logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Targi Poligrafia 2001

   19.04.2001, przeczytano 1233 razy

W dniach od 24 do 28 kwietnia 2001 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/targi-poligrafia-2001,119,artykul.html

Firmy działające w branży poligraficznej już od prawie trzydziestu lat mają możliwość prezentowania swojej oferty na tych właśnie targach.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych, wraz z wejściem Polski na drogę gospodarki rynkowej, nastąpił gwałtowny rozwój działalności poligraficznej, co znalazło swoje odbicie w równie gwałtownym rozwoju POLIGRAFII. Z Ekspozycji Maszyn Poligraficznych przekształciła się w Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych i stała się najważniejszym marketingowym wydarzeniem dla branży poligraficznej w kraju i jednym z ważniejszych w Europie.
Rosnące zainteresowanie targami POLIGRAFIA spowodowało konieczność organizowania ich corocznie, a nie – jak wcześniej – co dwa lata. Miniona dekada doprowadziła jednak do ustabilizowania rynku, stanu pewnego nasycenia, szczególnie w sektorze maszyn poligraficznych.
Aby dostosować się do aktualnych potrzeb i oczekiwań przedstawicieli branży poligraficznej, Międzynarodowe Targi Poznańskie postanowiły w roku 2001 zakończyć organizację POLIGRAFII z dotychczasowym, tak obszernym, zakresem branżowym w cyklu corocznym, jak to miało miejsce do tej pory. Dotychczas sytuacja rynkowa pozwalała na coroczne organizowanie targów maszyn, materiałów i usług poligraficznych, obecnie jednak – biorąc pod uwagę także nieco gorszą koniunkturę – dla prezentacji nowości, zwłaszcza w zakresie maszyn poligraficznych, wystarczający będzie cykl dwuletni.
Również co dwa lata, przemiennie do targów POLIGRAFIA, organizowana będzie nowa impreza: POLIGRAF-PRODUKT Międzynarodowe Targi Materiałów i Usług Poligraficznych. Jest to nowa oferta dla firm z branży poligraficznej prowadzących szeroko rozumianą działalność usługową – od usług wydawniczych, aż po usługi introligatorskie i serwisowe.

W Polsce wiele firm oferuje usługi poligraficzne, dlatego też zapewne korzystne będzie, zarówno dla oferentów, jak i klientów tej branży, uczestniczenie w specjalnie dla nich przygotowanych targach. W roku przyszłym targi POLIGRAF-PRODUKT planowane są na wrzesień, wraz z targami reklamy.
Wprowadzane obecnie zmiany dotyczą także wydłużenia czasu trwania POLIGRAFII, a więc targów, w tematyce których są maszyny i urządzenia poligraficzne, z czterech do pięciu dni.
Działania Międzynarodowych Targów Poznańskich związane z modyfikacją targów POLIGRAFIA uzyskały poparcie Polskiej Izby Druku.

W 2001 roku targi POLIGRAFIA zostaną wzbogacone o dodatkowe wydarzenia, które pozwolą branżowcom z różnych dziedzin poligrafii nie tylko na zapoznanie się z ofertą, lecz także na wymianę poglądów i doświadczeń, na przedyskutowanie najistotniejszych problemów aktualnie trapiących branżę poligraficzną.
Obok dotychczas organizowanych już wydarzeń, takich jak konferencja Policon, prezentacje Print Show oraz Turniej Drukarń, odbędą się także nowe: konferencja „Poligrafia na progu nowego stulecia” przygotowana przez Polską Izbę Druku, seminarium „Nowy model branży wydawniczej: druk cyfrowy, Internet i zarządzanie własnością intelektualną” organizowane przez Metapress i Polską Izbę Książki, przy współpracy z Xerox Polska, oraz panel dyskusyjny poświęcony drukowi cyfrowemu, który MTP organizują wspólnie z redakcją „Poligrafiki”.

Targowi wystawcy przedstawią ofertę obejmującą maszyny drukujące, urządzenia do składu tekstu, maszyny i urządzenia do reprodukcji, maszyny i urządzenia introligatorskie, maszyny i urządzenia do poligraficznej produkcji opakowań, maszyny do foliowania i lakierowania, aparaturę kontrolno-pomiarową, a także podzespoły i usługi naprawcze, materiały poligraficzne, a więc papiery i kartony, farby, chemikalia, folie oraz usługi poligraficzne.

Równolegle z POLIGRAFIĄ organizowane są Międzynarodowe Targi Telekomunikacji, Technologii Informatycznych i Elektroniki INFOSYSTEM oraz Targi Technik Audiowizualnych i Wydawnictw Multimedialnych MULTIMEDIA, z tym, że targi te potrwają dzień krócej i zakończą się 27 kwietnia.
Powyższe imprezy stanowią największe w Polsce spotkanie dotyczące poligrafii oraz teleinformatyki i multimediów – niezwykle ważnych, mocno wzajemnie powiązanych dziedzin. W tym roku targi te łącznie zgromadzą około 850 wystawców i firm reprezentowanych. Targowi wystawcy przyjadą do Poznania z dwudziestu kilku państw.

Tegoroczne targi POLIGRAFIA będzie można zwiedzać od 24 do 28 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 17.00. Pierwsze dwa dni targów będą dniami profesjonalistów.

ORGANIZATOR:
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
Zespół Organizacji Targów B2

tel 061/ 8692 287, 866 43 14
fax 061/ 8660 707

e-mail: poligrafia@mtp.com.pl
www: http://poligrafia.mtp.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202 w tej części Europy
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię...
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764