logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System CTP Kodak Trendsetter Q 800 F Speed i bezprocesowe płyty Kodak Sonora X od Avargraf w drukarni Poligrafia

  PR 29.11.2019, przeczytano 198 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Mariusz Szwedzik – Avargraf, Andrzej Połosak - właściciel drukarni Poligrafia

Po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej naturalnym wyborem podwarszawskiej drukarni Poligrafia Kłyszewski Justyn i Połosak Andrzej  Sp.j. – jak twierdzi Andrzej Połosak, jeden z jej współwłaścicieli - była instalacja systemu CTP firmy Kodak, z rozwiązań której od lat korzystała już w swoim pierwszym zakładzie. Tym razem wybór padł na model Trendsetter Q 800 F Speed z automatycznym podawaniem płyt oraz system workflow Kodak Prinergy wraz z oprogramowaniem do impozycji Preps. Firma korzysta także w nowym zakładzie z bezprocesowych płyt Sonora X, co nadało inwestycji dodatkowo pozytywny wymiar środowiskowy.  Dostawcą wyżej wymienionych rozwiązań była firma Avargraf.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-ctp-kodak-trendsetter-q-800-f-speed-i-bezprocesowe-plyty-kodak-sonora-x-od-avargraf-w-drukarni-poligrafia,384900,artykul.html

- Zakup nowej naświetlarki CTP oraz sterującego nią oprogramowania był jednym z etapów procesu inwestycyjnego, jaki ma miejsce w naszej drukarni. Jest on związany z wprowadzeniem na rynek innowacyjnych i unikalnych systemów wystawienniczych z „inteligentną” półką i dedykowanymi jej opakowaniami. Produkt dostarcza nowych funkcji umożliwiających automatyczną interakcję z klientem w trakcie zakupu, a także zbieranie informacji umożliwiających analizę zachowań konsumentów. Pozyskaliśmy dla tego celu dotację unijną, dzięki której możliwe było wybudowanie nowej hali produkcyjnej. Zależało nam na tym, by w tym obiekcie jeszcze bardziej zautomatyzować procesy produkcyjne. Dodatkowym argumentem była troska o środowisko naturalne i chęć wyeliminowania kosztów związanych z utylizacją odpadów – mówi Andrzej Połosak. – Spośród wielu innych ofert rynkowych zdecydowaliśmy się po raz kolejny na rozwiązania Kodak z oferty jej dystrybutora - firmy Avargraf. W naszej pierwszej siedzibie mamy system CTP tego producenta, z którego jesteśmy zadowoleni. Zakupiona przez nas naświetlarka Kodak Trendsetter Q 800 F Speed z automatycznym podawaniem płyt przyspiesza procesy produkcyjne, oprogramowanie Kodak Prinergy systematyzuje je, a cała inwestycja daje nam większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei wybór nowoczesnej i proekologicznej technologii płyt bezprocesowych wiąże się z dwoma aspektami. Po pierwsze zyskujemy oszczędności związane z eliminacją procesu wywoływania form drukowych. Po drugie zwiększamy świadomość klientów, że w większym stopniu dbamy teraz o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne.

ilustracjastrzałka

Drukarnia Poligrafia funkcjonuje na rynku od niemal 30 lat. Zajmuje się produkcją szeroko pojętego akcydensu, a także – w coraz większym zakresie – produkcją opakowań. Obsługuje głównie klientów z Polski, a ponieważ stale ich przybywa, koniecznym stały się kolejne inwestycje i budowa nowego zakładu.

- Teraz jesteśmy spokojni – mówi Andrzej Połosak. - Pełnoformatowa naświetlarka CTP zapewnia nam wysoką jakość i bezpieczeństwo produkcji, co jest dla nas niezmiernie ważne.

Urządzenie posiada możliwość zwiększenia prędkości naświetlania oraz zakresu automatyzacji w przyszłości, bez potrzeby jego wymiany. Zapewnia także oszczędność energii przy naświetlaniu; to istotny aspekt środowiskowy, ważny także w kontekście stale rosnących kosztów zużycia energii elektrycznej. Kolejnym elementem związanym ze środowiskiem jest zastosowanie bezprocesowych płyt Kodak Sonora X.

