logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System druku kolorowego Bizhub Pro C6500 w drukarni B3project

  PR 26.02.2009, przeczytano 3997 razy
ilustracjastrzałka
B3Project - Marcin Sawicki, właściciel, KMBS - Andrzej Ćwikliński

Przy wyborze rozwiązania Konica Minolta, duże znaczenie miał fakt, że w Gdańsku mieści się delegatura i zarazem baza serwisowa Konica Minolta. Daje to gwarancję szybkiej realizacji zadań serwisu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-druku-kolorowego-bizhub-pro-c6500-w-drukarni-b3project,8578,artykul.html

Firma B3Project z Gdańska wdrożyła system produkcyjny do druku kolorowego Konica Minolta bizhub PRO C6500. B3Projekt dostarcza szeroką gamę usług w zakresie druku offsetowego wielokolorowego oraz produkcji cyfrowej. W związku ze wzrostem zaleceń w zakresie produkcji niskonakładowych, drukarnia zdecydowała o inwestycji w wysokowydajny system cyfrowego druku w kolorze. Wybór padł na oferowane przez Konica Minolta urządzenie bizhub PRO C6500 smart z zewnętrznym kontrolerem EFI i oprogramowaniem Color Profiler ze spektrofotometrem. Urządzenie zostało także wyposażone w dodatkową kasetę dużej pojemności z opcją suszenia papieru oraz finiszer bookletujący z Post Insertem.

„Na decyzję o wyborze systemu bizhub PRO C6500 Konica Minolta wpłynęła przede wszystkim możliwość szybkiej realizacji cyfrowych prac niskonakładowych o jakości odpowiadającej technice druku offsetowego oraz możliwość wykorzystania tych samych podłoży”, mówi Andrzej Ćwikliński z delegatury Konica Minolta Business Solutions Polska w Gdańsku.

bizhub PRO C6500 to wysokowydajny system produkcji cyfrowej, przygotowany do ciągłej realizacji dużych zleceń. Maszyna może pracować bez przerwy, zapewniając maksymalną wydajność. Drukuje do 65 stron A4 na minutę w kolorze i trybie czarno-białym. Obsługuje media w formacie do 330x480mm i o gramaturze do 300 g/m². Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania koloru, bizhub PRO C6500 gwarantuje doskonałe odwzorowanie koloru a jednocześnie bardzo dużą szybkość pracy. Wyposażenie systemu w toner polimeryzowany Simitri HD zapewnia żywe barwy kolorowego obrazu i wyjątkową gęstość czerni, co jest niezbędnym wymogiem druku produkcyjnego. Zaletą urządzenia jest także wygodna i szybka obsługa. Łatwy dostęp do wszystkich funkcji zapewnia duży, kolorowy panel operatora.

Wraz z instalacją systemu bizhub PRO C6500 firmy podpisały Kontrakt Obsługi Technicznej. Obejmuje on system zdalnej diagnostyki serwisowej CSRC, umożliwiający monitorowanie stanu technicznego systemu i zapewniający ciągłość jego pracy. „Duże znaczenie miał fakt, że w Gdańsku mieści się delegatura i zarazem baza serwisowa Konica Minolta. Daje to gwarancję szybkiej realizacji zadań serwisu, co jest niezwykle istotne w przypadku prowadzenia działalności produkcyjnej, gdzie sprawność maszyn jest kluczową kwestią”, dodaje Marcin Sawicki, właściciel drukarni B3 Project.

Źródło: Konica Minolta

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764