logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System cyfrowy Heidelberg Versafire EPw drukarni Profes

  PR 05.04.2019, przeczytano 737 razy
ilustracja

Pod koniec stycznia br. w poznańskiej drukarni PROFES rozpoczęła pracę pierwsza w Polsce maszyna cyfrowa Versafire EP firmy Heidelberg w sposób znaczący zwiększająca możliwości produkcyjne oraz przewagę konkurencyjną drukarni. Mimo upływu bardzo krótkiego okresu czasu PROFES wyraźnie odczuwa zmianę w wydajności swojego całego systemu produkcyjnego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-cyfrowy-heidelberg-versafire-epw-drukarni-profes,381968,artykul.html

Heidelberg Versafire EP jest maszyną do druku cyfrowego o najwyższej wydajności pozwalającą na bezpieczną i stabilną produkcję średnio do 500 000 arkuszy A3 miesięcznie w trybie simpleks oraz wykorzystanie niesamowicie szerokiej gamy podłoży drukowych aż do gramatury 470 g/m.kw., a także druk dwustronny w formacie do 330 x 700 mm. Idealne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów możliwe jest m.in. dzięki modułowi obrazowania o rozdzielczości 2400 x 4800 dpi oraz czujnikom do automatycznego spektrofotometrycznego pomiaru barwy jak i pasowania. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w boczny mechaniczny system pasowania.

Możliwość realizowania różnorodnych zleceń dla szerokiego portfolio klientów

- Działamy w druku cyfrowym arkuszowym już od 15 lat. Widzimy jak ten segment się rozwija. Rok do roku rośnie wolumen prac cyfrowych – mówi Mariusz Grobelniak, właściciel drukarni i jednocześnie studia graficznego PROFES. - Zaczynaliśmy od najmniejszych maszyn. Aktualnie dysponujemy najlepszym sprzętem, co pozwala nam na realizowanie prac cyfrowych w małych nakładach, ale również druki personalizowane, numerowane – dodaje.

Firma obsługuje klientów indywidualnych, mniejsze podmioty gospodarcze, ale też właścicieli uznanych, światowych marek. Realizuje dla nich zlecenia od najprostszych po bardzo skomplikowane i wyszukane.

- Dzięki inwestycji w maszynę Versafire EP firmy Heidelberg bardzo wzrosła nasza wydajność. Duża część prac, które były wykonywane na maszynach offsetowych realizowane są teraz cyfrowo dzięki odpowiednio dużemu formatowi obsługiwanemu przez maszynę Versafire EP, jej szybkości, jakości i atrakcyjnej cenie za wydruk. Możliwość pracy na takim dużym formacie i na tak różnych gramaturach znacznie powiększa spektrum prac jakie możemy wydrukować oraz wprowadzania do oferty zupełnie nowych wyrobów.

Większa wydajność i zwiększający się wolumen drukowanych prac to także impuls dla drukarni do nowych inwestycji w nowoczesne maszyny introligatorskie o dużym stopniu automatyzacji.

Inwestycje PROFES-u są zawsze bardzo dobrze przemyślane i długofalowe.

- Nasz doświadczony, stały od wielu lat personel z radością przyjmuje każdą nową inwestycję. Pozwala im to na rozwój i komfortową pracę na dobrym sprzęcie – podkreśla Mariusz Grobelniak.

Nowa maszyna idealnie wpisuje się w potrzeby cyfrowej transformacji drukarni

- Najważniejszym aspektem motywującym mnie jako przedsiębiorcę jest ciągły rozwój, szczególnie w stronę cyfrowej transformacji. Firmy, nie tylko z branży poligraficznej, które rozwijają się w tym kierunku są nie tylko bardziej rentowne, ale bardziej odporne na czynniki hamujące rozwój biznesu takie jak stabilność kosztów energii czy kosztów pracy. Bardzo ważna jest dla mnie przewidywalność – niezależnie od tego, że sam świat jest nieprzewidywalny. Praca składająca się z 10 egzemplarzy kosztuje w przeliczeniu na jednostkową pracę tyle samo, co przy nakładzie 100 egzemplarzy. Pozwala mi to skutecznie planować produkcję i panować nad przepływami pieniężnymi. Tego oczekujemy od naszej nowej maszyny Versafire EP, która idealnie wpasowuje się w nasze potrzeby – mówi pan Grobelniak. - Trzecim kluczowym aspektem jest coraz większa liczba małych zleceń. Dzięki technice druku cyfrowego w sytuacji gdy otrzymujemy zlecenie np. na katalogi jesteśmy w stanie zrealizować je w terminach nieosiągalnych dla drukarni offsetowych.

