logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Szkolenia „Lokalne media kontra fake news” od Polska Press Grupy

  PR 10.02.2020, przeczytano 277 razy
ilustracjastrzałka
fot. Małgorzata Genca

W środę, 4 lutego, w Lublinie odbyło się zorganizowane przez Polska Press Grupę szkolenie „Lokalne media kontra fake news”. Wydarzenie przeznaczone było dla lokalnych dziennikarzy oraz studentów. To drugie z cyklu 15 zaplanowanych szkoleń w całej Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/szkolenia-_lokalne-media-kontra-fake-news_-od-polska-press-grupy,385615,artykul.html

Jednodniowe, bezpłatne szkolenie dotyczyło m.in. rodzajów fake newsów, ich tematów i sposobów przenikania do polskiej opinii publicznej oraz metod ich weryfikowania. Prowadzili je doświadczeni eksperci: Daniel Rząsa, były trener Google News Lab w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obecnie redaktor naczelny portalu 300Gospodarka i Witold Głowacki, redaktor „Polski Metropolii Warszawskiej”, zajmujący się m.in. tematyką nowych mediów oraz dezinformacji w mediach społecznościowych.

W szkoleniu wzięli udział studenci dziennikarstwa, ale także przedstawiciele lubelskich mediów lokalnych.

- Misją naszej Grupy jest dbałość o prawdziwość przekazu medialnego. Te warsztaty są tego wyrazem. Jesteśmy wydawcą mediów lokalnych i to naturalne, że do dziennikarzy tego typu mediów kierujemy nasz program szkoleniowy – powiedział Wojciech Rogacin, redaktor naczelny  Agencji Informacyjnej Polska Press, która realizuje projekt szkoleń.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Ich uczestnicy otrzymują na koniec certyfikat ukończenia szkolenia oraz elektroniczny guidebook, na którym znajdują się materiały szkoleniowe.

Polska Press Grupa od dłuższego czasu zajmuje się weryfikacją i zwalczaniem fake newsów. W ramach projektu Google DNI stworzyliśmy portal Demaskator24.pl, zajmujący się kwestią dezinformacji i fake newsów. W Grupie organizujemy również cyklicznie szkolenia dla dziennikarzy na temat weryfikacji dezinformacji.

Kolejne szkolenia z cyklu „Lokalne media kontra fake news” odbędą się w marcu w Krakowie i Katowicach.

Źródło: Polska Press Grupa

www.polskapress.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
Prawie 38-procentowy wzrost kanału rok do roku
NOIZZ.pl stworzył filtr w aplikacji Instagram, który wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość, umożliwia dodanie do tablicy z nazwą miejscowości tęczowej ramki. Akcja portalu jest reakcją na przyjęte przez ponad 50 jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty oraz województwa) deklaracje, że są obszarami wolnymi od “ideologii” LGBT. Funkcjonalność...
haloDoctor.pl, Medonet.pl oraz pozostałe serwisy Ringier Axel Springer Polska zawiązują strategiczne partnerstwo w celu upowszechnienia dostępu do usług lekarskich online. Aplikacja haloDoctor.pl pozwala w kilka minut, bez wychodzenia z domu – uzyskać konsultację lekarską, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji. Platforma jest dostępna w...
Dzięki publikacji wystandaryzowanych i porównywalnych ofert pracy portal No Fluff Jobs szybko zyskał popularność wśród specjalistów IT w Polsce i na Węgrzech. Od lipca rozpoczął swoją działalność także na rynku czeskim*. W branży IT oczekiwania związane z jawnością widełek płac są najwyższe. Według raportu “Doświadczenia kandydatów w IT...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764