logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Światowy dzień bezpieczeństwa w Antalis

  PR 06.09.2019, przeczytano 426 razy
ilustracjastrzałka

Jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy. To coroczna międzynarodowa kampania promująca bezpieczną, zdrową i godną pracę. Inicjatywę zapoczątkowała w 2003r Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization – ILO). Celem było promowanie świadomości bezpieczeństwa pracy i zapobiegania wypadkom oraz chorobom zawodowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatowy-dzien-bezpieczenstwa-w-antalis,383864,artykul.html

Kultura bezpieczeństwa i higieny pracy to przestrzegane systemu określonych praw i obowiązków na wszystkich poziomach. Rządy, pracodawcy i pracownicy aktywnie uczestniczą w zapewnianiu bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy poprzez stosowanie się do ustalonych reguł. Najwyższy priorytet ma zasada zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy, to kampania rozwijająca świadomość na tematy związane z bezpieczeństwem. Skupia ona międzynarodową uwagę, na pojawiających się trendach w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz na skali obrażeń, chorób i ofiar śmiertelnych wśród pracowników, na całym świecie.

Grupa Antalis zainspirowana przez Międzynarodową Organizację Pracy w roku 2017 dołączyła do grona społeczności, które dzień 28 kwietnia uczyniły Świętem Bezpiecznej Pracy.

Monika Zowczak, Dyrektor Personalny mówi:

- Jako Grupa Antalis wierzymy, że poprzez stałą pracę nad wzrostem świadomości naszych pracowników w zakresie bezpieczeństwa w pracy i poza nią, przyczynimy się do redukcji poziomu wypadkowości wśród naszych pracowników i ich bliskich. Chcemy też stale rozwijać kulturę bezpieczeństwa pracy, dzięki której wzrasta jakość i efektywność naszej pracy.

Naszą koncepcją jest podtrzymywanie kręgu świadomego bezpieczeństwa - „bądź bezpieczny i świadomy” i „bądź zdrowy” czyli: Bądź zdrowy, aby być bezpiecznym i świadomym; Bądź bezpieczny i świadomy, aby zachować zdrowie! Zainspirowała nas łacińska fraza „Mens sana in corpore sano”, którą nieco dostosowaliśmy w „Czujny umysł w zdrowym ciele”. Można to również zinterpretować jako „Dbajmy o swoje zdrowie, zapobiegajmy ryzyku”. Innymi słowy, powinniśmy dbać o siebie i nasze zdrowie i powinniśmy być czujni w każdej niebezpiecznej sytuacji, aby uniknąć wypadków.

Co roku we Oddziałach Antalis na całym świecie organizujemy prezentacje, warsztaty, szkolenia oraz różnorodne aktywności dla naszych pracowników. W ten sposób stawiamy na stały rozwój świadomości bezpieczeństwa pracy. W każdym roku koncentrujemy się na innym aspekcie bezpieczeństwa. Obchody Dnia Bezpieczeństwa zainaugurowaliśmy tematem: „Budujemy pomost między zdrowiem (Wellness) a bezpieczeństwem”.

W tym roku temat główny brzmiał: ”Wszyscy razem”. W Antalis Poland, skoncentrowaliśmy się na temacie: „Bezpieczeństwo na drodze”, gdzie nacisk położyliśmy nie tylko na bezpieczeństwo zmotoryzowanych użytkowników dróg, ale również bezpieczeństwo pieszych. Oprócz organizowanych warsztatów, ćwiczeń sprawdzających nasz refleks czy symulatorów wypadków, staraliśmy się sprowokować naszych pracowników do dyskusji o bezpieczeństwie na drodze zapraszając do panelu dyskusyjnego przedstawiciela policji drogowej, który opowiadał nam o skutkach brawurowej, nieostrożnej jazdy. Rozmawialiśmy również o tym, jak policja stara się zapobiegać niebezpieczeństwu na drogach.

Ale obchody Dnia Bezpieczeństwa to nie tylko koncentracja na aspektach związanych z bezpiecznym zachowaniem. Organizując działania staramy się również poświęcić czas aktywnościom nie związanym z pracą; zdrowemu odżywianiu, sprzyjającym relaksowi, takimi, jak: warsztaty zdrowego odżywiania, masaż, itp.”

Dzień Bezpieczeństwa na stałe wpisał się w kalendarz działań edukacyjno-społecznych w Antalis. Idea przyświecająca Dniom Bezpieczeństwa pomaga rozwijać umiejętności i wiedzę pracowników z zakresu świadomego dbania o bezpieczeństwo i zdrowie.

„Bezpieczeństwo przede wszystkim” jest jedną z głównych wartości pracowników Grupy Antalis.

Źródło: Antalis Poland Sp. z o.o.

www.antalis.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium firm Mark Andy i Flexo Image Graphics
Firma Mark Andy, z uwagi na wciąż istniejące w skali globalnej obostrzenia, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark...
Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764