logo
WIADOMOŚCI

Teos Manage w HL Tech – pierwsze europejskie wdrożenie

  PR 09.07.2018, przeczytano 456 razy
ilustracjastrzałka
fot. Szymon Polański

Jako pierwsza w środkowo-wschodniej Europie firma HL Tech - centrum technologiczne dostarczające rozwiązania IT dla Hargreaves Lansdown - wdrożyła system Sony TEOS Manage.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/teos-manage-w-hl-tech-%E2%80%93-pierwsze-europejskie-wdrozenie,37177,artykul.html

Znana na finansowym rynku brytyjskim firma Hargreaves Lansdown świadczy swoje usługi od ponad 35 lat, a jej klienci zainwestowali ponad 86 miliardów funtów. W 2017 roku w Warszawie powstał HL Tech - nowe centrum technologiczne dostarczające rozwiązania IT dla Hargreaves Lansdown.

Celem firmy jest tworzenie bezpiecznego oprogramowania, ułatwiającego wykonywanie operacji finansowych. Firma koncertuje się na najnowszych technologiach tworząc innowacyjne rozwiązania. Stworzyła też unikalne środowisko, w którym grono entuzjastów, w większości inżynierów, może twórczo pracować. W tym biurze, w Warszawie, przy Placu Europejskim 1  zdecydowali się wdrożyć TEOS Manage – jako pierwsi w środkowo-wschodniej Europie.

Połączenie Formy i Funkcjonalności

Biuro HL Tech jest wyjątkowe pod wieloma względami. Stanowi wyważone połączenie oryginalnej aranżacji przestrzeni z funkcjonalnością niezbędną przy tym zakresie działalności. Zainstalowano w nim 27 profesjonalnych monitorów Bravia, projektor laserowy VPL-PHZ10 oraz 7 tabletów TEOS Book. Sterowanie urządzeniami, Digital Signage oraz rezerwacja sal konferencyjnych odbywa się przy użyciu opartego na lokalnym serwerze systemu TEOS Manage. Możliwe jest zarządzanie urządzeniami – włączanie i wyłączanie, regulowanie głośności czy zaplanowanie emisji treści z playera o wyznaczonej porze. Rezerwacja sal konferencyjnych jest zintegrowana z Microsoft Exchange.

ilustracjastrzałka

System Digital Signage został wdrożony w recepcji na dwóch 49-calowych  monitorach, w korytarzach gdzie umieszczono dwanaście 55-calowych urządzeń Sony Bravia oraz w barze gdzie pracują dwa 49- calowe i trzy 55-calowe monitory Bravia oraz projektor VPL-PHZ10.

- Produkt Sony TEOS Manage na etapie wyboru rozwiązania spełniał nasze minimalne wymagania – informuje Wojciech Krawczyk, specjalista IT, HL Tech – Doceniliśmy jego funkcjonalność, design, a także stosunek jakości od ceny. Kluczowe dla nas było zapewnienie, że system jest ciągle rozwijamy i możemy liczyć na pełne wsparcie produktu ze strony Sony. Oczywiście atutem była kompatybilność monitorów, ich jakość i możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego na sprzęt.

ilustracjastrzałka

W TEOS Manage sterowanie i zarządzanie jest wykonywane z jednego panelu. Wewnątrz jednego systemu. Manager IT nie musi działać na styku kilku różnych systemów. Jeden zaspokaja podstawowe potrzeby. Dodatkowo ma interfejs webowy co oznacza, ze nie jest potrzebny specjalny komputer do zarządzania. Wystarczy dowolny z dostępem do firmowej sieci. Nie wymaga tez specjalnego oprogramowania. System jest w pełni skalowalny, a wiec pozwala na dodawanie kolejnych urządzeń bez żadnych zmian.

ilustracjastrzałka

- Specjalizujemy się w realizacji ambitnych projektów – informuje Michał Gaj, dyrektor ds. realizacji, AV SMART Sp. z o.o. - W HL Tech musieliśmy połączyć wiele obszarów wdrażając TEOS Manage. System rezerwacji sal, zarządzanie urządzeniami i wyświetlaniem treści w połączeniu z monitorami profesjonalnymi. Wyzwaniem okazała się integracja oraz dopasowanie do wysokich standardów bezpieczeństwa, platformy TEOS z systemami IT obowiązującymi w HL Tech. Oznaczało to wielogodzinne ustalenia z zespołami IT na szczeblu lokalnym i globalnym.  To wszystko wymagało nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również zaufania. Mogliśmy liczyć na pełne wsparcie Sony.

Źródło: Sony Professional Solutions

www.pro.sony.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Po otrzymaniu oświadczenia Centralnego Portu Komunikacyjnego w sprawie wizualnizacji logo portu „Solidarność” otrzymaliśmy dodatkowe wyjaśnienia ze strony agencji Partner of Promotion, które publikujemy w oryginale poniżej.
W związku z publikacją jednej z wizualizacji nowego logotypu Centralnego Portu Komunikacyjnego zawierającej grafikę przedstawiającą projekt lotniska Amsterdam Schiphol, pragniemy oświadczyć, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez wykonawcę identyfikacji wizualnej. Studio Graficzne Podpunkt, które przygotowywało dla nas materiały graficzne nie posiadało praw do w/w...
Ricoh ze złotym wyróżnieniem w rankingu Ecovadis
Ricoh po raz czwarty z rzędu zostało wyróżnione za działania w obszarze zrównoważonego rozwoju w rankingu EcoVadis i uzyskało najwyższy, złoty stopień. Firma została doceniona za konsekwentnie realizowane założenia przyjętych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Komputronik startuje ze świąteczną kampanią
Rusza świąteczna kampania Komputronik, która będzie trwała aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Szereg działań promocyjnych otwiera trwająca 30 dni loteria, w której pula nagród wynosi ponad 100 tys. złotych. Nagrody rzeczowe będzie można zdobywać codziennie, aż do 15 grudnia. W wielkim finale zwycięzca otrzyma bon na 20 tys. złotych do wykorzystania w salonach...
29 listopada: PR & Marketing Days – najlepsi z najlepszych
W dniach 29-30 listopada w siedzibie dziennika „Rzeczpospolitej”  przy ul. Prostej 51 w Warszawie odbędzie się wydarzenie z cyklu PR & MARKETING DAYS. Partnerem merytorycznym jest agencja MSL GROUP. Celem warsztatów jest zaprezentowanie praktycznych rozwiązań w dziedzinie marketingu i public relations.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone