logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Telewizor, smartfon, pecet - tak spędzimy Święta

  PR 29.03.2024, przeczytano 261 razy
ilustracja

Wielkanoc będzie leniwa – wynika z badania online, przeprowadzonego przez firmę Komputronik. Sieć sklepów z elektroniką w dniach 22 – 26 marca 2024 r. przebadała Polaków, zadając im pytanie, z jakich urządzeń RTV AGD będą korzystali w te Święta. Wyniki są bardzo interesujące. Okazuje się, że najchętniej będziemy… chcieli odpocząć.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/telewizor%2C-smartfon%2C-pecet---tak-spedzimy-swieta,403649,artykul.html

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze wydarzenie w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Według badania UCE Research i Grupy Offerista, 28 proc. respondentów deklaruje w 2024 roku zwiększenie wydatków na świąteczne zakupy w porównaniu z 2023. To nie powinno dziwić. Polacy szanują i kultywują symbolikę świąt.

Święta kościelne – niezależnie od ich nazwy – są dla Polaków przede wszystkim tradycją, ale też czasem spędzanym w gronie najbliższych. Lubimy zasiąść do suto zastawionego stołu, porozmawiać i po prostu poświętować. Jako sieć sklepów ze sprzętem postanowiliśmy przekornie zapytać o to, z których urządzeń elektronicznych Polacy będą najchętniej korzystać w tę Wielkanoc. Wyniki nas nie zaskoczyły – wyjaśnia Karolina Pietz Drapińska , Marketing & PR Director z Komputronik S.A.

Z tych urządzeń RTV AGD na Wielkanoc 2024 będą korzystali Polacy

Ankietowani, biorący udział w badaniu firmy Komputronik, mogli w dniach 22 – 26 marca udzielać odpowiedzi w zamkniętym formularzu. Do wyboru mieli następujące kategorie produktowe: telewizor, komputer stacjonarny, laptop, laptop gamingowy, smartfon, czytnik e-book, odkurzacz, mikser, mop elektryczny, hulajnoga elektryczna, smartwatch, bieżnia, słuchawki, masażer, kamera, aparat cyfrowy, dron, echosonda wędkarska, mikrofon do rozmowy lub streamingu oraz waga łazienkowa.

Zwycięzcą został… telewizor, który wskazało 26 proc. Na drugim miejscu uplasował się smartfon – 23 proc. wskazań. Natomiast na trzecim – komputer stacjonarny (17 proc.). Tuż za podium znalazł się laptop – 8 proc., a na piątym i szóstym miejscu odpowiednio słuchawki (5 proc.) i laptop gamingowy (4 proc.).

Wyniki naszego badania oraz wskazywane przez respondentów kategorie jasno wskazują na to, że Polacy będą chcieli w najbliższe Święta odpocząć. Nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą, by po odejściu od stołu zasiąść do komputera stacjonarnego. Niewykluczone, że wybiorą się też w podróż, zabierając ze sobą laptopa, słuchawki czy laptopa gamingowego. Może to też sugerować, że będą się chcieli odciąć i zregenerować, słuchając ulubionej muzyki na YouTube, Spotify czy Tidalu, a także grając w ulubione gry – wyjaśnia Karolina Pietz Drapińska z Komputronik S.A.

Kolejne kategorie nie cieszyły się już tak dużą popularnością. Po około 2 proc. respondentów wskazało odkurzacz, mikser, mop elektryczny, a także czytnik e-book oraz hulajnogę elektryczną Blisko 1 proc. wybrał smartwatch czy drona. Natomiast poniżej 1 proc. odpowiedzi uzyskały kategorie, takie jak bieżnia, echosonda czy mikrofon do rozmowy lub streamingu. Nie jest zaskoczeniem, że ostatnie miejsce zajęła.... waga łazienkowa . W końcu niecodziennie są Święta.

Źródło: Komputronik 

Dodatkowe informacje:

Metodologia badania
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22 – 26 marca 2024 r. metodą CAWI na grupie 372 osób. Ankieta umożliwiała odpowiedzi wielokrotnego wyboru.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Odczyt Barometru EFL na II kwartał br. wyniósł 52,6 pkt. i jest o 0,1 pkt. wyższy w ujęciu kwartalnym i o 4,9 pkt. wyższy w ujęciu rocznym. Obecnie odnotowana wartość to najwyższy wynik od II kwartału 2021 roku (52,8 pkt.), a w ostatnich pomiarach zauważalny jest systematyczny wzrost wartości wskaźnika Barometru. Eksperci EFL zwracają także uwagę na rosnący już od roku...
Inflacja spadła. Co z płacami?
Trzynaście miesięcy temu ceny rosły w tempie niemal 20 proc. rok do roku, obecnie spadły poniżej 2 proc. Ekonomiści są jednak zgodni, że w kolejnych miesiącach znowu znajdzie się powyżej celu inflacyjnego. W niewielkim stopniu wpłynie na to przywrócenie od kwietnia 5-proc. VAT-u na żywność, natomiast niewiadomą pozostaje kształtowanie się cen surowców...
Europa nie dogania USA i Chin w rozwoju sztucznej inteligencji
Światowym liderem rynku sztucznej inteligencji są Stany Zjednoczone, które mocno inwestują w opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Za nimi plasują się Chiny, w których rozwijane są z jednej strony aplikacje mobilne czy przydatne algorytmy, a z drugiej – mocno kontrowersyjny social scoring, w wyniku którego nawet to,...
Jeżeli chce się skorzystać z ulg podatkowych, należy sprawdzić i uzupełnić zeznania przygotowane przez administrację skarbową. Jak podaje serwis Prawo.pl, należy uważać zwłaszcza na ulgi: rodzinną i dla seniora, które - nawet jeśli fiskus je uwzględnił - mogą zawierać nieprawidłowości.
Pokolenie Z - tendencje zakupowe wg Mediamarkt
Łatwy dostęp, szybkość procesu oraz sprawne, intuicyjne rozwiązania odgrywają ogromną rolę w decyzjach zakupowych pokolenia Z. Najnowszy raport z marca 2024, pt. „Zakupy internetowe i w aplikacji mobilnej” przygotowany na zlecenie MediaMarktSaturn Polska pokazuje, że młodzi Polacy preferują kupowanie w sieci. Aż 86,2% robi to przynajmniej raz w miesiącu bądź...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764