Użytkownicy Facebooka, Messengera, Instagrama i Whatsappa w środę wieczorem masowo zaczęli zgłaszać awarię platform. Zbiegło się to w czasie z premierą „Teorii zmęczenia” w reżyserii Bartłomieja Juszczaka w krakowskim Teatrze KTO.
Globalna awaria najpopularniejszych platform społecznościowych świetnie wpisała się w kontekst premierowego spektaklu Bartłomieja Juszczaka. „Teoria zmęczenia” to grupowy seans spowalniania, opowieść o poszukiwaniu wytchnienia w pędzącym świecie 24/7.
Kilkanaście tysięcy zgłoszeń awarii w środę zanotował serwis Downdetector. Ponad 100 tys. wiadomości o występujących problemach w przypadku Facebooka i 70 tys., jeśli chodzi o Instagrama potwierdza, że awaria miała globalny zasięg. Problemy Mety dotyczyły m.in. logowania, wysyłania wiadomości, ładowania treści i wyświetlania stron. Znikały również polubienia i komentarze.
Jak wykorzystał awarię Mety w swojej komunikacji Teatr KTO? W środę wieczorem na stronie na Facebooku krakowskiego teatru pojawił się post, w którym czytamy: „Seansowi spowalniania poddała się nawet Meta. Jest na „Teorii zmęczenia” w Teatrze KTO.”
Nie mamy na nic czasu, pracujemy coraz więcej, notorycznie przekraczamy możliwości ludzkiego organizmu. Według badań co piąta osoba odczuwa objawy wyczerpania. Chorymi we współczesnym świecie nie czyni nas nadmiar odpowiedzialności, lecz wszechobecny kult sukcesu. Może to już najwyższy czas na stanowczy sprzeciw i zmianę – pyta reżyser Bartłomiej Juszczak, który projekt zrealizował w ramach „Stypendium Twórczego Miasta Krakowa” oraz programu Fundusz na Start.
Kolejne spektakle „Teorii zmęczenia” zaplanowane są na 15 i 16 stycznia. Czy wtedy też użytkowników social mediów czeka awaria serwisów Mety?
Źródło: Teatr KTO