logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Syrena Invest: konkurs na projekt muralu

  PR 30.03.2024, przeczytano 225 razy
ilustracja

Syrena Invest ogłasza konkurs na projekt muralu artystycznego, który ozdobi zachodnią elewację budynku Racławicka 7. Kameralna inwestycja wkracza w końcowy etap realizacji. Ze względu na charakter Starego Mokotowa tematyka muralu obejmie wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego. Autor zwycięski ego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł. Termin składania prac upływa 12 kwietnia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/syrena-invest%3A-konkurs-na-projekt-muralu,403665,artykul.html

Najnowsza inwestycja firmy Syrena Invest Racławicka 7, której zakończenie przewidziane jest na listopad br., płynnie wkomponowuje się w istniejącą zabudowę uzupełniając pierzeję ulicy Racławickiej. Aby podkreślić dzieje dzielnicy, które mocno zapisały się na kartach historii Warszawy, deweloper podjął decyzję o zagospodarowaniu bocznej ściany budynku na mural. Konkurs na jego projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.

– Zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie dla Warszawy ma Stary Mokotów i jego historia, dlatego chcielibyśmy, aby nasza inwestycja, która powstaje w dzielnicy naznaczonej heroizmem, mogła poprzez sztukę nawiązywać do jej dziejów, a jednocześnie podkreślać kulturę i wspaniałe ludzkie historie. Racławicka 7 to szczególny projekt w ofercie Syrena Invest – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Mural – szansa dla artystów

Generalny wykonawca realizuje wizję architektów, którzy zaprojektowali fasadę budynku w odcieniach grafitu, antracytu, bieli i piaskowca wykończoną częściowo szlachetnymi tynkami i płytami elewacyjnymi, a na poziomie przyziemia akcentami w kolorze starego złota. Obróbki blacharskie, przegrody balkonowe i szklane balustrady zwieńczą metalowe elementy w kolorze antracytu. Wschodnią elewację budynku inwestor przeznaczył na przestrzeń twórczą. Konkursowy mural powinien przedstawiać w sposób symboliczny sanitariuszkę z mokotowskich oddziałów powstańczych.

– Rolą deweloperów jest wprowadzanie ofert mieszkaniowych, które będą uwzględniały potrzeby klientów, ale też lokalne aspekty i tradycje danego miejsca. Dlatego oddajemy przestrzeń w ręce artystów, by poprzez zadaną tematykę mogli sięgnąć i nawiązać do historii, a zarazem wypróbować sił twórczych w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonana, że stworzymy wspólnie wyjątkowe dzieło – zachęca Marianelly Hernández Reyna.

Założeniem Syreny Invest jest utrzymanie muralu w kolorystyce sepii, by harmonijnie wpisać się w założenia architektów budynku i prestiżowy charakter dzielnicy. Jest o co walczyć, zwycięski projekt urozmaici przestrzeń Warszawy, a jego autor otrzyma od dewelopera nagrodę w wysokości 5 000 zł. 

Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 kwietnia, oceni je Jury powołane przez organizatora, którego decyzja zostanie ogłoszona tydzień później - 19 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu i regulamin znajdują się na stronie Zaprojektuj mural dla inwestycji Racławicka 7 - Syrena Invest.

O inwestycji

Warto, aby twórcy zwrócili uwagę na inspirowane stylem art deco przestrzenie wspólne inwestycji Racławicka 7, które zostaną wykończone wysokiej jakości elementami i dekoracjami, balustradami z drewnianymi pochwytami, dużymi taflami luster i elementami oświetleniowymi. Kolorystyka wnętrz w odcieniach stonowanej bieli, szarości i złota stworzy spójną całość z elewacją zewnętrzną, a zaproponowane materiały nadadzą budynkowi eleganckiego i nowoczesnego wyrazu.

Racławicka 7 to prestiżowa inwestycja, która charakteryzuje się najwyższą jakością pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

Źródło: Syrena Invest

syrenainvest.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie tych kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. Łączna pula nagród wynosi ponad 30 000 zł. Produkty ze...
Festiwal Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - inicjatywa Komisji Europejskiej, łącząca Europejski Zielony Ład z codziennym życiem i otaczającą nas przestrzenią - powraca do Brukseli po raz drugi. Z tej okazji Komisja Europejska opublikowała specjalny raport, podkreślający osiągnięcia inicjatywy oraz najważniejsze fakty i liczby.
SEC Newgate CEE nominowana w PR Week Global Awards za Lex TVN
Kampania w obronie niezależnych mediów, stworzona przez SEC Newgate CEE dla TVN Warner Bros. Discovery, otrzymała nominację do nagrody PR Week Global Awards w kategorii Issues and Crisis. To jedyny projekt z Polski, który znalazł się w tym prestiżowym gronie i walczy o zwycięstwo w konkursie wyróżniającym najlepsze agencje i kampanie na świecie.
Global Good Awards 2024. Canon nagradza młodych aktywistów
Canon EMEA, światowy lider technologii obrazowania już piąty rok z rzędu patronuje nagrodzie Canon Young Champion of the Year przyznawanej w ramach projektu Global Good Awards. Wspierając wydarzenie, firma popularyzuje osiągnięcia młodych liderów. Zgłoszenia do kategorii Canon Young Champion of the Year rozpoczęły się w lutym, a kończą 3 maja 2024 r.
Znamy skład Komitetu Organizacyjnego Effie Poland 2024
Komitet Effie Awards Poland 2024 to 15 przedstawicieli agencji członkowskich SAR i marketerów. Zaproszenie do Komitetu specjalistów zarówno ze strony agencyjnej, jak i klienta, daje całościowe spojrzenie na branżę komunikacji marketingowej w zakresie trendów i zmian, ale przede wszystkim oczekiwań i potrzeb konsumenta.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764