logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Światowy dzień bezpieczeństwa w Antalis

  PR 06.09.2019, przeczytano 237 razy
ilustracjastrzałka

Jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy. To coroczna międzynarodowa kampania promująca bezpieczną, zdrową i godną pracę. Inicjatywę zapoczątkowała w 2003r Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization – ILO). Celem było promowanie świadomości bezpieczeństwa pracy i zapobiegania wypadkom oraz chorobom zawodowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatowy-dzien-bezpieczenstwa-w-antalis,383864,artykul.html

Kultura bezpieczeństwa i higieny pracy to przestrzegane systemu określonych praw i obowiązków na wszystkich poziomach. Rządy, pracodawcy i pracownicy aktywnie uczestniczą w zapewnianiu bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy poprzez stosowanie się do ustalonych reguł. Najwyższy priorytet ma zasada zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy, to kampania rozwijająca świadomość na tematy związane z bezpieczeństwem. Skupia ona międzynarodową uwagę, na pojawiających się trendach w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz na skali obrażeń, chorób i ofiar śmiertelnych wśród pracowników, na całym świecie.

Grupa Antalis zainspirowana przez Międzynarodową Organizację Pracy w roku 2017 dołączyła do grona społeczności, które dzień 28 kwietnia uczyniły Świętem Bezpiecznej Pracy.

Monika Zowczak, Dyrektor Personalny mówi:

- Jako Grupa Antalis wierzymy, że poprzez stałą pracę nad wzrostem świadomości naszych pracowników w zakresie bezpieczeństwa w pracy i poza nią, przyczynimy się do redukcji poziomu wypadkowości wśród naszych pracowników i ich bliskich. Chcemy też stale rozwijać kulturę bezpieczeństwa pracy, dzięki której wzrasta jakość i efektywność naszej pracy.

Naszą koncepcją jest podtrzymywanie kręgu świadomego bezpieczeństwa - „bądź bezpieczny i świadomy” i „bądź zdrowy” czyli: Bądź zdrowy, aby być bezpiecznym i świadomym; Bądź bezpieczny i świadomy, aby zachować zdrowie! Zainspirowała nas łacińska fraza „Mens sana in corpore sano”, którą nieco dostosowaliśmy w „Czujny umysł w zdrowym ciele”. Można to również zinterpretować jako „Dbajmy o swoje zdrowie, zapobiegajmy ryzyku”. Innymi słowy, powinniśmy dbać o siebie i nasze zdrowie i powinniśmy być czujni w każdej niebezpiecznej sytuacji, aby uniknąć wypadków.

Co roku we Oddziałach Antalis na całym świecie organizujemy prezentacje, warsztaty, szkolenia oraz różnorodne aktywności dla naszych pracowników. W ten sposób stawiamy na stały rozwój świadomości bezpieczeństwa pracy. W każdym roku koncentrujemy się na innym aspekcie bezpieczeństwa. Obchody Dnia Bezpieczeństwa zainaugurowaliśmy tematem: „Budujemy pomost między zdrowiem (Wellness) a bezpieczeństwem”.

W tym roku temat główny brzmiał: ”Wszyscy razem”. W Antalis Poland, skoncentrowaliśmy się na temacie: „Bezpieczeństwo na drodze”, gdzie nacisk położyliśmy nie tylko na bezpieczeństwo zmotoryzowanych użytkowników dróg, ale również bezpieczeństwo pieszych. Oprócz organizowanych warsztatów, ćwiczeń sprawdzających nasz refleks czy symulatorów wypadków, staraliśmy się sprowokować naszych pracowników do dyskusji o bezpieczeństwie na drodze zapraszając do panelu dyskusyjnego przedstawiciela policji drogowej, który opowiadał nam o skutkach brawurowej, nieostrożnej jazdy. Rozmawialiśmy również o tym, jak policja stara się zapobiegać niebezpieczeństwu na drogach.

Ale obchody Dnia Bezpieczeństwa to nie tylko koncentracja na aspektach związanych z bezpiecznym zachowaniem. Organizując działania staramy się również poświęcić czas aktywnościom nie związanym z pracą; zdrowemu odżywianiu, sprzyjającym relaksowi, takimi, jak: warsztaty zdrowego odżywiania, masaż, itp.”

Dzień Bezpieczeństwa na stałe wpisał się w kalendarz działań edukacyjno-społecznych w Antalis. Idea przyświecająca Dniom Bezpieczeństwa pomaga rozwijać umiejętności i wiedzę pracowników z zakresu świadomego dbania o bezpieczeństwo i zdrowie.

„Bezpieczeństwo przede wszystkim” jest jedną z głównych wartości pracowników Grupy Antalis.

Źródło: Antalis Poland Sp. z o.o.

www.antalis.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Znakomite osiągi maszyny Rapida 106 w firmie Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764