logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System P podsumowuje targi Labelexpo Europe

  PR 16.10.2019, przeczytano 340 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Piotr Skłodowski (System P) i Ivar Riet (Rietstack) przy sprzedanej do jednej z polskich drukarń maszynie IRS330 XL z funkcją semirotacji

Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Wanjie Europe – dostawcą semirotacyjnych maszyn offsetowych; sfinalizowane kontrakty (m.in. na pierwsze urządzenie IRS330 XL firmy Rietstack do sztancowania etykiet typu in-mould w trybie rotacyjnym i semirotacyjnym); wysoka frekwencja klientów z Polski i duże zainteresowanie rozwiązaniami prezentowanymi przez pozostałych partnerów handlowych (AVT, DCM, Lesko Engineering, Lundberg) – to najkrótsze podsumowanie obecności firmy System P na tegorocznych targach Labelexpo Europe 2019. Z punktu widzenia jej właściciela Piotra Skłodowskiego wystawa była bardzo owocna, obfitująca w liczne, a zarazem konkretne spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-p-podsumowuje-targi-labelexpo-europe,384370,artykul.html

Wanjie Europe – nowy dostawca w ofercie System P

Ważnym wydarzeniem, nie tylko w kontekście targów Labelexpo Europe, ale całej działalności System P, było podpisanie umowy dystrybucyjnej z Wanjie Europe – dostawcą semirotacyjnych maszyn offsetowych z siedzibą w Madrycie. Firma powstała z inicjatywy dwóch producentów sprzętu poligraficznego: Grupo Impryma z Hiszpanii i Hebei Wanjie Machinery z Chin. W efekcie powstała spółka, oferująca na rynku europejskim maszyny z serii WJPS, wytwarzane przez tę ostatnią. Obecnie do grona lokalnych dystrybutorów dołącza System P. Mówi Piotr Skłodowski:

- Semirotacyjne maszyny offsetowe to świetne uzupełnienie naszego portfolio, a zarazem bardzo dobra alternatywa dla polskich drukarń etykietowych, poszukujących elastycznych rozwiązań produkcyjnych o wysokiej jakości i w wyważonej cenie. Z pierwszych przeprowadzonych podczas targów rozmów handlowych wynika, że istnieje znaczne zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia. Świadczy o tym również wysoka frekwencja na prezentacjach maszyn, jakie miały codziennie miejsce na stoisku Wanjie Europe. Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach uda nam się zainteresować tymi urządzeniami większą grupę rodzimych producentów etykiet samoprzylepnych.

ilustracjastrzałka

Na targach Labelexpo Europe firma System P podpisała umowę dystrybucyjną z Wanjie Europe - dostawcą semirotacyjnych maszyn offetowych

Pierwsze zamówienie na urządzenie Rietstack IRS330 XL z opcją semirotacji

Duże zainteresowanie zwiedzających z całego świata wzbudzały rozwiązania prezentowane na wspólnym stoisku firm Lesko Engineering i Rietstack, od wielu lat znajdujące się w portfolio System P. Co więcej, w tym przypadku targi Labelexpo Europe przyniosły wymierny efekt sprzedażowy.

- Do jednej z polskich drukarń etykietowych zakontraktowaliśmy maszynę IRS330 XL z funkcją semirotacji. Konstrukcja maszyny, wyposażonej w cylinder magnetyczny o obwodzie ok. 1080 mm (340 zębów), umożliwia – bez jego zmiany – wykrawanie użytków wykonanych przy różnych raportach druku. Opcja ta znacząco zwiększa wydajność pracy, gdyż z jednej strony – eliminuje konieczność wymiany kluczowego przy sztancowaniu narzędzia, z drugiej – pozwala na pokrycie wykrawanymi etykietami obwodu cylindra w zakresie 10-90%, co jest szczególnie istotne przy produkcji krótkich serii.