Klienci drukarni PROFES nie mają potrzeby zamawiania dużych nakładów, choćby dlatego, że przy szybko zmieniającej się ofercie zawartość ich katalogów produktów czy też usług potrafi co tydzień być modyfikowana. Druk takich materiałów w większych nakładach na maszynach offsetowych nie miało by żadnego uzasadnienia biznesowego.

Wydajność i bezproblemowa obsługa kluczem do sukcesu

- Nowa maszyna Versafire EP pozwoliła nam przenieść się na o wiele wyższy poziom wydajności produkcji. Prędkość 62 strony A3 na minutę niezależnie od gramatury oraz pakiety serwisowe ORU (zestawy części eksploatacyjnych wymienianych przez operatora), które 24 godziny na dobę mamy do dyspozycji pozwoliły nam już w pierwszym miesiącu osiągnąć zawrotny dla nas dotychczas wynik ponad 630 tys. obrazów A4, a planujemy jeszcze więcej – z zadowoleniem podkreśla Mariusz Grobelniak. - Bardzo ważne jest dla nas zachowanie ciągłości produkcji. Stąd jednym z czynników, który skłoniły mnie do podjęcia decyzji o inwestycji był fakt, że producent zostawia u mnie zapasowy komplet najważniejszych materiałów i części ulegających eksploatacji. Mimo iż prowadzę biznes w jednym z największych miast w Polsce i mam zapewnione pełne wsparcie serwisowe firmy Heidelberg, to jednak nikt nie zajmie się maszyną szybciej niż moi operatorzy – dodaje. - Intuicyjność obsługi jest również bez zarzutu – opanowanie obsługi maszyny pod względem operatorskim i częściowo serwisowym zajęło kilka godzin. Przy każdym nowym zleceniu maszyna zaskakuje nas wszechstronnością. Nie dość, że obsługuje zakres gramatury od 52 do 470 g/m.kw., to jeszcze pozwala realizować prace w formacie 330 x 700 mm nawet na kartonach warstwowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie przechwycić coraz większą liczbę zleceń, co cieszyłoby każdego przedsiębiorcę – dodaje.

- Heidelberg zapewnia nam pełne wsparcie serwisowe, operatorskie, handlowe oraz marketingowe. Długo zastanawiałem się nad współpracą z nowym dostawcą, ale Heidelberg to dla mnie nie tylko dostawca sprzętu, ale przede wszystkim partner biznesowy. Obie firmy czerpią korzyści ze współpracy dalece wykraczające poza typową współpracę między producentem a drukarnią – mówi Mariusz Grobelniak.

Drukarnia stawia sobie za cel świadczenie usług dla swoich klientów szybciej i lepiej niż ktokolwiek inny. Mariusz Grobelniak chce aby PROFES był postrzegany jako niezawodny dostawca usług poligraficznych i reklamowych na rynku lokalnym w Poznaniu i poza nim. W planach jest dalszy rozwój parku maszynowego oraz kompetencji pracowników. To od nich zależy, czy potencjał sprzętu i oprogramowania jest właściwie wykorzystywany.

Źródło: Heidelberger Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spotkania firmy Mark Andy ze studentami uczelni wyższych kształcących kadry poligraficzne stały się już tradycją. Z uwagi na okres obostrzeń związanych z panującą epidemią, w tym roku odbyło się ono w sposób zdalny. 3 czerwca studenci drugiego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej mieli okazję wziąć udział...
MJP Drukarnia znacząco redukuje ilość zużycia IPA
MJP Drukarnia Sp. z o.o. z Poznania to kolejne polskie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej, proekologicznej chemii drukarskiej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe w jej warszawskiej fabryce. Od niedawna w trzech maszynach offsetowych używanych przez ten zakład poligraficzny jest wykorzystywany bufor All Star Fount....
Amagraf, Makowski.pl i inwestycje w czasach pandemii
Siedmiokolorowy ploter solwentowy OKI Colorpainter M64S, ploter tnący, a także laminator wzbogaciły w ostatnim czasie park maszynowy firmy Makowski.pl. Dostawcą wszystkich urządzeń była firma Amagraf. Co istotne – ostateczne decyzje zakupowe, dostawa sprzętu oraz jego instalacja miały miejsce w niełatwym czasie związanym z ogólnoświatową pandemią. Mimo tego...
Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764