logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Światowa premiera maszyny Rapida 105 nowej generacji

  PR 02.07.2021, przeczytano 1012 razy
ilustracja
Sześciokolorowa maszyna Rapida 105 z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania. Taka maszyna została zaprezentowana podczas targów China Print.

W dniach 23. do 27. czerwca w Pekinie odbyły się targi China Print, pierwsze od ponad roku targi stacjonarne w naszej branży. Mottem przewodnim firmy Koenig & Bauer jest hasło „we print your world“, a sama firma zaprezentowała się na stoisku o wielkości  1000 m2 i przedstawiła światową premierę - nową arkuszową maszynę offsetową Rapida 105, pracującej w średnim zakresie formatów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatowa-premiera-maszyny-rapida-105-nowej-generacji,392124,artykul.html

Sześciokolorowa maszyna drukująca wyposażona w wieżę lakierującą oraz przedłużenie wykładania  (maks. format arkusza 720/740 x 1.050 mm) była zaprezentowana na żywo podczas pokazów praktycznych kilka razy dziennie. Urządzenie obsługuje szeroką paletę produktów na podłożach z kartonu (pudełka składane wysokiej jakości oraz zawieszki na drzwi) i papieru (plakaty przedstawiające krajobrazy oraz zwierzęta). Podczas pokazów przewidziane były zmiany zleceń na maszynie, polegające nie tylko na zmianie motywu druku, ale także na prezentacji pracy urządzenia z różnymi podłożami oraz wyłączaniem i ponownym uruchamianiem poszczególnych zespołów drukujących. Pozwoli to potencjalnym zwiedzającym na poznanie niezwykłych możliwości tej wysokowydajnej maszyny zarówno podczas druku, jak i podczas przygotowywania jej do realizacji kolejnych zleceń.

ilustracjastrzałka

Jak w maszynie Rapida 106 X: stół spływowy z jedną centralną taśmą ssącą maszyny Rapida 105

Technika B1 zorientowana na przyszłość

Maszyna bazująca na urządzeniach z rodziny Rapida 106 i Rapida 106 X charakteryzuje się m.in. dodatkowymi cechami związanymi z automatyzacją, zwiększoną wydajnością druku oraz typowymi dla urządzeń Rapida rozwiązaniami  jak np.

  • szerokie możliwości dokonywania ustawień wstępnych
  • uniwersalne systemy łapek, bez konieczności dokonywania ustawień, dla wszystkich podłoży drukowych
  • przyjazne dla środowiska systemy myjące, bazujące na tkaninie myjącej
  • technologia suszenia VariDry
  • rozwiązania z zakresu techniki pomiarowej i regulacyjnej dla sterowania jakością

Dodatkowo poprawione zostało prowadzenie arkusza, co szczególnie widoczne jest w przypadku stołu spływowego z jedną tylko centralną taśmą ssącą. Takie wyposażenie maszyny gwarantuje potencjalnym klientom optymalne przygotowanie na czekające ich wyzwania – zarówno już dziś, jak w i przyszłości.

ilustracjastrzałka

Wieża lakierująca maszyny Rapida 105 wyposażona jest w nowoczesny system rakla komorowego z regulacją nacisku rakla w stylistyce Wedge. To gwarancja znakomitej jakości uszlachetniania.

Dzięki swojej wysokiej elastyczności w zakresie podłoży drukowych (0,06 – 0,7 mm w standardzie do 1,2 mm z wyposażeniem do kartonów lub tektury falistej) oraz różnorodności wariantów wyposażenia do ośmiu zespołów drukujących wraz z odwracaniem arkusza dla druku 4/4, wyposażeniem w zespoły lakierujące, foliowaniem na zimno, przekrawaczem i opcjami logistyki maszyna Rapida 105 jest znakomitą propozycją zarówno dla drukarzy akcydensowych, jak i opakowaniowych czy drukarni etykietowych. Dzięki takiej maszynie nowej generacji zakłady te są o wiele bardziej elastyczne, a co za tym idzie - lepiej uplasowane na rynku niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto różnorodne warianty pomiaru i regulacji registru, pomiaru nafarbienia oraz inspekcji arkusza (QualiTronic PrintCheck) gwarantują znakomitą jakość druku.

Chiny – ważny rynek offsetu arkuszowego dla firmy Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer korzysta obecnie z dobrej koniunktury gospodarczej Chin po pandemii. Offsetowe maszyny arkuszowe z serii Rapida cieszą się dużym zainteresowaniem w tym kraju i z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej poszukiwane. Lwia część inwestycji koncentruje się obecnie w dużych zakładach.

- Maszyna Rapida generacji 105 to właściwy produkt we właściwym czasie – mówi Dietmar Heyduck, Dyrektor Sprzedaży i prokurent w Koenig & Bauer Sheetfed. - Odznacza się ona obecnością najnowocześniejszej technologii, ale także najnowszym wzornictwem. To technika, jakiej potrzebują użytkownicy.

ilustracjastrzałka

Pomiar nafarbienia i regulacji inline z opcją QualiTronic ColorControl w przypadku maszyn z odwracaniem możliwy jest zarówno przed odwracaniem (patrz zdjęcie) jak i po ostatnim zespole drukującym. Inspekcja arkusza jest możliwa dzięki temu samemu systemowi kamer.

W Państwie Środka popularnością cieszą się obecnie wyrafinowane konfiguracje, dłuższe arkuszowe maszyny offsetowe, z sześcioma lub więcej zespołami drukującymi oraz opcjami uszlachetniania inline. Obok niezwykle kompleksowych wariantów wyposażenia popytem cieszą się rozwiązania automatyzacyjne mające na celu skrócenie czasów narządzania oraz zwiększenie efektywności produkcji. Należą do nich w pełni zautomatyzowana wymiana form drukowych (FAPC), opcja mycia synchronicznego (CleanTronic) oraz rozwiązania typu nonstop wraz z logistyką stosów. Zwiększają się także wymagania dotyczące jakości, szczególnie w przypadku zadruku opakowań. Z tego względu systemy pomiarowe i regulacyjne inline coraz częściej są na wyposażeniu maszyn. Ten sam trend dotyczy uszlachetniania – obok zespołów lakierujących i agregatów suszących powodzeniem cieszy się wyposażenie do foliowania na zimno. Jednocześnie cały szereg zakładów drukujących przechodzi na produkcję wielkoformatową, co powoduje wzrost zamówień na maszyny z rodziny Rapida 164 (format arkusza do 1.205 x 1.640 mm).

Cyfrowa produkcja pudełek składanych w przyszłości

Spółka Joint Venture Koenig & Bauer Durst widzi także wzrost zainteresowania na chińskim rynku cyfrowym urządzeniem - VariJET 106 do zadruku pudełek składanych. Z tego względu na targach prezentowany jest jeden z modeli tej maszyny, dzięki czemu zwiedzający mogą już dziś zapoznać się z technologią produkcji opakowań w przyszłości.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764