logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Szkoła w czasie pandemii w Gazeta.pl, Radio TOK FM i Wyborcza.pl

  PR 28.08.2020, przeczytano 384 razy

Gazeta.pl, Radio TOK FM i Wyborcza.pl połączą siły w przeddzień nowego roku szkolnego - 31 sierpnia br. w radiowo-internetowym programie specjalnym poświęconym edukacji w czasie pandemii. Rozmowy m.in. z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół będą dostępne w sieci i na antenie już po godz. 7:00.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/szkola-w-czasie-pandemii-w-gazeta.pl%2C-radio-tok-fm-i-wyborcza.pl-,388235,artykul.html

“Szkoła w czasie pandemii” to trzygodzinna multiformatowa transmisja wideo, podczas której Łukasz Kijek (Gazeta.pl), Dominika Wielowieyska (Radio TOK FM), Dorota Roman (“Gazeta Wyborcza”) oraz Mikołaj Chrzan (“Gazeta Wyborcza”) wraz z publicystami, ekspertami, a także dyrektorami szkół będą szukać odpowiedzi na pytania o pierwszy pełny pandemiczny rok szkolny.

Jak przygotowane są szkoły? Czy system jest gotów na szybki powrót do pracy zdalnej? Jakie są scenariusze rozwoju pandemii tej jesieni i zimy oraz jak wpłynie to na działalność szkół? - to tylko niektóre z kwestii, które poruszą prowadzący program specjalny dostępny po godz. 7:00 w sieci na stronach Wyborcza.pl, tokfm.pl i Gazeta.pl oraz na redakcyjnych profilach w mediach społecznościowych.

“Szkołę w czasie pandemii” rozpocznie Łukasz Kijek (Gazeta.pl), który w studiu Gazeta.pl porozmawia m.in. z Przemysławem Staroniem, nauczycielem roku 2018. Program w Radiu TOK FM poprowadzi Dominika Wielowieyska, która zaprosi słuchaczy i internautów na dyskusję z ekspertami do spraw edukacji i zdrowia. Finał przedsięwzięcia to z kolei łączenia Mikołaja Chrzana (“Gazeta Wyborcza”) z lokalnymi dziennikarzami “Gazety Wyborczej” rozmawiającymi z dyrektorami szkół oraz prowadzona przez Dorotę Roman (“Gazeta Wyborcza”) debata z udziałem dr. Pawła Grzesiowskiego, dr. Wojciecha Feleszki oraz Danuty Kozakiewicz, dyrektor SP nr 103 w Warszawie.

 - Kolejny raz wspólnie z zaprzyjaźnionymi redakcjami Agory stawiamy na multimedialny projekt, którego najważniejszym celem jest podanie pełnej informacji najbardziej dociekliwym słuchaczom, czytelnikom i widzom - mówi Bartosz Raj, zastępca dyrektora strony głównej Gazeta.pl. - W przedsięwzięcie zaangażowanych jest ok. 50 osób. Wszyscy wierzymy, że edukacja jest jednym z najważniejszych, absolutnie fundamentalnym tematem dla Polek i Polaków. Dlatego nie tylko  opowiemy o szkolnych tematach bezpieczeństwa i zdrowia, ale też spojrzymy na perspektywę uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Dzięki współpracy z redakcjami “Gazety Wyborczej” i TOK FM zaprosiliśmy też do programu ekspertów od walki z wirusami oraz polityków.

Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” dodaje - Od lat początek września to dla mnie stresujący i pracowity czas. Nie pamiętam jednak takiego lęku i bezradności, jak w tym roku. Z listów, które dostajemy od czytelników “Wyborczej”, wiem, że inni rodzice mają podobnie. Chcemy, żeby dzieci poszły do szkoły, bo nauka zdalna nas przerasta, jednocześnie boimy się zakażeń. Żeby zmierzyć się z tym problemem, uruchomiliśmy w “Gazecie Wyborczej” cykl publikacji opartych na informacjach od ekspertów, rodziców i nauczycieli. Nasi korespondenci śledzą sytuację w szkołach za granicą. Widzimy, że nie ma tu prostych rozwiązań, ale jest wielka potrzeba pogłębienia wiedzy.

- To, co stanie się w szkołach, będzie mieć konsekwencje we wszystkich dziedzinach życia. Połączyliśmy siły mediów Agory, by nasz przekaz w tej sprawie był jeszcze mocniejszy - komentuje Piotr Zorć, zastępca redaktor naczelnej Radia TOK FM.

Wspólny projekt redakcji Gazeta.pl, Radia TOK FM i „Gazety Wyborczej”  jest promowany w serwisach portalu Gazeta.pl i tokfm.pl, w serwisie Wyborcza.pl, w mediach społecznościowych, na antenie Radia TOK FM i na nośnikach reklamy zewnętrznej.

To kolejne wspólne, opiniotwórcze przedsięwzięcie redakcyjne, w którym siły łączą wszystkie trzy informacyjne media Agory - w lipcu br. można było śledzić powyborczy poranek Radia TOK FM, portalu Gazeta.pl i „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Agora SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio 357 Przedpremierowo z „Muzyką ciszy” w Open.fm i WP Pilot
W niedzielę 1 listopada w Radiu 357 Przedpremierowo ruszy audycja, na którą każdego roku czekają słuchacze. „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego to zestaw utworów przygotowanych na ważne dni i wyjątkowe okazje. Emisja rozpocznie się o godzinie 19:00 w Open.fm i WP Pilot.
Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce – wrzesień 2020
Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM najbardziej opiniotwórczych polskich mediów we wrześniu miejsce pierwsze zajął portal Onet.pl. Na podium uplasowały się również stacja RMF FM oraz dziennik Rzeczpospolita. W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych mediów w Polsce znalazły się również Radio Zet, Puls...
Na najbliższy weekend 31 października - 1 listopada 2020 roku Rock Radio przygotowało specjalne propozycje dla słuchaczy. W sobotę stacja zaprosi wszystkich na audycję "Strach się bać", związaną z obchodzonym w tym dniu w wielu miejscach Halloween, zaś w niedzielę - w dniu Wszystkich Świętych będzie wspominać znanych muzyków, którzy odeszli w tym...
Facebook wniósł pozwy przeciwko czterem osobom, oskarżając ich o sprzedawanie fałszywych obserwatorów na Instagramie.
Polscy influencerzy modowi
W swoim najnowszym raporcie GaleriaMarek.pl przeanalizowała profile 111 influencerów modowych, 37 865 postów i 13 821 komentarzy. Ich poczynania na Instagramie śledzi łącznie blisko 15 mln osób. Liczba ich fanów wzrosła w ubiegłym roku o ok. 550 tys. Twórców podzielono na cztery grupy: Tytanów (ponad 200 tys. obserwatorów),...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764