logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Technologia Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor

  PR 20.01.2023, przeczytano 252 razy

Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości firmy i pozwala rozbudować usługi cyfrowe, które doskonale uzupełniają ofertę biznesową.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/technologia-konica-minolta-optymalizuje-procesy-drukarni-edytor,398701,artykul.html

Drukarnia Edytor działa na rynku od ponad 30 lat. Obecnie sercem działalności jest zaawanasowany technologicznie zakład w Dzierżonowie, w którym działają m.in. linie do produkcji opakowań i etykiet z efektem holograficznym.

- Z drukarnią Edytor współpracujemy od 5 lat dostarczając szeroką gamę maszyn. Postawienie na tak zaawansowane urządzenie jak AccurioJet KM-1e, to najlepsze możliwe podsumowanie dotychczasowej kooperacji. To także ogromny krok dla drukarni w stronę rozwoju rozwiązań cyfrowych i jeszcze bardziej kompleksowej oferty, która pozwoli tworzyć personalizowane projekty na szerokiej palecie materiałów i podłoży – mówi Łukasz Kurasiński, Business Development Manager w Konica Minolta.

- Ponad 6 lat temu zainstalowaliśmy pierwsze urządzenie Konika Minolta, które okazało się być  bardzo efektywnym i wydajnym. Od tego czasu zainstalowaliśmy jeszcze dwa urządzenia, a obecnie właśnie wdrażamy naszą największa inwestycję, czyli AccurioJet KM-1e. Ta inwestycja była możliwa  dzięki zbudowaniu zaufania opartego o bardzo dobrą współpracę z serwisem Konika Minolta i perspektywom na dalszy rozwój naszej firmy, jakie daje tak unikalny produkt, jakim jest bez wątpienia maszyna KM-1e. Wydaje się że maszyna w sposób doskonały uzupełnia park maszynowy firmy, który jest zdominowany przez maszyny offsetowe, umożliwiając druk bardzo małych i średnich nakładów z wysoką jakością na różnorodnych podłożach i w dużym formacie. Ponadto pozwoli rozwinąć naszą ofertę z zakresu realizacji unikalnych opakowań produktowych, etykiet, folderów i wielu innych produktów poligraficznych – powiedział Tomasz Ligięza, właściciel Drukarni Edytor z Dzierżoniowa.

Zróżnicowanie wymogiem biznesu

Drukarnia Edytor dąży do nieustannej optymalizacji procesów przez odpowiedni balans między rozwiązaniami offsetowymi i cyfrowymi. Dzięki AccurioJet KM-1e od Konica Minolta firma zyska możliwość druku małych i średnich nakładów o większym stopniu personalizacji, które coraz częściej są wymagane przez klientów.

- Druk analogowy wiąże się m.in. z szeregiem procesów pre i postpresowymi, co przekłada się na wysokie koszty materiałowe jak i pracownicze oraz wydłuża całkowity czas produkcji. Metoda ta świetnie sprawdza się przy dużych nakładach. Dzięki AccurioJet KM-1e Drukarnia Edytor będzie mogła optymalizować proces produkcji w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie cyfrowe. - mówi Łukasz Kurasiński z Konica Minolta

AccurioJet KM-1e często jest nazywana maszyną offsetową drukującą w technologii cyfrowej. Cały pomysł na podawanie transport czy wykładanie papieru jest tożsame jak w maszynach offsetowych. Natomiast proces samego druku jest już całkowicie cyfrowy. I to cyfrowy w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Nowe urządzenie pozwoli Drukarni Edytor zaoferować usługę druku opakowań na żądanie, a to w dobie zyskującego popularność packvertisingu, może okazać się kluczowe dla klientów firmy. Dla branży e-commerce wyjątkowe, spersonalizowane opakowania to dodatkowe, doskonałe narzędzie marketingowe.

- Badania portalu interaktywnie.com wykazują, że aż 91% respondentów zwraca uwagę na wizualną stronę opakowań, co ułatwia im podejmowanie decyzji zakupowych. Ponadto ponad 50 proc. osób, które otrzymują zamówienie w niestandardowym opakowaniu twierdzi, że chętniej skorzysta z usług tej samej firmy przy przyszłych zamówieniach. Wybierając AccurioJet Drukarnia Edytor zyskuje narzędzie do realizacji niepowtarzalnych opakowań, w dopasowanych nakładach – mówi Łukasz Kurasiński.

Gotowość, personalizacja i kompleksowa obsługa

Atutem Konica Minolta w kontekście współpracy z drukarnią Edytor było posiadanie urządzenia doskonale skrojonego do potrzeb klienta i natychmiastowa gotowość do implementacji. Proces montażu zajął trzy tygodnie, a następnie eksperci firmy przez tydzień kompleksowo szkolili pracowników placówki. Prezentując możliwości i funkcjonalności AccurioJet KM-1e, zapewnili sprawność procesów po uruchomieniu maszyny. Długofalowo Konica Minolta zapewnia stałe wsparcie serwisowe i merytoryczne, gwarantując płynność operacji.

- Dla firmy Konica Minolta przy wdrożeniach kluczowa jest partnerska relacja z klientami – odpowiednie szkolenie operatorów, kierowników zmian czy już mniej oczywiste - współpraca z działem sprzedaży czy marketingu. Tylko takie nowoczesne holistyczne podejście pozwala klientom w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w technologii AccurioJet KM-1e.  – podsumowuje Łukasz Kurasiński.

Poszerzenie możliwości

Dzięki instalacji AccurioJet KM-1e Edytor znacząco poszerza zakres usług. Maszyna jest jedynym urządzeniem cyfrowym w formacie B2++, które drukuje w technologii Ink Jet UV. Pozwala to na wykorzystanie najszerszego spektrum mediów: od papierów powlekanych i niepowlekanych, przez materiały syntetyczne, canvas, materiały transparentne czy barwione w masie. Ponadto oferuje niespotykany na rynku zakres grubości materiałów.

- Drukarnia Edytor zyskuje szerokie możliwości optymalizacji jakościowej i ilościowej, z możliwością druku just-in-time, mając większy wpływ na zużycie energii oraz czasu – mówi Łukasz Kurasiński. - Odpowiednio balansując między technologią offsetową i cyfrową firma trafia w potrzeby klientów o różnych wolumenach, oferując szeroki zakres usług. Cieszymy się, że gwarantem tego balansu stało się nasze urządzenie. Myślę że właśnie dlatego nasi klienci o maszynie KM-1e mówią bardzo często <<szwajcarski scyzoryk>> – podsumowuje.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764