logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Szkolenie oklejania samochodów w Atrium Centrum Ploterowe

   22.03.2010, przeczytano 8417 razy
ilustracjastrzałka

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza na szkolenie oklejania pojazdów, które odbędzie się 13 kwietnia w opolskiej siedzibie firmy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/szkolenie-oklejania-samochodow-w-atrium-centrum-ploterowe,10414,artykul.html

Szkolenie „Aplikacje samochodowe od A do Z" dzielić się będzie na cześćteoretyczną, prowadzoną przez pracowników z działu mediów firmy AtriumCentrum Ploterowe, i część warsztatową wraz z pokazem.

W toku pierwszej części omówione zostaną m.in. proces produkcji orazcechy folii kalandrowanych i wylewanych, rodzaje aplikacji, właściwościchemiczne, fizyczne i najistotniejsze różnice, opisane też zostanąetapy oklejania: wybór folii, przygotowanie projektu, przystosowanieprojektu na dany pojazd, zatwierdzenie projektu, wykonanie wydruków,laminowanie, przygotowanie pojazdu do aplikacji, nakładanie izdejmowanie folii.

W toku części drugiej, dwa ostatnie kroki opisane w poprzednimetapie szkolenia, nakładanie i zdejmowanie folii, zostanązaprezentowane zgromadzonym na przykładzie systemu oklejania pojazdówIkonos Cast System, składającego się z folii wylewanej Ikonos ProfiCasti laminatu Ikonos ProfiLam. Uczestnicy będą też mieli okazję spróbować swoich sił pod okiem pracowników centrum Atrium.

Źródło: Atrium


Wiosenne aplikacje samochodowe w Atrium, 2010-04-13

13 kwietnia w opolskiej siedzibie Atrium Centrum Ploterowe będzie miałomiejsce kolejne szkolenie oklejania pojazdów. W ubiegłym roku, w każdymze szkoleń brało udział 80 uczestników!

Wzorem ubiegłych szkoleń „Aplikacje samochodowe od A do Z”, kwietniowaedycja będzie zawierać cześć teoretyczną oraz praktyczną – warsztatową.

Aplikacje samochodowe - teoria

Specjalistyczne prelekcje poprowadzą specjaliści z działu mediów firmyAtrium Centrum Ploterowe. Uczestnicy dowiedzą się o procesie produkcjii cechach folii kalandrowanych oraz folii wylewanych, gdzie zostanieomówiona budowa poszczególnych materiałów, sposób ich produkcji,rodzaje aplikacji, właściwości chemiczne i fizyczne oraz różnice międzynimi. Drugi wykład będzie dotyczył procesu oklejania pojazdów w ujęciuteoretycznym czyli 9 etapów jakie towarzyszą tej czynności. Zostanąwyszczególnione następujące kroki: wybór folii, przygotowanie projektu,przystosowanie projektu na dany pojazd, zatwierdzenie projektu,wykonanie wydruków, laminowanie, przygotowanie pojazdu do aplikacji,nakładanie folii oraz zdejmowanie folii. Dwa ostatnie etapy zostanązaprezentowane w części pokazowej i warsztatowej.

Aplikacje samochodowe - Ikonos Cast System

Na warsztatach zostanie zaprezentowany system oklejania pojazdów IkonosCast System w skład którego wchodzi folia wylewana Ikonos ProfiCastoraz laminat Ikonos ProfiLam. System ten zapewnia nieograniczonemożliwości, jeżeli chodzi o to, co będzie widoczne na pojeździe. Czybędzie to nazwa firmy, reklama produktu, czy po prostu wielkoformatowakreacja. Jest to idealna forma reklamy na pojazdach firmowych, którajest zauważalna zarówno przez użytkowników dróg jak i przez pieszych.Ikonos Cast System chroni również lakier przed warunkamiatmosferycznymi, produktami chemicznymi, myjniami szczotkowymi,zadrapaniami, drobnymi kamykami oraz przed wybielającym działaniempromieni słonecznych. Daje on możliwość częstej zmiany reklamy, bezpotrzeby kosztownego przemalowania karoserii. Co ważne, można go takżełatwo usunąć z pojazdu wraz z końcem kampanii, więc niezależnie, czychcemy tylko zmienić wygląd, czy sprzedać auto, możemy przywrócić je dopierwotnego wyglądu sprzed oklejania, bez pozostawienia śladów po kleju.

To co wyróżnia samą folię ProfiCast od innych folii wylewanych towydłużony czas pozycjonowania w trakcie aplikacji. Folię można układaćdo 30 minut. Inną ważną jej cechą jest doskonałe aplikowanie nagłębokich przetłoczeniach karoserii. Ikonos ProfiCast umożliwia takżewysoko jakościowy zadruk dowolnym atramentem solwentowym.

Aplikacje samochodowe - warsztaty

Najważniejszy,m punktem spotkania będzie część praktyczna.Zaprezentowane zostaną możliwości jakie daje Ikonos Cast System.Wyjaśnione i pokazane zostaną wszelkie niuanse, które towarzysząniełatwej sztuce oklejania pojazdów. Po pokazie, wzorem ostatnichspotkań, goście będą mieli możliwość pod okiem specjalistywłasnoręcznie wykonać aplikacje.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ploterowe Dni Otwarte Atrium w Warszawie już 27 maja
W maju i czerwcu Atrium Centrum Ploterowe oraz IKONOS zapraszają na Dni Otwarte, organizowane we wszystkich polskich oddziałach firmy. Uczestnicy, będą mogli zobaczyć m.in. kilka najciekawszych urządzeń do druku wielkoformatowego firmy Mutoh.
Szkolenie online: Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych
CadXpert oraz GM System zapraszają na ostatnie szkolenie online z cyklu "Projektowanie w NX do druku 3D". Webinarium odbędzie się 27 maja o godz. 11 i będzie poświęcone zagadnieniom modelowania do druku z żywic fotopolimerowych.
Sieć sklepów ALDI wraz z agencją Scholz&Friends Warszawa uruchomiła ogólnopolską akcję „Doceniam, dziękuję!”, której celem jest wsparcie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników sklepów, listonoszy, kurierów i wszystkich tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem.
OSM Piątnica rozstrzygnęła przetarg na digitalową obsługę mediową swoich produktów. Do długoterminowej współpracy wybrano agencję mediową Starcom, która od maja odpowiadać będzie za działania digital dla wszystkich kategorii produktowych OSM Piątnica.
Branża targowa chce ruszyć w połowie sierpnia
Już w lutym zaczęto odwoływać imprezy targowe w całej Europie. Od dwóch miesięcy branża stoi. Związane z nią firmy mają praktycznie takie same szanse uzyskania pomocy jak przedstawiciele innych działów gospodarki, mniej dotkniętych skutkami pandemii lub mających możliwość przynajmniej częściowej aktywności poprzez pracę zdalną. – Chcielibyśmy prosić...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764