logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje, Radiu Pogoda i Rock Radiu

  PR 09.11.2020, przeczytano 502 razy

Muzyczne stacje Grupy Radiowej Agory przygotowały specjalne programy na Święto Niepodległości. Już w środę, 11 listopada br. na antenach Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia będzie można usłyszeć m.in. o Polakach, z których jesteśmy dumni i którzy zapewnili nam wiele niezapomnianych emocji, o artystach, którzy walczyli o Polskę i wolność słowa, a także o polskich akcentach w zagranicznych filmach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swieto-niepodleglosci-w-radiu-zlote-przeboje%2C-radiu-pogoda-i-rock-radiu,389125,artykul.html

Radio Złote Przeboje

11 listopada o poranku - w godz. 7:00 - 10:00 Radio Złote Przeboje przedstawi tych, którzy walczyli o wolność Polski i jednocześnie o wolność słowa. O tym, jak oszukiwali cenzorów, opowiedzą między innymi Janusz Panasewicz czy Małgorzata Ostrowska.

Natalie Portman, Gwyneth Paltrow, Adrien Brody, Scarlett Johansson czy Lisa Kudrow - skąd pochodziły ich rodziny i kiedy wyjechały z Polski? Tuż po 10:00 słuchacze rozgłośni dowiedzą się więcej o tych słynnych gwiazdach, które mogą poszczycić się polskim pochodzeniem.

W godz. 14:00-18:00 Radio Pogoda zaprosi wszystkich na audycję "Legendy lat 80, 90 i 00" poświęconą osobom, które zapewniły nam wiele pozytywnych emocji i z których wielokrotnie byliśmy dumni. W programie pojawi się Zbigniew Boniek - najlepszy piłkarz w latach 80., Robert Korzeniowski - wielokrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie sportowym, który najwyższe laury zaczął zdobywać w latach 90., a także Adam Małysz, który polskie skoki narciarskie wzniósł w latach dwutysięcznych na nieosiągalny wcześniej poziom.

Ostatnią propozycją Radia Złote Przeboje na 11 listopada będzie audycja nadawana w godz. 18:00 - 20:00, w której Tomasz Brhel udowodni, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Przedstawi on polskie gwiazdy, które chciały zrobić karierę za granicą - m.in. opowie o perypetiach Urszuli, która w zagranicznych klubach grała Hendrixa, oraz o Lady Pank, którzy mieli zostać drugim Bon Jovi.

Radio Pogoda

W środę, 11 listopada w godz. 9:00 - 14:00 na antenie Radia Pogoda pojawi się program "Wolni, zdolni, niepodlegli w Radiu Pogoda" poświęcony artystom, którzy walczyli o niepodległość. Wśród takich osób byli Mieczysław Fogg, Adam Aston, Mira Zimińska-Sygietyńska, Alina Janowska - wszyscy oni, kiedy trzeba było bronić ojczyzny, nie wahali się chwycić za broń. Audycja, którą poprowadzi Jakub Mędrzycki, przypomni też ich piosenki.

Natomiast w godz. 14:00 - 19.00, w ramach programu "Pogoda na Polskę", Joanna Kruk przedstawi miejsca, zwyczaje i potrawy, które pokazalibyśmy komuś, kto przyjeżdża do Polski pierwszy raz w życiu. Kto zbudował Wawel, jak wygląda Barbórka na Śląsku i skąd się wziął bigos w polskim menu - tego słuchacze dowiedzą się dzięki Radiu Pogoda.

Rock Radio

"Nasi tu byli w Rock Radiu" - pod takim hasłem na antenie Rock Radia pojawi się pierwsza ze specjalnych audycji stacji przygotowanych na Święto Niepodległości. W godz. 10:00- 15:00 redakcja sprawdzi w niej, jakie polskie akcenty można dostrzec w zagranicznych filmach - m.in. w produkcji "Bruce Wszechmogący" bohaterowie jedzą pierogi, a w "Truman Show" widać polską flagę. Na poszukiwanie filmowych skojarzeń z Polską zaprosi słuchaczy Mariusz Stelmaszczyk.

Od 15:00 do 20:00 Rock Radio zagra "Niepodległą 11!". To zestawienie 11 klasyków rocka ważnych dla Polski, w którym mogą znaleźć się m.in. utwory "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C, "Polska" Kultu czy "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni. Już teraz na rockradio.pl trwa głosowanie fanów Rock Radia na ich ulubione piosenki. "Niepodległą 11!" poprowadzi Tomasz Obertyn.

Specjalne audycje zaplanowane na 11 listopada przez stacje muzyczne Agory będą promowane na ich antenach, stronach internetowych oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

11 kwietnia 2021 r. radiowcy w całym kraju świętować będą Polski Dzień Radia. Dodatkowo, z inicjatywy porozumienia nadawców I Love Radio, tego dnia na antenach 167 rozgłośni zostanie wyemitowany 4. Charytatywny Blok Reklamowy. Do akcji po raz kolejny włączą się wszystkie stacje Grupy Radiowej Agory – Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio.
Mural w centrum Katowic upamiętniający Krystynę Bochenek
Z inicjatywy „Gazety Wyborczej” i miasta Katowice na jednej z kamienic w centrum Katowic namalowany został mural z podobizną Krystyny Bochenek, byłej dziennikarki Polskiego Radia Katowice i wicemarszałkini Senatu, jednej z ofiar katastrofy w Smoleńsku.
Większa przejrzystość i odpowiedzialność na Youtube dzięki współczynnikowi obejrzeń filmów naruszających zasady
W 2018 roku przedstawiliśmy nasz raport dotyczący egzekwowania Wytycznych dla społeczności YouTube, aby zwiększyć przejrzystość i odpowiedzialność za nasze wysiłki na rzecz ochrony widzów. Było to pierwsze w swoim rodzaju spojrzenie na treści, które usunęliśmy z YouTube ponieważ naruszały nasze zasady. Obejmowało liczbę usuniętych filmów, sposób...
TikTok mając na uwadze potrzeby brandów i firm działających na platformie uruchomił nowy program edukacyjny dla marketerów pod nazwą „TikTok Academy”. W ramach globalnego programu, który został zainagurowany przez zespół TikToka w Polsce, platforma zaprosi wybrane agencje marketingowe do udziału w szkoleniach online, aby przekazać wiedzę i...
Wyniki badania Mediapanel za marzec 2021
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 r. według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764