logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Światowy dzień bezpieczeństwa w Antalis

  PR 06.09.2019, przeczytano 203 razy
ilustracjastrzałka

Jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy. To coroczna międzynarodowa kampania promująca bezpieczną, zdrową i godną pracę. Inicjatywę zapoczątkowała w 2003r Międzynarodowa Organizacja Pracy (International Labour Organization – ILO). Celem było promowanie świadomości bezpieczeństwa pracy i zapobiegania wypadkom oraz chorobom zawodowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swiatowy-dzien-bezpieczenstwa-w-antalis,383864,artykul.html

Kultura bezpieczeństwa i higieny pracy to przestrzegane systemu określonych praw i obowiązków na wszystkich poziomach. Rządy, pracodawcy i pracownicy aktywnie uczestniczą w zapewnianiu bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy poprzez stosowanie się do ustalonych reguł. Najwyższy priorytet ma zasada zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa w Pracy, to kampania rozwijająca świadomość na tematy związane z bezpieczeństwem. Skupia ona międzynarodową uwagę, na pojawiających się trendach w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz na skali obrażeń, chorób i ofiar śmiertelnych wśród pracowników, na całym świecie.

Grupa Antalis zainspirowana przez Międzynarodową Organizację Pracy w roku 2017 dołączyła do grona społeczności, które dzień 28 kwietnia uczyniły Świętem Bezpiecznej Pracy.

Monika Zowczak, Dyrektor Personalny mówi:

- Jako Grupa Antalis wierzymy, że poprzez stałą pracę nad wzrostem świadomości naszych pracowników w zakresie bezpieczeństwa w pracy i poza nią, przyczynimy się do redukcji poziomu wypadkowości wśród naszych pracowników i ich bliskich. Chcemy też stale rozwijać kulturę bezpieczeństwa pracy, dzięki której wzrasta jakość i efektywność naszej pracy.

Naszą koncepcją jest podtrzymywanie kręgu świadomego bezpieczeństwa - „bądź bezpieczny i świadomy” i „bądź zdrowy” czyli: Bądź zdrowy, aby być bezpiecznym i świadomym; Bądź bezpieczny i świadomy, aby zachować zdrowie! Zainspirowała nas łacińska fraza „Mens sana in corpore sano”, którą nieco dostosowaliśmy w „Czujny umysł w zdrowym ciele”. Można to również zinterpretować jako „Dbajmy o swoje zdrowie, zapobiegajmy ryzyku”. Innymi słowy, powinniśmy dbać o siebie i nasze zdrowie i powinniśmy być czujni w każdej niebezpiecznej sytuacji, aby uniknąć wypadków.

Co roku we Oddziałach Antalis na całym świecie organizujemy prezentacje, warsztaty, szkolenia oraz różnorodne aktywności dla naszych pracowników. W ten sposób stawiamy na stały rozwój świadomości bezpieczeństwa pracy. W każdym roku koncentrujemy się na innym aspekcie bezpieczeństwa. Obchody Dnia Bezpieczeństwa zainaugurowaliśmy tematem: „Budujemy pomost między zdrowiem (Wellness) a bezpieczeństwem”.

W tym roku temat główny brzmiał: ”Wszyscy razem”. W Antalis Poland, skoncentrowaliśmy się na temacie: „Bezpieczeństwo na drodze”, gdzie nacisk położyliśmy nie tylko na bezpieczeństwo zmotoryzowanych użytkowników dróg, ale również bezpieczeństwo pieszych. Oprócz organizowanych warsztatów, ćwiczeń sprawdzających nasz refleks czy symulatorów wypadków, staraliśmy się sprowokować naszych pracowników do dyskusji o bezpieczeństwie na drodze zapraszając do panelu dyskusyjnego przedstawiciela policji drogowej, który opowiadał nam o skutkach brawurowej, nieostrożnej jazdy. Rozmawialiśmy również o tym, jak policja stara się zapobiegać niebezpieczeństwu na drogach.

Ale obchody Dnia Bezpieczeństwa to nie tylko koncentracja na aspektach związanych z bezpiecznym zachowaniem. Organizując działania staramy się również poświęcić czas aktywnościom nie związanym z pracą; zdrowemu odżywianiu, sprzyjającym relaksowi, takimi, jak: warsztaty zdrowego odżywiania, masaż, itp.”

Dzień Bezpieczeństwa na stałe wpisał się w kalendarz działań edukacyjno-społecznych w Antalis. Idea przyświecająca Dniom Bezpieczeństwa pomaga rozwijać umiejętności i wiedzę pracowników z zakresu świadomego dbania o bezpieczeństwo i zdrowie.

„Bezpieczeństwo przede wszystkim” jest jedną z głównych wartości pracowników Grupy Antalis.

Źródło: Antalis Poland Sp. z o.o.

www.antalis.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
Labelexpo Europe 2019: targowe zapowiedzi partnerów System P
Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe 2019 swoją ofertę, w tym światowe premiery, zaprezentują producenci rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg, MPS oraz Rietstack. Z myślą o klientach z Polski, wybierających się na tę najważniejszą imprezę wystawienniczą...
Konica Minolta: ponad 1500 instalacji Accurio Pro Flux w Europie
Konica Minolta odnotowała półtora tysiąca instalacji oprogramowania Accurio Pro Flux, zrealizowanych na rynku europejskim. Jak podkreśla Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale tej firmy, średniej wielkości drukarnia wykonująca około 10 zleceń dziennie (przy hipotetycznym założeniu, że jedno zlecenie to około pięć tysięcy broszur...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764