logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Świeże warzywa i litery zza lady Traffic Design

  PR 18.03.2022, przeczytano 1021 razy
strzałkistrzałka
Świeże warzywa i litery zza lady Traffic Design ZOBACZ ILUSTRACJE

Drewniane owoce i warzywa, gięta blacha, ręczne malowanie – Traffic Design zrealizowało nowy projekt. Tym razem na warsztat zostały wzięte kultowe delikatesy „Aldek” zlokalizowane przy ul. I Armii Wojska Polskiego w Gdyni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/swieze-warzywa-i-litery-zza-lady-traffic-design,395154,artykul.html

Modernistyczny budynek, w którym znajduje się Aldek od kilku lat znajdował się na liście „rzeczy do zrobienia” Traffica. Jako miejsce do projektowej interwencji wskazywali go też gdynianie w sondzie w mediach społecznościowych organizacji.

Wyzwaniem były przede wszystkim witryny.

- Staramy się zachęcać przedsiębiorców do takiego zagospodarowywania witryn, by było przez nie widać wnętrze. Tu nie było to możliwe, ze względu na regały znajdujące się w małej odległości od okien, ale poprzez zastosowanie płytkich boksów i montaż elementów na dystansie udało się stworzyć wrażenie przestrzenności – mówi Renata Maj z Traffic Design, autorka projektu.

W siedmiu witrynach, w których do tej pory były wyklejki, umieszczono drewniane konstrukcje - podzielone tematycznie między innymi na: owoce, słodycze, warzywa, nabiał, mięso. Pozostałe witryny zostały oczyszczone z reklam. Poszczególne elementy mają nowoczesny, ilustracyjny charakter, wszystko wraz z szyldem zostało ręcznie wycięte i pomalowane.

Sama nazwa sklepu została namalowana na giętej blasze, która według zamysłu projektantki miała stać się samodzielnym detalem wpisanym w architekturę budynku. Oberżyna nawiązuje do poprzedniego szyldu Aldka.

– Zdaliśmy się zupełnie na pomysły Traffic Design, znaliśmy ich poprzednie realizacje i postanowiliśmy nie ingerować w projekt. Efekt jest super: jest przejrzyście, nowocześnie, ale też trochę retro. Mamy odzew od klientów, którzy tu zaglądają i pytali, czy to Traffic Design jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem projektu.

Działanie zostało zrealizowane w ramach długoterminowej współpracy z miastem Gdynia i wprowadzania dobrych praktyk projektowych na ulicach miasta. W ramach tego samego projektu powstały między innymi instalacja metalograficzna: Meduza, mural na szkole nr 21, szyld magla, szyld baru „Smakosz”.

Źródło: Stowarzyszenie Traffic Design

www.trafficdesign.pl

Galeria: Świeże warzywa i litery zza lady Traffic Design

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę...
Commerce media to koncepcja, która łączy handel elektroniczny z reklamą cyfrową, umożliwiając markom docieranie do konsumentów na platformach online podczas ich interakcji z produktami. Koncepcja wykracza poza tradycyjne modele reklamowe, umożliwiając firmom wykorzystanie własnych platform handlowych, tzw. retail media networks do celów...
Promocja na papierze budzi zaufanie
Polacy są coraz bardziej świadomymi klientami. Dysponując ograniczonymi środkami, wyróżniamy się na tle sąsiadów dużym stopniem świadomości konsumenckiej. Szukamy okazji i potrafimy realnie ocenić czy oferta jest atrakcyjna.[1] Co więcej, chętnie sięgamy w tym celu po gazetki i listy z ofertami.  
5 zastosowań, w których ploter tnący Summa S Class 3 wyróżnia się od innych
W profesjonalnym tworzeniu oznakowania, posiadanie szybkiego, wydajnego i wszechstronnego plotera do cięcia jest absolutną koniecznością. Oto Summa S Class 3 - uosobienie precyzji i elastyczności. Dzięki szerokiej gamie zastosowań, ta zaawansowana maszyna zmienia zasady gry. Daje nieograniczone możliwości. Oto kategorie, w których S Class 3...
Jakie elementy powinna zawierać strona www firmy z branży przemysłowej?
Jakie elementy powinna zawierać strona internetowa firmy z branży przemysłowej? Co jest kluczowe dla klientów? Warto zwrócić uwagę na fakt, że branża przemysłowa jest obecnie w trudnej sytuacji. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, spadek produkcji sprzedanej odnotowano w wielu kategoriach, np. meble zanotowały spadek o 15,7 proc., urządzenia elektryczne o 15 proc., papier i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764