logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Technologia dwustronnego druku bezpośredniego na tkaninach od Akonda Tex

  PR 18.01.2024, przeczytano 623 razy
ilustracja

Z premierowymi drukarkami na rynku polskim pojawi się na Targach RemaDays firma Akonda Tex, dostarczająca rozwiązania do druku na tekstyliach. Już w dniach 30.01-02.02 w Nadarzynie na hali F3.35 zaprezentowana zostanie drukarka SkyJet - TDL 2000 do dwustronnego druku sublimacyjnego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/technologia-dwustronnego-druku-bezposredniego-na-tkaninach-od-akonda-tex,402785,artykul.html

Z nowatorską technologią dwustronnego druku bezpośredniego na tkaninach, drukarka TDL2000 od SkyJet stanowi “małą rewolucję” w branży soft-signage. Posiadając globalny patent, drukarka dwustronna SkyJet umożliwia drukowanie tego samego lub różnych wzorów na obu stronach materiału z perfekcyjnym dopasowaniem obrazów, eliminując problem ewentualnych różnic kolorystycznych między przodem a tyłem. TDL2000 charakteryzuje się wysoką wydajnością i precyzją. Oferuje szybkość drukowania do 90 m²/godz., zaawansowaną technologię dopasowania punktów oraz możliwość drukowania na różnorodnych materiałach tekstylnych kilkoma rodzajami atramentów. Dodatkowo, drukarka dwustronna TDL2000 wyposażona w głowice drukujące EPSON I3200 i system kontroli napięcia materiału, zapewnia wyjątkową jakość druku i stabilność produkcji.

Drukarki SkyJet to innowacyjne maszyny oferujące jednoprzebiegowy druk przy precyzyjnym dopasowaniu obrazów między jedną a drugą stroną materiału. SkyJet wykorzystuje zaawansowane i opatentowane technologie oraz używa sprawdzonych głowic Kyocera i Epson, które zapewniają wyjątkowo żywe i intensywne wydruki. Nasze rozwiązania sublimacji dwustronnej to przyszłość druku flag i banerów, spełniająca najwyższe standardy branżowe.” - zapewnia Fryderyk Wiernicki, współwłaściciel firmy Akonda Tex.

W ofercie Akonda Tex dostępna jest też drukarka TDL3300, która oferuje drukowanie z prędkością do 120 m²/godz. jako drukarka dwustronna albo do 260 m²/godz. jako drukarka jednostronna, drukująca dwoma rolkami jednocześnie. To idealne drukarki dla branży flagowej, home-decor i ogólnie rozumianego soft-signage, gwarantujące efektywność i wysoką jakość druku na różnorodnych materiałach, w tym na poliestrze i mieszanych tkaninach, nie wykluczając bawełny (w przypadku użycia tuszy pigmentowych). Wyposażone w systemy kontroli napięcia, automatyczne urządzenia nawilżające, auto-cleaning oraz de-gassing, zapewniają bezproblemową i stabilną produkcję.

Szerokość zadruku 320cm oraz przemysłowe głowice Kyocera definiują, iż maszyna TDL3300 jest przeznaczona do środowiska produkcyjnego. Posiada ona dwa zintegrowane systemy napędowe, drukowe i atramentowe, pozwalając na pracę jako dwie drukarki przemysłowe do flag/tkanin. Maszyna może drukować na różnych tkaninach i w różnych trybach jednocześnie, podwajając wydajność krótkich serii. SkyJet wykorzystuje opatentowaną metodę i technologię kontroli prowadzenia mediów dwustronnych, umożliwiając drukowanie tego samego wzoru lub różnych wzorów na obu stronach materiału (flagi) z dokładnością dopasowania 100%. Rozwiązanie to eliminuje problem różnicy kolorów między przodem a tyłem w tradycyjnym druku bezpośrednim, z możliwością realizacji do max 3 000 m² druku dziennie.

TDL3300 może zastąpić 3 maszyny do bezpośredniego druku na tekstyliach, oferując zarówno jednostronne, jak i dwustronne możliwości drukowania. Serwomotor zapewnia dokładną kontrolę wałka rozprężającego, utrzymując precyzyjny przesuw materiału bez zmarszczeń. Automatyczne urządzenie nawilżające, czyszczące i wycierające, zapobiega zatykaniu się dysz głowic i zapewnia długotrwałą zdolność do bezpośredniego druku. Z kolei moduł odgazowujący usuwa powietrze z atramentu, umożliwiając ciągły druk wysokiej prędkości bez problemów.

Warto wspomnieć o tym, że Akonda Tex w swojej ofercie posiada również pełnofunkcyjne drukarki UV - SKYJET SDM 3300 i SKYJET SDL5000 (5 metrów). Rozwiązania sublimacji dwustronnej to przyszłość druku tekstylnego, spełniająca najwyższe standardy branżowe.

Źródło: Akonda

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bolton Polska wybiera agencję Streetcom
BOLTON Polska rozwija współpracę z agencją Streetcom od 2 lat i teraz ponownie wybrała ją do realizacji kampanii Influencer marketingowych dla swoich brandów. Streetcom odpowiada za działania przede wszystkim dla marek Rio Mare i Meglio.
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) po raz trzeci z rzędu wygrała przetarg na kompleksową obsługę mediową FoodCare. Oznacza to kontynuację współpracy rozpoczętej w maju 2022 roku.
PR Hub oraz Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk nawiązały współpracę pod kątem obsługi PR naukowego projektu badawczego podejmującego tematykę kulturowo wrażliwych miar rozwoju społecznego i dobrostanu społecznego. Projekt realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki w programie GRIEG.
More Bananas i Semcore partnerami biznesowymi
Agencje More Bananas i firma Semcore zostały partnerami biznesowymi. Mają wspólnie prowadzić i realizować działania marketingowe dla polskich i zagranicznych marek.
Julia Żugaj i konkurs na parówkowe śniadanie w kampanii Tarczyński
Marka Tarczyński wystartowała z nową akcją konkursową, w której zachęca do podzielenia się swoimi kreatywnymi przepisami na śniadanie z wykorzystaniem parówek z linii Tarczyński Naturalnie. To nie tylko okazja do dobrej zabawy w kuchni, ale również szansa na wygranie niepowtarzalnych nagród. Autor przepisu, który podbije serce Julii Żugaj,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764