logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System Duplo 5000 w firmie Black Red White

  PR 24.01.2006, przeczytano 1911 razy

Zainstalowany w firmie Black Red White system Duplo 5000 świadczy o tym, że sprawdza się on u wielu, bardzo różnych użytkowników. Black Red White to lider na rynku polskich producentów mebli, marka znana niemal każdemu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-duplo-5000-w-firmie-black-red-white,3455,artykul.html

Od grudnia ub.r., kiedy to system Duplo 5000 został zainstalowany w drukarni funkcjonującej przy firmie, wykorzystywany jest on do kompletowania instrukcji montażu mebli, które dołączane są do każdego zestawu tego producenta.

Firma Black Red White, której meble obecne są niemal w każdym salonie meblowym w Polsce, istnieje od 15 lat. W jej naturalny rozwój wpisane są inwestycje dotyczące produkcji mebli. Ale w konsekwentnie realizowaną politykę biznesową wkradła się myśl o założeniu drukarni, która realizować będzie własne potrzeby firmy, jakimi były m.in. drukowane na zewnątrz instrukcje montażu, dołączane do mebli. W pewnym momencie bowiem okazało się, że liczba zleceń dotyczących ich drukowania jest tak duża, że bardziej opłacalnym dla firmy będzie posiadanie własnej drukarni. Taki krok przyniósł firmie spore oszczędności, dlatego drukarnia funkcjonuje nieprzerwanie do chwili obecnej, a jej ostatnia inwestycja świadczy o tym, że zarządzającym nią osobom zależy na usprawnieniu i zwiększeniu produkcji. Rozwiązaniem to umożliwiającym stał się system Duplo 5000, dostarczony przez firmę Duplo Polska.
System Duplo 5000 od chwili zainstalowanie w firmie Black Red White skompletował 250 tyś. instrukcji. Instrukcje są czarno-białe, składane w broszury o formacie A4.
Duplo 5000 jest w pełni zautomatyzowanym systemem do ich wykańczania posiadającym, jak zapewnia kierownik drukarni obsługującej firmę Black Red White, m.in. doskonały system podawania i dużą wszechstronność. Właśnie ta cecha zadecydowała o ostatecznym wyborze systemu spośród innych, dostępnych na rynku. System 5000 posiadał bowiem możliwość wkładkowania do broszury dodatkowej, luźnej kartki A4, która do tej pory dołączana była ręcznie (takiej funkcji nie posiadało żadne z urządzeń prezentowanych przez konkurencję). Odbywa się to w pełni automatycznie, na etapie zbierania arkuszy z półek. Każda z nich posiada dwa regulowane wiatraczki dostarczające zmienną ilość powietrza oraz zapewniające stosowne podciśnienie, by właściwie obsłużyć różne rodzaje materiałów o gramaturze do 300 g/m2. Podciśnieniowy pas podający, zastosowany w systemie zapewnia dokładne i spójne podawanie.
Zaawansowany system zbierania, zastosowany w urządzeniu obsługuje tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla offsetu ( i w ten sposób funkcjonuje w drukarni Black Red White, gdzie produkcja oparta jest na tradycyjnym, offsetowym systemie drukowania), ale również może obsługiwać odbieranie zestaw po zestawie, jaki wychodzi z cyfrowych powielaczy lub wydajnego systemu drukująco-kopiującego. Wprawdzie firma nie planuje obecnie zakupu cyfrowych urządzeń, ale ceni sobie fakt, że właśnie w tym urządzeniu takie opcje są możliwe. Dodatkowo system zbudowany jest z modułów, które komunikują się ze sobą, co umożliwia jego rozbudowanie, wraz z potrzebami drukarni.
Pracownicy obsługujący system podkreślają również, że jest on przyjazny dla użytkowników, a jego obsługa jest bardzo prosta. Pracę ułatwia również fakt, że w pamięci urządzenia można zapisać nawet do 12 często używanych zadań, co przy produkcji, jaka odbywa się w Black Red White, charakteryzującej się powtarzalnością jest z pewnością elementem ułatwiającym i przyspieszającym produkcję.

Instalacja w firmie zajmującej się produkcją mebli potwierdza elastyczność rozwiązań Duplo. System 5000 może być wykorzystywany przez różne firmy – od zakładów poligraficznych, dla których produkcja poligraficzna jest podstawowym elementem działalności, poprzez firmy o innym profilu produkcyjnym, które dołączają do swoich produktów różne drukowane dokumenty – instrukcje obsługi, instrukcje składania, gwarancje itd.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764