logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Technologia Flxfinish+ zmienia realia poligrafii

  PR 05.10.2022, przeczytano 411 razy
ilustracja

To technologia, która na zawsze może odmienić realia druku wielkoformatowego. Jednocześnie matowe i błyszczące wykończenie, które w produkcji nie wymaga użycia dodatkowych lakierów. Oto FLXfinish+: jak zachwala jej producent – „magiczna funkcjonalność”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/technologia-flxfinish%2B-zmienia-realia-poligrafii,397474,artykul.html

Technologia FLXfinish, umożliwiająca wykończenie każdego wydruku w macie lub błysku za pomocą jednego atramentu, obecna jest w branży druku już od dwóch lat. Jej wykorzystanie znacząco uprościło produkcję przykuwających uwagę projektów, bo do osiągnięcia efektu jedwabistego matu lub energicznego błysku nie są potrzebne żadne dodatkowe materiały. Co więcej – proces wykończenia projektu odbywa się równolegle z samym drukiem.

– Wszystko dzięki lepszej kontroli nad kroplą atramentu, jaką uzyskaliśmy po wprowadzeniu na rynek specjalnych atramentów żelowych, utwardzanych w świetle UV – wyjaśnia Rafał Osiekowicz, ekspert od druku wielkoformatowego w Canon Polska. – Atramenty żelowe nie rozlewają się od razu po podłożu, co daje nam czas na decyzję, w jakiej formie chcemy utrzymać kroplę. Utrwalając ją natychmiast po umieszczeniu na nośniku, uzyskamy jej wypukłość. W skali makro miliony wypukłych kropel będą rozpraszały światło, czyniąc wydruk matowym. Natomiast jeśli kropla upadnie na podłoże, ale damy jej czas na „wypłaszczenie się”, to po utrwaleniu będzie ona odbijać światło w jednym kierunku. A to w skali makro będzie sprawiało wrażenie błyszczenia – precyzuje.

Fantazyjne etykiety, opakowania… i drukowane aranżacje wnętrz

Technologia UVgel na rynku poligraficznym dostępna jest od 2017 roku. Przez kilka lat znacząco wpłynęła na możliwości drukarzy oraz oczekiwania klientów. To dzięki niej możliwe stało się proste i ekonomiczne tworzenie niezwykle wytrzymałych na zarysowania i środki chemiczne drukowanych tapet. Ale konstruktorzy nie osiadają na laurach: poszczególne aspekty technologii UVgel podlegają stałemu rozwojowi.

Dlatego w czerwcu 2022 r. na targach FESPA w Berlinie zaprezentowano najnowsze osiągnięcie inżynierów Canon. Wspomniana powyżej funkcjonalność FLXfinish została rozbudowana o „plus”, który daje drukarzom zupełnie nowe możliwości jednoczesnego wykończenia wydruku w macie lub błysku.

– Nietrudno wyobrazić sobie szanse, jakie niesie za sobą FLXfinish+ – twierdzi Rafał Osiekowicz. – Każdy wydruk może przyciągać wzrok fantazyjnymi formami lśniącego i elegancko matowego wykończenia. Co istotne, projektanci nie są ograniczeni do prostych form. Można tworzyć szachownice, spirale i wszystkie kształty, jakie tylko przyjdą projektantowi do głowy. Dzieje się to w jednym przebiegu.  Nasze plotery dadzą sobie z nimi radę – zapewnia ekspert.

I dodaje, że prezentowane rozwiązanie to szczególna okazja dla producentów przyciągających wzrok etykiet, opakowań czy ozdób ściennych.

– Ale nie tylko. W nowoczesnym druku piękne jest właśnie to, że ostateczną granicę stanowi tylko wyobraźnia projektanta – zaznacza przedstawiciel Canon Polska.

O nowej technologii na dedykowanej witrynie

Więcej informacji o „magicznej funkcjonalności” FLXfinish+ producent udostępnia na swojej stronie internetowej. Ekspert Canon dzieli się na niej swoimi wrażeniami i radami dotyczącymi wykorzystania nowej technologii. Można też wysłuchać rozmowy specjalistów na ten temat nagranej w formie podcastu. Warto zapoznać się z detalami, bo Canon przewidział opcję implementacji nowej technologii także w już użytkowanych ploterach nieco starszej generacji.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764