logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tacki PureFiber Horti Trays w ICA Sweden

  PR 16.05.2024, przeczytano 416 razy
ilustracjastrzałka

ICA Sweden, największa szwedzka sieć sprzedaży detalicznej, podejmuje kolejne kroki w kierunku zwiększenia proekologiczności swoich działań. Jednym z nich jest zastąpienie plastikowych tacek, używanych przy sprzedaży kwiatów, ich odpowiednikami wykonanymi z włókien formowanych, dostarczanymi przez Stora Enso. Jak zapewnia firma, w dłuższej perspektywie przyniesie to jej znaczącą (nawet do 81%) redukcję w kontekście ilości dwutlenku węgla emitowanego w związku z ww. procesami sprzedażowymi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tacki-purefiber-horti-trays-w-ica-sweden,404243,artykul.html

Tym samym, jako pierwsza sieć sprzedaży detalicznej działająca w Szwecji, ICA Sweden już wkrótce przejdzie znaczącą przemianę, wdrażając bardziej proekologiczną alternatywę w postaci tacek wykonanych z włókien formowanych. Jest to część jej strategii, zmierzającej do systematycznego obniżania udziału tworzyw sztucznych w prowadzonej przez firmę działalności, a zarazem promowania bardziej zrównoważonych materiałów.

Jesteśmy dumni z faktu bycia pierwszą w Szwecji siecią handlu detalicznego, która czyni znaczący krok naprzód w kierunku bardziej zrównoważonego procesu sprzedaży kwiatów, we współpracy z ich plantatorami i dostawcami. Wdrożenie wykonanych z włókna drzewnego tacek będzie następowało stopniowo. W pierwszej kolejności zostaną nim objęte wysokiej klasy rośliny doniczkowe. Następnie konwersja ta obejmie inne letnie kwiaty z naszej oferty” – mówi Sandra Kjellin, Shop Floor Manager Flowers, odpowiedzialna za sprzedaż detaliczną kwiatów doniczkowych w ICA Sweden.

Stosowane przez ICA Sweden, bazujące na włóknach formowanych tacki PureFiber Horti Trays są wytwarzane przez Stora Enso w jednym z jej szwedzkich zakładów. Zdaniem ich producenta reprezentują one przełomową, innowacyjną technologię w kontekście całej branży kwiaciarskiej. W miejsce konwencjonalnych tacek wykonanych z plastiku, firmy sprzedające kwiaty mogą je bowiem oferować w opakowaniach wytworzonych ze sprasowanych włókien drzewnych, wolnych od tworzyw sztucznych i materiałów typu PFAS. Co więcej – jak zapewnia Stora Enso – materiał ten jest wytwarzany w 100% przy użyciu „zielonej” energii, a w procesie produkcji znajdują zastosowanie włókna drzewne pochodzące ze skandynawskich, zrównoważonych upraw leśnych.

Z dumą ogłaszamy nawiązanie współpracy z ICA Sweden. Dzięki temu partnerstwu razem tworzymy podwaliny i wytyczamy ścieżkę dla szerszego zastosowania wytwarzanych przez nas, proekologicznych tacek bazujących na włóknach drzewnych. Każdy kwiat, wyposażony w tego rodzaju podstawkę, to nie tylko kwestia większej estetyki, ale przede wszystkim – pewnego rodzaju forma większej dbałości o naszą planetę i jej przyszłość. W ten sposób wspólnie na nowo definiujemy proekologiczne rozwiązania, zwiększając świadomość ich istnienia wraz z każdym sprzedanym kwiatem doniczkowym, wyposażonym w tego rodzaju tackę” – mówi George Ribaeus Beri, Senior Business Development Manager w firmie Stora Enso.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
Koenig & Bauer/Royalpack - wywiad
Drukarnia Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry od wielu lat specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wytwarza też sam surowiec. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe i liczne zapytania – także ze strony obecnych klientów – zainicjowała nowy, strategiczny ruch w swojej działalności: uruchomienie produkcji opakowań jednostkowych z tektury...
Prima Tapes & Labels z maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution
Brytyjska drukarnia Prima, zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał...
Dwie nagrody EDP Award 2024 dla rozwiązań Agfa
Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060...
Marimekko i Stora Enso stworzą odnawialne opakowania prezentowe
Marimekko to fińska firma produkująca według własnego wzornictwa odzież i artykuły gospodarstwa domowego. W ostatnim czasie jej przedstawiciele zwrócili się do Stora Enso z propozycją współpracy przy tworzeniu nowych, skalowalnych i odzyskiwanych opakowań dedykowanych różnym produktom z jej oferty. Powstałe w efekcie innowacyjne i stylowe opakowania pudełkowe,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764