Pierwszego klienta jeszcze na targach znalazło także inne premierowe rozwiązanie marki Rietstack, zbudowane przez Lesko Engineering przy ścisłej współpracy obu firm – CRS 330 Sleeve. Jest to urządzenie służące do cięcia i perforacji rękawów termokurczliwych z zastosowaniem narzędzi rotacyjnych. Jak zapewnia Piotr Skłodowski, prezentowana na targach linia, zakończona robotem do odbioru i banderolowania pakietów etykiet, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zwiedzających. Podobnie jak dwa pozostałe, prezentowane na stoisku urządzenia oferowane pod marką Lesko – przewijarka inspekcyjna HI 440 oraz kompaktowa linia do wykańczania etykiet zadrukowanych w technologii cyfrowej – CF 380.

ilustracjastrzałka

Stoisko firmy DCM. Piotr Skłodowski przy bobiniarce Serval Vision w zmodernizowanej wersji, pozwalającej na jej zastosowanie również jako dwukierunkowej maszyny inspekcyjnej, wyposażonej w system 100% kontroli jakości wstęgi

Duże zainteresowanie pozostałymi rozwiązaniami z oferty System P

Na targach Labelexpo Europe 2019 swoje stoiska mieli także inni partnerzy handlowi System P.

- Wśród rozwiązań demonstrowanych przez DCM największym zainteresowaniem cieszyła się zmodernizowana wersja bobiniarki Serval Vision, w konfiguracji pozwalającej na jej zastosowanie również jako dwukierunkowej maszyny inspekcyjnej, wyposażonej w system 100% kontroli jakości wstęgi – mówi Piotr Skłodowski.

Poza nią, zwiedzający mogli obejrzeć znane już z rynku rozwiązania: Sleeve Intense – modułową maszynę do klejenia etykiet shrink sleeve (wyposażoną w automatyczny odwijak i nawijak typu turret) oraz maszynę inspekcyjną Babycat IV, przeznaczoną do kontroli i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych i innych materiałów opakowaniowych, również wyposażoną w system inspekcyjny.

Rozwiązania firmy Advanced Vision Technololgies (AVT), przede wszystkim dedykowane inspekcji wstęgi, można było spotkać na stoiskach wielu dostawców maszyn drukujących i konwertujących. Kilka urządzeń wyposażonych w jej najnowsze systemy (np. Helios Turbo HD+ czy Helios S Turbo+) pracowało też na wspólnym stoisku AVT i siostrzanej firmy Esko (obie należą do koncernu Danaher). Co więcej, firma AVT była jednym z partnerów technologicznych specjalnej przestrzeni wystawienniczej – Flexible Packaging Arena, prezentującej najnowsze rozwiązania dedykowane produkcji opakowań giętkich zgodnych z normami GMP i dostosowanych do pośredniego kontaktu z żywnością. W prezentowanych tu maszynach również znalazły zastosowanie systemy marki AVT, dedykowanej inspekcji wstęgi zadrukowanej w technologiach konwencjonalnej oraz cyfrowej.

ilustracjastrzałka

Na stoisku firmy Lundberg prezentowane było urządzenie do odbioru odpadów typu "All in One" - TrimCompactor

W portfolio System P znajdują się też zaawansowane rozwiązania do zarządzania odpadami, produkowane przez firmę Lundberg i skierowane do drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań giętkich oraz etykiet. Na jej stoisku prezentowane było urządzenie do odbioru odpadów typu „All in One” – TrimCompactor.

- Targi Labelexpo Europe to impreza, której co dwa lata wypatruje cała branża druku wąskowstęgowego. Nie inaczej było także w tym roku – miałem na nich okazję do spotkania z wieloma obecnymi i potencjalnymi klientami. Były to z reguły rozmowy dotyczące konkretnych rozwiązań, czy też możliwości usprawnienia procesów produkcyjnych. Część z nich zakończyła się sfinalizowaniem kontraktów handlowych, co bardzo mnie cieszy. Wszystko wskazuje zatem na to, że – podobnie jak przed dwoma laty – targi te okażą się sukcesem. Chociaż na ich rzeczywiste efekty sprzedażowe przyjdzie zapewne zaczekać – podsumowuje Piotr Skłodowski.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764