logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sztanca rotacyjna PFI UD-300 w drukarni Argonex z Bydgoszczy

  PR 15.07.2020, przeczytano 468 razy
ilustracjastrzałka

Sztanca rotacyjna PFI UD-300 z oferty Duplo Polska wzbogaciła jakiś czas temu park maszynowy drukarni Argonex  z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), wzmacniając tym samym moce produkcyjne tego zakładu w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych, w tym o wymyślnych kształtach. Zakup urządzenia umożliwił firmie zaoferowanie klientom jeszcze ciekawszych aplikacji, co pozwoliło wyróżnić spośród innych ofert rynkowych nie tylko ofertę drukarni Argonex, ale także jej zleceniodawców.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sztanca-rotacyjna-pfi-ud-300-w-drukarni-argonex-z-bydgoszczy,387786,artykul.html

Drukarnia Argonex od początku działalności stawia na zaplecze technologiczne oraz kwalifikacje pracowników. Od lat rozwijany jest tu park maszynowy o urządzenia usprawniające produkcję, stale podnoszące jakość i wydajność tego funkcjonującego od 1992 roku zakładu poligraficznego.

- Inwestujemy w wysokiej klasy offsetowe maszyny drukujące, dzięki czemu stale podnosimy jakość naszych usług – mówi Jakub Chorobiński, właściciel Drukarnia Argonex oraz marki Polishdruk.pl. - Posiadamy najnowocześniejsze maszyny cyfrowe, które stanowią w naszym zakładzie doskonałe uzupełnienie dla tradycyjnego offsetu w kontekście niskich nakładów. Nie zapominamy również o inwestycjach w introligatornię, która stanowi ważny, czasami nawet najważniejszy etap produkcji. Stąd nasze nieustanne inwestycje również w tym zakresie.

Partnerem dla firmy Argonex jest m.in. Duplo Polska, która dostarczyła tu w ostatnim czasie kolejne urządzenie. Tym razem była to sztanca rotacyjna PFI UD-300.

- Poszukiwaliśmy rozwiązania, które przyspieszy czas przezbrojenia i skróci proces sztancowania, głównie w procesie produkcji kalendarzy oraz personalizowanych opakowań, w których się specjalizujemy – mówi Jakub Chorobiński. – Porównując oferty konkurencyjne okazało się, że sztanca z oferty Duplo Polska spełnia nasze oczekiwania w największym stopniu.

- Cieszy nas fakt, że mogliśmy dostarczyć kolejne urządzenie do drukarni Argonex – mówi Michał Moczulski z firmy Duplo Polska, odpowiedzialny za tę sprzedaż. - Tego rodzaju sytuacje są dla nas szczególnie miłe, ponieważ nasz partner wraca do nas i inwestuje w kolejne urządzenie. Świadczy to nie tylko o naszej zróżnicowanej ofercie, ale również o dobrych relacjach, które wypracowujemy przez lata. Jest nam niezmiernie miło za każdym razem wspierać naszych klientów w rozwoju, dostarczając im sprzęt najwyższej jakości. Miedzy innymi i ta inwestycja pokazała, że nawet w czasach pandemii są firmy, które chcą zwiększać swoją konkurencyjność i dalej się rozwijać umacniając swoją pozycję na rynku.

Zakupione urządzenie PFI UD-300 to automatyczna sztanca rotacyjna umożliwiająca produkcję różnych produktów poligraficznych takich jak opakowania, etykiety, teczki, karty do gry, zaproszenia, pocztówki, materiały POS, pudełka z okienkiem, czy inne o indywidualnych kształtach wymyślonych przez klienta.

- Możemy obecnie zaproponować naszym klientom nie tylko znacznie krótszy czas wykonania ich zlecenia (w przypadku niektórych prac nawet o połowę), ale także np. opakowanie, które wyróżni ich produkt na półce sklepowej czy zaproszenie, które w odbiorcy wzbudzi zachwyt, ale również pocztówkę, katalog itp. które będą inne niż wszystkie. Dzięki nowej sztancy nie tylko my, ale również nasi klienci staliśmy się bardziej konkurencyjni – mówi Jakub Chorobiński.

Twórcze podejście, nowe propozycje i usługi to szczególnie ważne aspekty w działalności drukarni Argonex, która ofe­ru­je swoim klientom (również z zagranicy) kom­plek­so­wą ob­słu­gę - od pro­jek­tu do gotowego produktu. Wykonuje głównie druki reklamowe, opakowania, książki, kalendarze ścienne (przede wszystkim trójdzielne), karty do gry, opakowania, katalogi w oprawie PUR i szereg innych.  Do produkcji wy­ko­rzy­stywane są tu trzy tech­ni­ki poligraficzne – druk of­f­se­to­wy, cyfrowy i sitodruk.

Ponieważ zleceń nieustannie tu przybywa i klienci oczekują, że czas ich realizacji będzie jak najszybszy, firma musiała pomyśleć o nowej sztancy. Porównywała ofertę konkurencyjnych dostawców, ale po raz kolejny sięgnęła po urządzenie z oferty Duplo Polska. O wyborze zadecydowało ostatecznie kilka elementów.

- Sztanca z oferty Duplo Polska – mówi Jakub Chorobiński – zapewnia szybsze czasy realizacji zleceń, łatwość obsługi, a dodatkowo ma ona kompaktowe rozmiary. To urządzenie, które zapewnia wysoką jakość i dokładność sztancowania, a także optymalną prędkość. Stąd ostateczna decyzja o tym właśnie zakupie.

- Przy wykorzystaniu oferowanej przez nas sztancy PFI UD-300 – mówi Michał Moczulski - karty do gier czy materiały promocyjne takie jak np. woblery, mogą nabrać zupełnie innego charakteru, tym bardziej, że jesteśmy w stanie wycinać arkusze laminowane dwustronnie, co nie jest takie oczywiste w przypadku kompaktowych sztanc rotacyjnych . Wszelkiego rodzaju kupony czy zrywki nie są żadnym problemem. Z urządzeniem możliwe jest także wykonywanie różnego rodzaju opakowań, etykiet czy zawieszek oraz wielu innych ciekawych produktów. Możliwości tej maszyny są bardzo duże, a jej wykorzystanie zależy jedynie od wyobraźni projektanta. Wszystkich zainteresowanych tym urządzeniem zapraszamy do kontaktu.

ilustracjastrzałka

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
Rapida 106X – nowy standard wydajności w druku przemysłowym
Koenig & Bauer prezentuje nowy model High-End pracujący w zakresie średnich formatów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764