logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System P dystrybutorem semirotacyjnych maszyn Wanjie Europe

  PR 04.11.2019, przeczytano 1101 razy
ilustracjastrzałka
Piotr Skłodowski - właściciel System P (z lewej) i Félix Prieto - dyrektor generalny Wanjie Europe

Podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe 2019 firma System P rozszerzyła swoje portfolio o semirotacyjne maszyny offsetowe marki Wanjie Europe. Stała się tym samym wyłącznym przedstawicielem tego dostawcy w naszym kraju. Miesiąc później obie firmy wzięły wspólnie udział w 14. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w Krynicy-Zdroju, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz. Piotr Skłodowski – właściciel System P wystąpił z prezentacją, którą przygotował  Félix Prieto – dyrektor generalny Wanjie Europe. Przybliżyła ona uczestnikom wydarzenia tę markę, obecną na rynku europejskim już od czterech lat, oraz jej rozwiązania zaprezentowane na brukselskiej wystawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-p-dystrybutorem-semirotacyjnych-maszyn-wanjie-europe,384583,artykul.html

- Wanjie Europe to relatywnie nowy dostawca na europejskim rynku dostawców semirotacyjnych maszyn offsetowych, dedykowanych produkcji etykietowej – mówi Piotr Skłodowski. – Inicjatorami powstania firmy byli przed czterema laty Félix Prieto, na co dzień kierujący hiszpańską Grupo Impryma, oraz Paul Hu – prezes Hebei Wanjie Machinery, chińskiego producenta sprzętu poligraficznego. Jej oferta obejmuje przede wszystkim semirotacyjne maszyny offsetowe, wyposażone w system suszenia UV. Obecnie firma może pochwalić się ok. 35 wdrożeniami w Europie, w takich krajach jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Dania, Islandia czy Bułgaria. Centrala Wanjie Europe znajduje się w Madrycie, gdzie do dyspozycji klientów jest m.in. centrum demonstracyjne. Stąd też prowadzone są działania w zakresie wsparcia serwisowego oraz dostawa części zamiennych.

- Każda maszyna, zanim trafi do klienta, najpierw dociera do naszego centrum kompetencji w Madrycie, gdzie jest wzbogacana o niezbędny osprzęt i opcjonalne moduły – dodaje Félix Prieto. – Po wszechstronnych testach dostarczamy ją do klienta, instalujemy i przeprowadzamy niezbędne szkolenia. Oznacza to, że klient może obejrzeć maszynę w pracy jeszcze przed jej wysłaniem do drukarni. Użytkownicy naszych rozwiązań z regionu Europy bardzo sobie cenią tę możliwość.

Portfolio Wanjie Europe obejmuje offsetowe maszyny semirotacyjne o różnych poziomach automatyzacji, dostępne w czterech szerokościach wstęgi: 350, 450, 560 i 660 mm.

- Warto zwrócić uwagę na pewne ich elementy np. japońską konstrukcję zespołów offsetowych czy europejskie design i wyposażenie pomocnicze. Dużym atutem maszyn WJPS jest z pewnością bezpośredni napęd oraz podwójny system wprowadzania wstęgi z tzw. układem dance roll na odwijaku. W każdym wariancie są one wyposażone w system suszenia UV, zaś w wersji najbardziej rozbudowanej – Performance – oferują m.in. zautomatyzowany zespół farbowy, automatyczny system pasowania oraz zewnętrzny pulpit sterowniczy – mówi Piotr Skłodowski.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały najbardziej popularne konfiguracje maszyn WJPS, uwzględniające z reguły 5 lub 6 zespołów offsetowych oraz montowane dodatkowo moduły: fleksograficzny, sitodrukowy, sztancujący czy do hot stampingu.

- Maszyny te dedykowane są m.in. produkcji etykiet samoprzylepnych, stąd ich wyposażenie w dodatkowe jednostki – dodaje Piotr Skłodowski. – Zapewniają wysoką jakość druku (do 175 lpi) i właściwe pasowanie na szerokim spektrum podłoży etykietowych. Atrakcyjnie kształtują się tu koszty druku, również proces przygotowania form jest szybki i łatwy. O zaletach maszyn WJPS można było przekonać się m.in. odwiedzając stoisko Wanjie Europe podczas niedawnych targów Labelexpo Europe. Wszystkich, którzy nie zdołali na nie dotrzeć, zapraszamy do kontaktu. Centrum demonstracyjne i ośrodek kompetencji w Madrycie czekają na Państwa.

Félix Prieto dodaje: - Cieszymy się z podpisania umowy dystrybucyjnej z firmą System P oraz z faktu, że można było ją nagłośnić podczas tak ważnego wydarzenia, jakim była jesienna konferencja etykietowa organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz. Obserwujemy bowiem rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorstw poligraficznych technologią druku semirotacyjnego z myślą o krótkich i średnich nakładach.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764