul.html

Białoruś walczy o wolność i demokrację od sierpnia zeszłego roku, gdy okazało się, że reżim Aleksandra Łukaszenki nie uznał jego porażki w wyborach prezydenckich i sfałszował ich wyniki. Swiatłana Cichanouska, która wygrała głosowanie, została wygnana z kraju, jej współpracowników aresztowano. Na ulice miast i miasteczek wyszły wówczas dziesiątki tysięcy ludzi. Protest ogarnął cały kraj, zabito co najmniej kilkanaście osób, tysiące aresztowano, a liczba skazanych więźniów politycznych przekroczyła 250 osób. Mimo represji Białorusini protestują dalej. O walce z dyktaturą, nadziei na lepsze jutro – pomimo tak trudnej osobistej sytuacji opowiadała Adamowi Michnikowi przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie zostało nagrane wcześniej.  

W rozmowie brał również udział Wacław Radziwinowicz – deportowany przez rosyjskie oraz białoruskie władze korespondent „Gazety Wyborczej”, wybitny znawca państwa byłego ZSRR. Spotkanie prowadził gospodarz Klubu „Wyborczej" Bartosz Wieliński – wicenaczelny dziennika.

Nagranie wideo ze spotkania będą mogli obejrzeć członkinie i członkowie Klubu „Wyborczej”. Aby dołączyć do Klubu należy wykupić najwyższy – Klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl/prenumerata. Zapewnia on pełen dostęp do strony Wyborcza.pl i aplikacji mobilnej „Gazety Wyborczej”, magazynów, m.in. „Książek. Magazynu do czytania” i 27 serwisów lokalnych, a także możliwość przekazania 2 dodatkowych prenumerat bliskim osobom. Prenumeratorzy mają też dostęp do archiwum „Gazety Wyborczej” (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie otrzymują trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM. Dodatkowo klubowicze mają bezpośredni kontakt z redakcją „Gazety Wyborczej” i mogą brać udział w ekskluzywnych spotkaniach organizowanych przez zespół dziennika.  

Czwartkowa premiera jest promowana w radiu, na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisach Wyborcza.pl oraz na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Swiatłana Cichanouska będzie już trzecim gościem w Klubie „Wyborczej”. 4 lutego br. Adam Michnik rozmawiał w nim z Donaldem Tuskiem, byłym premierem i szefem Rady Europejskiej. Zaś 20 stycznia br., w dniu inauguracji prezydentury Joego Bidena, redakcja gościła Anne Applebaum.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kuchnia i gotowanie z przedświątecznym wzrostem popularności
Tegoroczne Święta Wielkanocne po raz kolejny upłynęły pod znakiem pandemii. Sprawdziliśmy, w jaki sposób użytkownicy korzystali w tym czasie z mediów i jakie treści były dla nich w tym okresie najbardziej interesujące. Okazało się, że Polacy tradycyjnie już poszukiwali w internecie inspiracji kulinarnych. Serwisy skategoryzowane w badaniu Mediapanel jako...
Łączą twórców treści wideo na żywo ze znanymi markami
Twórcy InSTREAMLY, platformy do łączenia streamerów z firmami, pozyskali finansowanie w wysokości 4,8 mln zł. To pozwoli na przeprowadzenie ekspansji na kolejne zagraniczne rynki. W warszawski startup zdecydowały się zainwestować fundusze Supernode Global, Colopl Next oraz PKO VC.
Największa aktualizacja Google Earth od lat
Przez ostatnie 15 lat korzystaliście z Google Earth, aby znaleźć inspirujące zdjęcia pochodzące z licznych punktów widokowych. Mogliście na przykład zerknąć na Mount Everest albo przelecieć tuż nad swoim rodzinnym miastem. Od czasu uruchomienia Google Earth skupiliśmy się na stworzeniu trójwymiarowej repliki, która odzwierciedla naszą planetę w...
Od 15 kwietnia br. dwa lifestylowe kanały z portfolio CANAL+ funkcjonować będą pod nowymi nazwami. W ofercie CANAL+ DOMO i CANAL+ KUCHNIA widzowie znajdą zarówno znane już tytuły, jak i wiele nowości o różnorodnej tematyce.
Na stanowisko Prezesa Zarządu Polska Press został powołany Marcin Dec, ceniony menadżer, związany z branżą mediowo-reklamową od ponad 20 lat. Decyzja Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia umożliwi przyspieszenie procesu integracji Polska Press w ramach Grupy ORLEN. Marcin Dec będzie pełnił funkcję Prezesa do czasu ukształtowania się składu Zarządu Polska Press.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764