logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje, Radiu Pogoda i Rock Radiu

  PR 09.11.2020, przeczytano 678 razy

Muzyczne stacje Grupy Radiowej Agory przygotowały specjalne programy na Święto Niepodległości. Już w środę, 11 listopada br. na antenach Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia będzie można usłyszeć m.in. o Polakach, z których jesteśmy dumni i którzy zapewnili nam wiele niezapomnianych emocji, o artystach, którzy walczyli o Polskę i wolność słowa, a także o polskich akcentach w zagranicznych filmach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swieto-niepodleglosci-w-radiu-zlote-przeboje%2C-radiu-pogoda-i-rock-radiu,389125,artykul.html

Radio Złote Przeboje

11 listopada o poranku - w godz. 7:00 - 10:00 Radio Złote Przeboje przedstawi tych, którzy walczyli o wolność Polski i jednocześnie o wolność słowa. O tym, jak oszukiwali cenzorów, opowiedzą między innymi Janusz Panasewicz czy Małgorzata Ostrowska.

Natalie Portman, Gwyneth Paltrow, Adrien Brody, Scarlett Johansson czy Lisa Kudrow - skąd pochodziły ich rodziny i kiedy wyjechały z Polski? Tuż po 10:00 słuchacze rozgłośni dowiedzą się więcej o tych słynnych gwiazdach, które mogą poszczycić się polskim pochodzeniem.

W godz. 14:00-18:00 Radio Pogoda zaprosi wszystkich na audycję "Legendy lat 80, 90 i 00" poświęconą osobom, które zapewniły nam wiele pozytywnych emocji i z których wielokrotnie byliśmy dumni. W programie pojawi się Zbigniew Boniek - najlepszy piłkarz w latach 80., Robert Korzeniowski - wielokrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie sportowym, który najwyższe laury zaczął zdobywać w latach 90., a także Adam Małysz, który polskie skoki narciarskie wzniósł w latach dwutysięcznych na nieosiągalny wcześniej poziom.

Ostatnią propozycją Radia Złote Przeboje na 11 listopada będzie audycja nadawana w godz. 18:00 - 20:00, w której Tomasz Brhel udowodni, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Przedstawi on polskie gwiazdy, które chciały zrobić karierę za granicą - m.in. opowie o perypetiach Urszuli, która w zagranicznych klubach grała Hendrixa, oraz o Lady Pank, którzy mieli zostać drugim Bon Jovi.

Radio Pogoda

W środę, 11 listopada w godz. 9:00 - 14:00 na antenie Radia Pogoda pojawi się program "Wolni, zdolni, niepodlegli w Radiu Pogoda" poświęcony artystom, którzy walczyli o niepodległość. Wśród takich osób byli Mieczysław Fogg, Adam Aston, Mira Zimińska-Sygietyńska, Alina Janowska - wszyscy oni, kiedy trzeba było bronić ojczyzny, nie wahali się chwycić za broń. Audycja, którą poprowadzi Jakub Mędrzycki, przypomni też ich piosenki.

Natomiast w godz. 14:00 - 19.00, w ramach programu "Pogoda na Polskę", Joanna Kruk przedstawi miejsca, zwyczaje i potrawy, które pokazalibyśmy komuś, kto przyjeżdża do Polski pierwszy raz w życiu. Kto zbudował Wawel, jak wygląda Barbórka na Śląsku i skąd się wziął bigos w polskim menu - tego słuchacze dowiedzą się dzięki Radiu Pogoda.

Rock Radio

"Nasi tu byli w Rock Radiu" - pod takim hasłem na antenie Rock Radia pojawi się pierwsza ze specjalnych audycji stacji przygotowanych na Święto Niepodległości. W godz. 10:00- 15:00 redakcja sprawdzi w niej, jakie polskie akcenty można dostrzec w zagranicznych filmach - m.in. w produkcji "Bruce Wszechmogący" bohaterowie jedzą pierogi, a w "Truman Show" widać polską flagę. Na poszukiwanie filmowych skojarzeń z Polską zaprosi słuchaczy Mariusz Stelmaszczyk.

Od 15:00 do 20:00 Rock Radio zagra "Niepodległą 11!". To zestawienie 11 klasyków rocka ważnych dla Polski, w którym mogą znaleźć się m.in. utwory "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C, "Polska" Kultu czy "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni. Już teraz na rockradio.pl trwa głosowanie fanów Rock Radia na ich ulubione piosenki. "Niepodległą 11!" poprowadzi Tomasz Obertyn.

Specjalne audycje zaplanowane na 11 listopada przez stacje muzyczne Agory będą promowane na ich antenach, stronach internetowych oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Od początku swojego istnienia polski SentiOne zainwestował w rozwój sztucznej inteligencji ponad 42 mln zł. Obecnie firma monitoruje ponad 69,5 tys. źródeł w Internecie i przetwarza ponad 150 mln wzmianek dziennie, co przekłada się na wyższą skuteczność ich modeli AI. W ciągu ostatniego roku stworzyła silnik rozumienia języka naturalnego dla języka arabskiego i...
Zakończony w niedzielę turniej Australian Open oglądało na antenach Eurosportu aż 3,6 miliona widzów! Zmagania najlepszych tenisistek i tenisistów świata śledziło średnio 121 tys. widzów w Eurosporcie 1 i 33 tys. osób w Eurosporcie 2, co jest najlepszym wynikiem w historii relacji z turnieju w Melbourne.
Grupa RMF opublikowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą do 30 kwietnia 2023 roku.
XTB gra z Kanałem Sportowym
Piłka nożna, boks czy mieszane sztuki walki - każdej z tych dyscyplin sportowych towarzyszą wielkie emocje. Punktów stycznych pomiędzy światem sportu, a inwestycjami jest wiele. Część z nich w nadchodzących miesiącach poznać będzie można na antenie Kanału Sportowego, który rozpoczął współpracę z XTB, polską platformą inwestycyjną o zasięgu...
Canal+ pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej
CANAL+ pozyskał prawa do Klubowych Mistrzostw Świata – FIFA Club World Cup Maroko 2022. Turniej z udziałem siedmiu drużyn, w tym Realu Madryt i Flamengo, odbędzie się w dniach 1-11 lutego. Wszystkie spotkania będą transmitowane w kanałach sportowych CANAL+ oraz CANAL+ online.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764