logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System Duplo 2000 w grupie InfoMax

  PR 08.11.2007, przeczytano 2132 razy
ilustracjastrzałka

System do broszurowania Duplo 2000 usprawnił proces produkcyjny w drukarni PoligrafiaPlus należącej do grupy InfoMax z Katowic, zajmującej się szeroko pojętą produkcją reklamowo-wydawniczą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-duplo-2000-w-grupie-infomax-,6352,artykul.html

Rozpoczął on pracę w drukarni niedawno, a już dziś jeden z jej współwłaścicieli – Grzegorz Bielejec - docenia zalety z nim związane. System dostarczyła firma Tadan – dystrybutor Duplo na region południowej Polski.

Grupa InfoMax istnieje od 16 lat, a jej działania skupiają się wokół produkcji wydawniczej i poligraficznej. Początkowo firma funkcjonowała jako telefoniczna agencja informacji handlowo-usługowej obsługując głównie rynek lokalny. Obecnie InfoMax realizuje potrzeby poligraficzno-reklamowe swoich klientów z wykorzystaniem własnego studia graficznego i fotobanku, zajmuje się sprzedażą upominków i gadżetów oraz projektowaniem stron internetowych. Drukarnia PoligrafiaPlus powstała, by realizować zlecenia grupy, wśród których duży procent stanowią kalendarze.

Jak twierdzi Grzegorz Bielejec – drukarnia stanowi trzon grupy. W parku maszynowym zakładu znajdują się maszyny offsetowe od formatu B3 do B1 oraz cyfrowe i choć przy pomocy tych drugich realizowana jest zdecydowanie mniejsza liczba zleceń, to jednak obie technologie funkcjonują tu obok siebie i wzajemnie się uzupełniają. Sporą część produkcji PoligrafiiPlus stanowią kalendarze i to właśnie dla usprawnienia procesu ich powstawania firma zdecydowała się na zakup systemu Duplo 2000.

W produkcji kalendarzy istotną częścią procesu jest zbieranie. System Duplo zdecydowanie nam tę funkcję ułatwił, a co za tym idzie znacznie skrócił czas produkcji – mówi Grzegorz Bielejec. – Wcześniej mieliśmy również sprzęt tego producenta. Teraz jednak ponownie przeanalizowaliśmy nasze potrzeby i okazało się, że nowa konfiguracja systemu będzie dużo bardziej efektywna. Chciałbym przy tej okazji podkreślić fakt, że firma Duplo i jej lokalny dystrybutor – firma Tadan stanowili przy podejmowaniu decyzji o nowej inwestycji rolę naszego doradcy i zaproponowali sprzęt adekwatny do naszych aktualnych potrzeb. Istotnym dla nas był również fakt, że systemy Duplo mogą być z czasem rozbudowane o konkretne moduły wraz z rozwojem drukarni, co pozwoli nam w przyszłości zmniejszyć koszty kolejnych inwestycji.

Już po kilku dniach działania systemu okazało się, że przynosi on spore oszczędności ekonomiczne firmie i jej klientom a przede wszystkim zdecydowanie skraca czas produkcji. Zaobserwowaliśmy to niemal od początku działania urządzenia – mówi Grzegorz Bielejec. - Okazało się, że wydrukowane dzień wcześniej kalendarze biurkowe liczące 52 kartki mogły, dzięki systemowi Duplo 2000, już następnego dnia trafić do klienta, co wcześniej było niemożliwe. Jestem przekonany, że nasi klienci szybko docenią wartości związane z naszą inwestycją.

System Duplo 2000 służy głównie do produkcji broszur z wydajnością do 2000 egzemplarzy w ciągu godziny. Drukarnia Poligrafia Plus, oprócz kalendarzy, realizuje inne prace - od książek począwszy, poprzez czasopisma, na ulotkach skończywszy – zarówno dla grupy InfoMax. jak i innych agencji reklamowych oraz Partnerów systemu DobreKalendarze.pl. Najbliższe plany grupy są ambitne – w założeniach jest m.in. ukończenie rozbudowy drukarni oraz zakup nowej maszyny drukującej.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon prezentuje nowe rozwiązanie Canon Prostream 1800
Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą – serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości druku do 133m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się idealnym rozwiązaniem dla drukarni komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy – kolejna inwestycja z Duplo Polska
Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze...
Kompleksowe wdrożenie rozwiązań prepress firmy Agfa w Drukarni Leyko Sp. z o.o.
W ostatnim czasie Drukarnia Leyko Sp. z o.o. z Krakowa, działająca na rynku usług poligraficznych od ponad 40 lat, wdrożyła kompleksowe rozwiązanie CtP firmy Agfa. Dostarczona w marcu br. konfiguracja uwzględnia: pełnoformatową naświetlarkę Avalon N8-30 S, wywoływarkę Elantrix 125DX, stacker Elantrix 125SX oraz automatyczny podajnik do płyt. Całością steruje system workflow...
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764