logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Światowa premiera dwóch wysokowydajnych linii kopertujących firmy Kern

  PR 23.09.2014, przeczytano 1590 razy
ilustracjastrzałka

W pierwszej połowie września w siedzibie firmy Kern AG w szwajcarskim Münsingen odbyły się Dni Otwarte, zorganizowane wspólnie z jej partnerami technologicznymi – dostawcami oprogramowania i mediów, systemów druku cyfrowego oraz rozwiązań w zakresie wykańczania. Stały się one okazją do zaprezentowania – po raz pierwszy – dwóch wysokowydajnych linii kopertujących: Kern 3600 i Kern 5000. W spotkaniu wzięła udział grupa polskich klientów, głównie użytkowników rozwiązań Kern, którzy odwiedzili Münsingen na zaproszenie jej wyłącznego dystrybutora w naszym kraju – firmy Docufield.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatowa-premiera-dwoch-wysokowydajnych-linii-kopertujacych-firmy-kern,22693,artykul.html

Kern AG to producent o bardzo bogatych, sięgających 1947 roku tradycjach w zakresie produkcji wydajnych, nowoczesnych systemów kopertowania. Obecnie firma zatrudnia ponad 1000 osób w 10 krajach, a zarządza nią Uli Kern – syn założyciela Marca Kerna. Warto dodać, że przedsiębiorstwo to dba o nieustanny rozwój, przeznaczając znaczne środki finansowe na cele badawczo-rozwojowe. 

Od kilku lat jego wyłącznym przedstawicielem w naszym kraju jest Docufield. Mówi Michał Okurowski, dyrektor ds. marketingu w tej firmie: „Jesteśmy zdecydowanym liderem w zakresie sprzedaży zaawansowanych rozwiązań do kopertowania w Polsce. Korzystają z nich wszyscy liczący się gracze na tym rynku – zarówno firmy usługowe jak i korporacje, użytkujące tego typu systemy na własne potrzeby. Wielu z nich mieliśmy przyjemność gościć na Dniach Otwartych, prezentując najnowsze maszyny kopertujące Kern”.

Pierwszą z nich była linia kopertująca Kern 3600 – następczyni cieszącego się popularnością na całym świecie oraz w Polsce modelu Kern 3500. W nowej wersji zwiększono prędkość, elastyczność oraz ergonomię pracy urządzenia poprzez łatwiejszy dostęp do wszystkich modułów. Linia pracuje z wydajnością do 27 tys. kopert/h.

Z myślą o aplikacjach, które wymagają większych formatów kopert, stworzony został model Kern 5000. Linia ta pracuje z prędkością do 16 tys. kopert/h, ale jest – jak zapewnia dostawca – w pełni uniwersalną maszyną pakującą, dostosowaną do kopert wszystkich formatów, w tym C4. 

W przypadku obu maszyn można zastosować podawanie papieru z roli bądź w arkuszach. Obie są też kompatybilne z mailFactory – stworzonym przez firmę Kern oprogramowaniem, pozwalającym na kompleksowe zarządzanie produkcją, tworzenie raportów oraz kontrolę wytwarzanych pakietów. 

„Nasi goście byli pod wrażeniem obu nowych, zaprezentowanych rozwiązań, które pracowały w ramach całych linii technologicznych, uwzględniających także przygotowanie plików, drukowanie oraz obróbkę końcową – mówi Michał Okurowski. – Zdajemy sobie sprawę, że i rynek tego typu urządzeń jest obecnie nasycony. Niemniej wierzymy, że będą one rozwiązaniami pierwszego wyboru zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych użytkowników w przypadku podejmowania przez nich kolejnych decyzji inwestycyjnych”.

Dni Otwarte, zorganizowane przez firmę Kern po raz pierwszy w jej historii, okazały się dużym sukcesem. W sumie odwiedziło je ponad 1000 klientów. Wśród partnerów technologicznych, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania podczas pokazów „na żywo”, znaleźli się tacy producenci jak: Canon, Screen, Ricoh, GMC Software Technology, Horizon i W+D.

Źródło: Kern AG

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Polecamy”– maszyna Accuriojet KM-1 Konica Minolta w firmie Colours Factory
Drukarnia Colours Factory z Piły niemal od początku swojej działalności stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jej z sukcesami obsługiwać klientów biznesowych.  Oferuje im najwyższej jakości  - jak zapewnia kierownictwo tej firmy - profesjonalny druk. W ostatnim czasie do parku sprzętowego tego przedsiębiorstwa dołączyła maszyna Konica Minolta...
Konica Minolta zaprezentuje najnowsze innowacje i weźmie udział w licznych sesjach internetowych na targach cyfrowych "virtual.drupa" w dniach 20-23 kwietnia 2021 r., organizowanych przez Messe Düsseldorf. W ciągu czterech dni lider technologiczny zaprezentuje globalnej społeczności drukarskiej swoje produkty, przepływy pracy i spostrzeżenia rynkowe w obszarach druku...
Kolejna inwestycja w Heidelberga w drukarni Faber Print
Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn
Webinarium Mark Andy i Domino: debiut cyfrowej maszyny Digital Series iQ
Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy...
Amagraf i szeroka oferta nie tylko dla poligrafii
Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764