- Jeszcze do niedawna – mówi Andrzej Połosak - było to znacznie droższe rozwiązanie. Obecnie ceny płyt bezprocesowych nie odbiegają tak znacznie od cen płyt tradycyjnych, więc coraz śmielej można po nie sięgać i korzystać z ich zalet.

Jedną z nich jest zwiększona ochrona środowiska naturalnego, związana z wyeliminowaniem wywoływania płyt offsetowych. Dzięki temu użytkownicy mogą pozbyć się chemikaliów oraz odpadów powstałych w procesie wywoływania płyt, co ogranicza też koszty z tym związane. Przekłada się to również na mniejsze zużycie wody – kolejny ważny dla środowiska element.

- Dodatkową wartością systemu bez wywoływarki jest pozyskanie dodatkowej powierzchni, jaką ona zazwyczaj zajmuje – podkreśla Andrzej Połosak. - Nasza nowa hala liczy sobie obecnie około 1000 m2 i już zaczyna brakować tu miejsca. Mamy w zapasie jeszcze możliwość rozbudowy tego zakładu o kolejne 1000 m2, ale każdy zaoszczędzony metr w kontekście maszyn produkcyjnych jest dla nas bardzo ważny.  
Wraz z naświetlarką Poligrafia zdecydowała się wdrożyć także system workflow Kodak Prinergy wraz z oprogramowaniem do impozycji Preps. Jego wysoka automatyzacja i funkcjonalność ułatwiają nam codzienną pracę w zakresie przygotowania plików do drukowania –
mówi. - Doceniamy jego intuicyjny interfejs oraz narzędzia, które umożliwiają nam płynną pracę bez konieczności posługiwania się rozwiązaniami zewnętrznymi.

- Cieszy nas, że firma Poligrafia zdecydowała się po raz kolejny na rozwiązania firmy Kodak z naszej oferty – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. sp. k - Zapewniają one przedsiębiorstwom poligraficznym nie tylko wyższą jakość i wydajność, ale także są rozwiązaniami, które eliminują negatywny wpływ na środowisko, czego coraz większą świadomość mają nie tylko drukarnie, ale również ich klienci. Należy tutaj dodać jeszcze aspekt ekonomiczny. Początkowy koszt inwestycji jest o wiele niższy gdyż obniżamy go o cenę wywoływarki i jej finansowanie. Dalej za tym idą oszczędności w trakcie eksploatacji tzn. braku chemii i zużycia wody, energii elektrycznej, konserwacji i naprawy wywoływarki. Mamy nadzieję, że kolejne zakłady będą wybierać tego typu rozwiązania, które zyskują na popularności na całym świecie. Wszystkich nimi zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami.

Źródło: Avargraf Sp. z o.o. Sp.k.

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dobry sok w dobrym opakowaniu
Sokpol, producent soków, nektarów i napojów, jest pierwszą firmą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkt w opakowaniu pochodzenia roślinnego Tetra Pak. Kartony Tetra Pak w ponad 80% składają się z materiałów odnawialnych (pochodzenia stricte roślinnego) i są wyprodukowane z papieru (celulozy) wytworzonej z drewna z certyfikatem FSC. Także...
2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł.
Dzień Dystrybutora w firmie Sun Chemical
14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Stały się one już tradycją tego producenta farb, a dla jego uczestników są możliwością pozyskania wiedzy na temat nowych produktów w jego ofercie, a także okazją do dobrej zabawy. Tym razem Sun Chemical zaprosił swoich gości na warszawski tor kartingowy, na...
Heidelberg oferuje 12 lat gwarancji na głowice laserowe
Wyjątkowo wysoka wytrzymałość głowic laserowych naświetlarek Suprasetter, ich niezawodność oraz najwyższa jakość obrazowania pozwala zaoferować ich użytkownikom program „Ultimate 12”. Jest to 12-letnia gwarancja na głowice naświetlarek CtP najnowszej generacji, zamówionych wraz z kontraktem na płyty i obsługą serwisową. Dowiedz się więcej. Simply...
25 lat Agfa w Polsce: wspomnienia i prezentacje planów
W tym roku mija 25-lecie polskiego oddziału firmy Agfa. Z tej okazji 28 listopada w warszawskim teatrze Capitol – z udziałem prawie 200 gości z kraju i zagranicy – odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764