logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Technologia offsetu arkuszowego dla Edelmann Group w zakładzie w Norderstedt

  PR 17.03.2023, przeczytano 328 razy
ilustracjastrzałka
Maszyna Rapida 76 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania została uruchomiona w zakładzie Edelmann Norderstedt wiosną 2022 roku.

Latem ubiegłego roku w firmie Edelmann Norderstedt została oddana do użytku półformatowa maszyna Rapida 76 (format papieru do 605 x 720 mm). Na decyzji dotyczącej inwestycji w sześciokolorową maszynę drukującą z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania zaważyły nowoczesne możliwości produkcyjne urządzenia. Nowa wysokowydajna maszyna rozszerzyła portfolio firmy o produkty uszlachetniane za pomocą technologii UV w procesie in-line. Tym samym firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne i stała się oferentem powłok lakierowanych UV.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/technologia-offsetu-arkuszowego-dla-edelmann-group-w-zakladzie-w-norderstedt,399327,artykul.html

Zakład w Norderstedt w ramach grupy Edelmann odpowiada za produkcję pudełek składanych z tektury przeznaczonych dla branży związanej z ochroną zdrowia, a także za produkcję opakowań pierwotnych dla materiałów chirurgicznych. Z myślą o tych właśnie zadaniach wymieniono arkuszową maszynę offsetową. Prezes zarządu dr Frank Hornung wyjaśnia:

- Stale inwestujemy w nowoczesne urządzenia produkcyjne, aby móc zaoferować naszym klientom i partnerom biznesowym innowacyjne usługi i zrównoważone rozwiązania w zakresie produkcji opakowań.

Edelmann Group zatrudnia w sumie około 3.000 osób w 13 lokalizacjach, w siedmiu krajach zlokalizowanych na czterech kontynentach.

Niewielkie zapotrzebowanie powierzchni i wysoki stopień automatyzacji

Po zbadaniu dostępnych możliwości w zakresie formatu B2 wchodziła w grę jedynie maszyna Rapida 76. W zestawieniu z wieloma innymi modelami urządzeń wyróżnia się ona przede wszystkim mniejszym o około 30 procent zapotrzebowaniem powierzchni przy porównywalnej wydajności i stopniu automatyzacji. Liczba dostępnych zespołów drukujących zwiększyła się z dotychczasowych czterech do sześciu. Ponadto zredukowano zużycie energii i ślad węglowy innowacyjnych rozwiązań z kartonu. Dodatkowy wkład w zwiększenie efektywności energetycznej stanowi system suszący VariDryBlue, który w kolejnych modułach wykorzystuje gorące powietrze z modułów poprzedzających.

Bogate wyposażenie w urządzenia z zakresu techniki pomiarowej z regulacją kolorów w trybie in-line oraz porównywaniem zadrukowanych arkuszy z PDF-em z przygotowalni w jest wsparciem podczas realizacji wymogów jakościowych "High Q Packaging", służących klientom i partnerom biznesowym firmy Edelmann. Ponadto kontrola jakości in-line zmniejsza ilość makulatury, ponieważ w przypadku wykrycia jakiegokolwiek odchylenia eksperci pracujący na maszynach mogą natychmiast interweniować.

Regulacja jakości in-line oraz wysoki stopień automatyzacji

Specjaliści z firmy Edelmann w Norderstedt są zachwyceni nową arkuszową maszyną offsetową wyposażoną w najnowocześniejszą technologię. Kierownik zakładu Simon Wallmann wyjaśnia:

- Format arkusza maszyny Rapida 76 pomaga rozszerzyć możliwości produkcyjne. Z jednej strony poprzez większą liczbę użytków na arkuszu, a z drugiej poprzez większe formaty pudełek składanych. Oba te rozwiązania odzwierciedlają koncepcję zrównoważonego rozwoju, która od bardzo dawna jest zakotwiczona w strategii przedsiębiorstwa Edelmann Group.

Mniejsze nakłady zaczynają się od 500 pudełek składanych. Regulacja wysokości maszyny umożliwiająca obróbkę stosów o wysokości do 1,65 m pozwala na dostosowanie się do oczekiwanej liczby arkuszy na zlecenie, podobnie jak roleta typu non-stop pozwalająca na nieprzerwaną pracę na wykładaniu.

ilustracjastrzałka

Z udanej instalacji cieszą się (od lewej do prawej): CEO Dr. Frank Hornung, Manager Zakładu Simon Wallmann, COO Christian Schumacher oraz Ralf Engelhardt, Dział Sprzedaży Koenig & Bauer Niemcy.

Zrównoważona produkcja pudełek składanych

Grupa Edelmann stale inwestuje w projekty zrównoważonego rozwoju także w innych swoich zakładach. W tym celu z jednej strony sprawdzane są procesy technologiczne, a z drugiej strony grupa wykorzystuje swoją siłę innowacji, aby opracowywać zrównoważone rozwiązania opakowaniowe dla branży związanej z ochroną zdrowia i pielęgnacją urody; a także marek konsumenckich, które to w coraz większym stopniu uwzględniają aspekty ekologiczne i przyczyniają się do ochrony zasobów.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy wprowadza Prowrx Label Suite
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative...
HP Indigo 200K – maszyna do druku cyfrowego dla branży opakowań elastycznych
Nowe urządzenie HP Indigo 200K zapewnia 30-procentową poprawę prędkości i 45-procentowy wzrost wydajności[1]
Sun Chemical na stoisku Sico Print Solutions podczas Promo Show 2023
W dniach 8-9 lutego br. w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI odbywały się targi Promo Show 2023. Wśród ich wystawców po raz pierwszy znalazła się firma Sico Print Solutions – dystrybutor rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego. Posiada ona w swojej ofercie m.in. atramenty inkjetowe Sun Chemical przeznaczone do zadrukowywania tekstyliów. Targi Promo Show stały się...
Stora Enso inwestuje 30 mln euro w redukcję emisji CO2
Stora Enso zainwestuje ok. 30 mln euro w unowocześnienie zakładów Heinola Fluting (Finlandia). Modernizacja obejmie infrastrukturę służącą do produkcji oraz wytwarzania energii. Po zrealizowaniu inwestycji fabryka będzie w stanie wyeliminować stosowane paliwa bazujące na surowcach kopalnych, zastępując je odnawialną bioenergią. Koncern szacuje, że dzięki temu emisja gazów...
„Strategic growth. Sustainable success” – Agfa na Fespa 2023
Podczas nadchodzących targów Fespa 2023, odbywających się w dniach 23-26 maja w Monachium, firma Agfa wystąpi pod hasłem „Strategic growth. Sustainable success”. Na stoisku nr D15 w pawilonie 15 belgijski producent zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego: wysokowydajną maszynę Onset X3 HS (prezentowaną po raz pierwszy w Europie od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764