logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System P dystrybutorem semirotacyjnych maszyn Wanjie Europe

  PR 04.11.2019, przeczytano 398 razy
ilustracjastrzałka
Piotr Skłodowski - właściciel System P (z lewej) i Félix Prieto - dyrektor generalny Wanjie Europe

Podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe 2019 firma System P rozszerzyła swoje portfolio o semirotacyjne maszyny offsetowe marki Wanjie Europe. Stała się tym samym wyłącznym przedstawicielem tego dostawcy w naszym kraju. Miesiąc później obie firmy wzięły wspólnie udział w 14. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w Krynicy-Zdroju, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz. Piotr Skłodowski – właściciel System P wystąpił z prezentacją, którą przygotował  Félix Prieto – dyrektor generalny Wanjie Europe. Przybliżyła ona uczestnikom wydarzenia tę markę, obecną na rynku europejskim już od czterech lat, oraz jej rozwiązania zaprezentowane na brukselskiej wystawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-p-dystrybutorem-semirotacyjnych-maszyn-wanjie-europe,384583,artykul.html

- Wanjie Europe to relatywnie nowy dostawca na europejskim rynku dostawców semirotacyjnych maszyn offsetowych, dedykowanych produkcji etykietowej – mówi Piotr Skłodowski. – Inicjatorami powstania firmy byli przed czterema laty Félix Prieto, na co dzień kierujący hiszpańską Grupo Impryma, oraz Paul Hu – prezes Hebei Wanjie Machinery, chińskiego producenta sprzętu poligraficznego. Jej oferta obejmuje przede wszystkim semirotacyjne maszyny offsetowe, wyposażone w system suszenia UV. Obecnie firma może pochwalić się ok. 35 wdrożeniami w Europie, w takich krajach jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Dania, Islandia czy Bułgaria. Centrala Wanjie Europe znajduje się w Madrycie, gdzie do dyspozycji klientów jest m.in. centrum demonstracyjne. Stąd też prowadzone są działania w zakresie wsparcia serwisowego oraz dostawa części zamiennych.

- Każda maszyna, zanim trafi do klienta, najpierw dociera do naszego centrum kompetencji w Madrycie, gdzie jest wzbogacana o niezbędny osprzęt i opcjonalne moduły – dodaje Félix Prieto. – Po wszechstronnych testach dostarczamy ją do klienta, instalujemy i przeprowadzamy niezbędne szkolenia. Oznacza to, że klient może obejrzeć maszynę w pracy jeszcze przed jej wysłaniem do drukarni. Użytkownicy naszych rozwiązań z regionu Europy bardzo sobie cenią tę możliwość.

Portfolio Wanjie Europe obejmuje offsetowe maszyny semirotacyjne o różnych poziomach automatyzacji, dostępne w czterech szerokościach wstęgi: 350, 450, 560 i 660 mm.

- Warto zwrócić uwagę na pewne ich elementy np. japońską konstrukcję zespołów offsetowych czy europejskie design i wyposażenie pomocnicze. Dużym atutem maszyn WJPS jest z pewnością bezpośredni napęd oraz podwójny system wprowadzania wstęgi z tzw. układem dance roll na odwijaku. W każdym wariancie są one wyposażone w system suszenia UV, zaś w wersji najbardziej rozbudowanej – Performance – oferują m.in. zautomatyzowany zespół farbowy, automatyczny system pasowania oraz zewnętrzny pulpit sterowniczy – mówi Piotr Skłodowski.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały najbardziej popularne konfiguracje maszyn WJPS, uwzględniające z reguły 5 lub 6 zespołów offsetowych oraz montowane dodatkowo moduły: fleksograficzny, sitodrukowy, sztancujący czy do hot stampingu.

- Maszyny te dedykowane są m.in. produkcji etykiet samoprzylepnych, stąd ich wyposażenie w dodatkowe jednostki – dodaje Piotr Skłodowski. – Zapewniają wysoką jakość druku (do 175 lpi) i właściwe pasowanie na szerokim spektrum podłoży etykietowych. Atrakcyjnie kształtują się tu koszty druku, również proces przygotowania form jest szybki i łatwy. O zaletach maszyn WJPS można było przekonać się m.in. odwiedzając stoisko Wanjie Europe podczas niedawnych targów Labelexpo Europe. Wszystkich, którzy nie zdołali na nie dotrzeć, zapraszamy do kontaktu. Centrum demonstracyjne i ośrodek kompetencji w Madrycie czekają na Państwa.

Félix Prieto dodaje: - Cieszymy się z podpisania umowy dystrybucyjnej z firmą System P oraz z faktu, że można było ją nagłośnić podczas tak ważnego wydarzenia, jakim była jesienna konferencja etykietowa organizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz. Obserwujemy bowiem rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorstw poligraficznych technologią druku semirotacyjnego z myślą o krótkich i średnich nakładach.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przedstawiamy kolejny głos w dyskusji na temat sposobów ratowania polskich przedsiębiorstw i całych branż. Tym razem w imieniu branży poligraficznej głos zabrało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.
Wyższa cena w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań
Do 40,5 zł podwyższona została cena oferowana za każdą akcję BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack, spółki należące do grupy AR Packaging. Inwestorzy mogą zapisywać się na sprzedaż akcji w wezwaniu do 26 marca br.
MM Druk Serwis od swojego dostawcy otrzymał krzepiające informacje, dotyczące epidemii COVID-19 w Chinach.
Api Folie Polska: nowe kompetencje po przekształceniach własnościowych
Firma API Folie Polska, lokalny oddział API Foilmakers, wdraża nowe procedury związane z niedawnymi przekształceniami na poziomie właścicielskim (po przejęciu większości aktywów API przez Aldus Group) oraz z obecną sytuacją rynkową w skali globalnej. Jak zapewnia Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca, sytuacja w firmie jest stabilna m.in. z uwagi na wdrożoną...
Printline odnotowuje rosnące zainteresowanie antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3
Jak informuje firma Printline, polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, wzrasta zainteresowanie oferowanym przez nią antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3. Grzegorz Sobczyński, jej współwłaściciel, podkreśla – powołując się na testy przeprowadzone przez Fraunhofer Institut w Monachium – że lakier...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764